Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:42 16.05.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Имам проблем около радиатора...нови  
Автор rapist (непознат )
Публикувано03.08.06 15:02



Здравейте,
Наскоро тамън като си карах и маркуча който излиза от двигателя и влиза в радиатора се откачи барабар със 50% счупена пластмаса от тази която е към радиатора. В резултат на това изтече водата и се видях във чудо

. Пластмасата която остана във маркуча, като се пробвах да я извадя и се разпадна на хиляди съставни части, та не можах и да се пробвам да я залепя.
Както и да е успях чрез другите 50% от пластмасата да сложа маркуча и така продължих. Но за нещастие маркуча не иска да стои и се откача, а пък и не е закрепен както трябва и ме е страх да карам в това положение.
Колата е Кадетт Е, двигател C16NZ.
Питането ми е дали някои няма идея как може да се оправи работата. Радиатора иначе си е както трябва няма спукано по него, идеален е...
Дали не е възможно да се подмени само тази пластмаса която е отстрани на радиатора ?!? И съответно дали някой няма спукан радиатор от където да взема съответната пластмаса ?!?

Благодаря ви предварително.



Тема Re: Имам проблем около радиатора...нови [re: rapist]  
Автор Mumko (Човек)
Публикувано03.08.06 15:40



нямаш шанс да го смениш, можеш да опиташ но няма да стане. Единственото нещо което можеш да опиташ да направиш и то с по малко от 30% шамс да се получи е да нариш парче тръба ( метална) и да дадеш на някой стругар да я престърже до точния вътрешен диаметър на счупената тръба на радиатора след което ако имаш някакво свястно лепило или смола ( поксипол не става) да се опиташ да въстановиш радиатора но не винаги става. По добре се бръкни стотина лева и си купи нов. Аз преди 2 години си купих за 60 евро чисто нов валео.
Митко



Тема Re: [re: Mumko]  
Автор a_mann (мрази жегите)
Публикувано03.08.06 16:53



Ха, абсолютно същото нещо ми се случи и на мен и то за късмет точно в момента когато купувача беше с мен в колата да я харесва и изпробва.

Е купя и, и оттогава 2 години си я кара, като е направил същото нещо като горното мнение на колегата Митко, с парче тръба/втулка с вътрешния диаметър на отвора.
Желязно е станало, и така си кара вече 2 години из Сф.



Тема И на мен ми се случи...нови [re: a_mann]  
Автор 2.Oi ()
Публикувано03.08.06 20:33



И на мен ми се случи същото и замалко да прегрея колата. При мен беше останало парче мако повече от 50%, Но не успях да го възстановя. Поксипол наистина не става. И на майстор хохих - и той не успя. Размеква се смолата или лепилото и не стои на място тръбата. Колегата е прав. По-добре си купи нов - 60-80 лв но гледай да не е някое менте. Аз моя го смених с някакъв уж препоръчан като евтин и добър - Termex, но след 1000 км протече от някоко места на питата. Като не разбираш много винаги има кой да те излъже. Е, сега май пак съм с такъв (продадоха ми същата марка доколкото виждам от надписите, но в друга кутия). Слава богу още е здрав, ама докога ли?!?...
Между другото май има възможност да се смени само пластмасовата конзола с накрайника. Ако не се лъжа от DAEWOO ESPERO радиатор става точно. Магазин има на "Симеон"близо до "Опълченска" . Що не пробваш?! Оригиналните радиатори при всички положения са по-добри и след 150000 км от ментаците на пазара. Читав струва май около 200 лв. Ако намериш конзола, обади се да те пратя при един майтор да питаш дали може да я смени.
УСПЕХ и ВНИМАВАЙ какво купуваш !

Колкото по-малко говориш, толкова по-малко глупости казваш

Редактирано от 2.Oi на 03.08.06 20:40.



