Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:11 26.09.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Много масло...нови  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано01.08.06 14:12



Здравейте колеги,

на морето спуках картера, маслото изтече, оправиха го но тоя чук който я прави каза че е налял 4!!! литра масло в двигателя (Астра Х16ХЕL) и верно гледам над макс-а е. Та въпроса ми е тва до колко е вредно? Казаха ми че така налягането на маслото било по-голямо и можело да изпусне някое уплънение или семеринг - вярно ли е? Освен това наблюдавам едно много интересно явление след тая цялата процедура. Преди около половин година сменях термостат - тука един пич от форума ми го смени с един Томсон и всичко си беше ОК - отваря на 90 - 92. Обаче след като тоя на морето пипа по колата започна да отваря под 90 - към 87 май. Първо мислех че го е сменил ма няма видими следи да е пипано там... та може ли да има връзка между 2-те събития и проблем ли е по ниската температура?


Колкото повече - толкова повече!

Редактирано от ethernall на 01.08.06 14:19.



Тема Re: Много масло...нови [re: ethernall]  
АвторLamer (Нерегистриран)
Публикувано01.08.06 17:46



За маслото - да. има опасност да изпусне нещо. Можеш да го източиш малко. Примерно купи си една система от аптеката и по-голяма спринцовка :) Срязваш там където е бутончето на системата и това го пъхаш през отвора на щеката за контрол на нивото. Сега е топло, така че маслото при всички случаи ще е по-леко за източване. Само да не е много горещ. Като вкараш достатъчно, засмукваш малко, но гледай да не нагълташ маслото :) Все пак системата е прозрачна и ще можеш да видиш. Като стигне почти до горе на системата, вкарваш спринцовката. Трябва да има едно гумено маркуче в края на системката, така по-лесно ще вкараш спринцовката. И после с нея. Като се напълни, внимавай да не се върне маслото, че пак има да смучеш.
дано си разбрал какво написах :)



Тема Re: Много масло...нови [re: ethernall]  
Авторb.m (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 09:56



не се занимавай с глупости.те затова са я сложили тая отметка на мах. не да не стига маслото до там.



Тема Re: Много масло...нови [re: ethernall]  
Авторaт.... (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 15:35



В една дебела книга пише че в този случай трябва да се свали катализатора
за да не се запуши, а мотора сам ще изхвърли излишното масло, след което пак се слага катализатора.



Тема Re: Много масло...нови [re: aт....]  
Авторimitev (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 18:47



А защо не да се обърне колата наобратно, да се източи излишното масло през отвора за наливане и да се върне в нормално положение после



Страшно трудно е - източи си излишното масло през пробката за източване...



Тема Re: Много масло...нови [re: ethernall]  
Автор Mumko (Човек)
Публикувано02.08.06 21:03



Що такива неща пишете??? Спокойно можеш да си караш с около литър масло в повече без да имаш грижи... Дори аз нарочно си доливам половинка в повече за да нямам проблем при резки завои и спиране. Индикацийте на щеката за маслото са сложени за индикация за да контролираме приблизително нивото.
Митко



Тема Re: Много масло...нови [re: Mumko]  
Автор maistorabg (GSIманияк)
Публикувано02.08.06 21:08



Братле ти на 2 гуми ли зимаш завойте бе


да не си от бригадата с каскадьори
Или тва си го чул от някой малоумник дет се прави че разбира от нещо.



Тема Re: Много масло...нови [re: maistorabg]  
Автор Mumko (Човек)
Публикувано02.08.06 21:13



Понякога ги взимам и на 2 гуми ако е нужно.
А малоумника съм аз и опитай се да ми докажеш къде не съм прав в мнението си!!!
Митко



Тема Re: Много масло...нови [re: Mumko]  
Автор maistorabg (GSIманияк)
Публикувано02.08.06 22:01



Обръщал съм се с фиат уно1,3 бензин по таван,аз карах,докато изключа двигателя(от порядъка на 1- 2 минути) по таблото не светеше никоя лампа,схващаш ли.
Отметките на щеката за маслото е сложена да се следи в некакви граници,а не да запълва дупката.
На капачката за наливане на масло на мерцедес е написано черно на бяло"за да нямате проблем с двигателя не наливайте повече масло от допустимото"превода е по спомен.
Ако на това невярваш значи си наистина мало....





Тема Re: Много масло...нови [re: maistorabg]  
Автор Mumko (Човек)
Публикувано02.08.06 22:17



Няма смисъл да споря с теб щом единствените ти доводи са обърнат фиат 1 и капачката на мерцедес.
Преди да започнеш да спориш за неща които не са ти много ясни по добре помисли.
Митко




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.