Тема Re: И на мен ми се случи...нови [re: 2.Oi]  
Авторrapist (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 10:53



Имам желание да пробвам да поправя сегашния, че ми се струва много здрав

. Ще пробвам да намеря само конзола и нея само да се смени...
Аз затова и питам на някой да му се намира стар пробит, че да се пробвам да сменя само конзолата (където влиза маркуча). Мисля че ако се направи както трябва не би трябвало да протече...
Днес може би ще проверя какво е положението на Симеон.
А иначе за нов е някъде 100-120 лева мисля и казват, че са добри и не трябва да протечат бързо, но нещо нямам голямо доверие, то уж всички части са така, но новите бързо се скапват в днешно време.



Тема Re: И на мен ми се случи...нови [re: rapist]  
Автор LubomirChristov ()
Публикувано04.08.06 14:59



Не си губи времето с това да търсиш само пластмасовото легенче и майстор който да ти го смени. Тази сглобка се прави с помощта на специално преса в заводски условия. Ако се направи в занаятчийска среда...........вероятността да протече след време или веднага е голяма. Разумното решение в случая е номерът с тръбата за който говорят колегите или нов.



Тема Re: И на мен ми се случи...нови [re: LubomirChristov]  
АвторDido (Нерегистриран)
Публикувано05.08.06 20:53



Zdrasti rapist,predi dni imah sashtia problem.Oodraka mi beshe gumena trabichka,koiato idealno savpadna s otvora na schupenoto miasto.Izpolzvah EPOXY METAL i vsichko e o.k(drug kolega v po-stara tema pishe che e izpolzval sashtoto lepilo); vapreki che po-dobre e s metalna ili plastmasova.Sled niakolko dni se propuka i vaprosnata konzola,koiato opitah da zalepia pak sas sashtoto lepilo(pishe che izdarja do 100°C),nasloih go,izchakah 24H,no ne izdarja,vapreki che e elastichno.Kupih drugo-edno kato plastelin,na Henkel,pak e dvukomponentno.E s nego vsichko e super,vtvardiava se za chas,dostatachno elastichno e,lesno se nanasia,ta mojesh da izpolzvash nego,mislia che po dobro,a i izdarja do 120°
Poslepis:a be mnogo sa goteni tezi lepila,ama shto stava taka,che lepish na edno miasto,a to na drugo se puka.Pravi sa momchetata,koeto kazvat v po-starite temi za podobni problemi-vednaj tragnal li e-smenia;i az misleh che moi samo tam e puknat inache nishto mu niama,ama predi malko se spuka pak,e zalepih go,no v ponedelnik shte tarsia nov
USPEH NA VSICHKI I PRIATEN WEEKEND



Тема Re: И на мен ми се случи...нови [re: LubomirChristov]  
Автор mp13 (непознат)
Публикувано06.08.06 14:01



Виж какво щети кажа аз имам "подобен" проблем но при мен тече от уплатнението между пласмасовото казанче и радиатора. Доста места обиколих за ремонт но никой не се захваща защото работата е пипкава и не си струва труда. А вариантите за който знам са два казанчето е притиснато с метална рамка със щипки купуваш от морга ударен със здраво казанче и внимателно отваряш щипките сменяш и лепиш уплътнението, стискаш щипките на ново. Във варна намерих хора който слагат метални рамки и ги притискат със болтове но взимат скъпо и не си струва. Абе работата е рискована но възможна аз лично си карам така и доливам, а за лепила само на Лок тай но са СССкъъпиии.



Тема Re: И на мен ми се случи...нови [re: mp13]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано07.08.06 11:06



Така както си чувал нема да стане.

Аз съм виждал отворен радиатор - скапе ли се и почне ли да тече от там - сменяш го...




Тема Да се оплача и азнови [re: imitev]  
Автор Bat Jorko (BrightSide Jedi)
Публикувано07.08.06 11:40



Сълзи ми радиатора някъде от щуцера, от който излиза маркучето за казанчето. Стича се надолу по страничната стена на радиатора, полива и датчика. На 20 км изхвърля по 100 гр.

Нов радиатор? Какво ще посъветвате? Донатягах скобата на водното съединение, но не помага ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.