Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:57 01.07.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем при палененови  
Автор x16xel (непознат )
Публикувано27.07.06 22:27



Опел Астра - 1.6 16v(X16XEL).
При студен двигател има проблем с паленето на бензин.Пали и веднага угасва ако не натискам постоянно газта за около 20-25 сек.През това време се дави, и така докато се "разпали".Колата има газова уредба но на газ този проблем го няма.Няма го и на бензин когато е загряла.В един сервиз ми казаха че може да е от натрупаните грешки(На газ свети check engine лампата) или от някакъв потенциометър дето определял колко гориво да се подава при топъл/студен двигател. Не ми се вярва да е от грешките защото и преди е натрупвала грешки а проблема го нямаше.

Имал ли е някой подобен проблем и от какво е било?Може ли да е от запушени от газта дюзи?Има ли връзка между двете?



Тема Re: Проблем при палене [re: x16xel]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано28.07.06 09:52



Аз имах подобен проблем, оказа се прекалено богата смес на газ - като си регулирах газовата се реши проблема.
Предния ден като си карал на газ, компютъра на инжекциона се е ошашкал от богатата смес, и като запалиш на студен двигател на бензин - компютъра подава по бедна бензинова смес и двигателия трудно пали. При мен проблема се проявяваше и при гасене на газ - остатъчни детонации в двигателя поради богата газова смес.



Тема Re: Проблем при палененови [re: az]  
Автор бaйБope (фен)
Публикувано28.07.06 10:20



И аз имам проблем подобен като на колегата, но не толкова силно изразен - като паля сутрин на бензин колата (Astra F C14NZ) работи 3-4сек нормално после за момент падат оборотите почти до загасване, но без да изгасва двигателя, и веднага се нормализират и после никакви проблеми. Това само при първия старт за деня.
Обаче има дни в които не го прави това и като се замисля май в случаите в които съм я прехвърлял на бензин предната вечер.
Ако наистина е в това проблема колко време е нужно да работи колата на бензин за да запамети настройките за сместа ECU-то и на другата сутрин да не се шашка ??? Достатъчно ли е само да се загаси на бензин или трябват 1-2 минути (аз я оставях да работи по толкова)?

Лек път на всички



Редактирано от бaйБope на 28.07.06 10:50.



Тема Re: Проблем при палененови [re: бaйБope]  
Автор PRR (Гневен)
Публикувано28.07.06 12:04



Аз карах C18NZ. Палене и гасене задължително на бензин. При гасенето следях ECU-то да почне да регулира правилно сместа, т.е. да е оптимална (една цветомузика закачена към ламбдата ми даваше тая информация). Понякога при преминаване на бензин оправяше сместа за 5-10 секунди, но понякога и трябваха 1-2 минути. Най-добре беше като мина последните 100-200 метра на бензин и я оставя 10-15 секунди да поработи. Обикновенно беше достатъчно.
Използвайки гореописания метод никога не ми е правила проблем, не съм reset-вал ECU-то и не съм имал проблем с паленето.
Поздрави


So What?

Тема Re: Проблем при палененови [re: PRR]  
Автор x16xel (непознат )
Публикувано15.09.06 15:05



Вярно че проблема се появи от когато с един колега бъзикахме кранчетата на изпарителя.Явно сме "оправили" съотношението газ/въздух в горивната смес и това е породило проблема.Точно това което казаха колегите.
Както и да е.След като прочетох мненията закарах колата на газов анализатор и там едно момче я регулира.Цената беше 6лв.
Да чукна на дърво от няколко дена проблема го нямя и сутрин пали "кат матор". :-))

Мерси за съвтите-помогнаха ми :-)

Лек път на всички.



Тема Re: Проблем при палененови [re: x16xel]  
Автор TOЛbO (новичък)
Публикувано23.09.06 04:45



здравей Прочетох какво сте написали тук за проблемите при палене защото и аз имам същите Сутрин когато реша да запаля и е ужасен срам...Въртя по 4-5 пъти докъто запали но като запаля веднъж нямам проблеми по-нататък В началото като паля имам проблем с оборотите прекалено ниски са дали е възможно и от това да възникват проблемите а другото е че когато запали на бензин задължително ако подам газ и в началото имам чувството че нещо е запушено а наскоро чистих дюзи от какво може да е проблема Ако отида да ми регулират газовата уредба дали ще се оправи с това ако не от какво друго може да ми е проблема с паленето
Благодая предварително за оказаната помощ



Тема Re: Проблем при палене?нови [re: TOЛbO]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано23.09.06 06:37



Тольо да си провери за пукнатини или разкъсвания по маркучите около инжекциона и въздушния филтър. Взема въздух в повече, затова първоначално иска допълнително подаване на гориво, за да не угасне. Проверката е лесна - гъбичка, напоена с топла вода и малко "Веро" се запенва и прекарва навсякъде, откъдето взема въздух. При пробив се чува характерен шум от всмукване. Провери и за разкъсан възд. филтър!



Тема Re: Проблем при палененови [re: x16xel]  
Авторvesko (Нерегистриран)
Публикувано25.09.06 22:42



имам същата кола със същия проблем. В сервиза на опел ми казаха да си сменя компютъра. Според друг специалист бензиновата помпа подава горивото с по-ниско налягане и колата се дави, но и това нещо не ми се връзва. Важното е , че проблема с паленето на бензин ще се задълбочава. аз в момента при студен двигател паля само на газ. Но не знам какво повече мога да направя.



Тема Re: Проблем при палене?нови [re: Tarbox]  
Авторвecko (Нерегистриран)
Публикувано25.09.06 22:49



Искам да кажа , че проблема при мен се появи преди да сложа газова уретба.Тестваха ме на всякакви компютри и никой не откри на какво се дължи.Освен че пали трудно(а вече и невъзможно) на бензин, после няма тяга и забива нос като и подам газ. Като премина на газ, няма никакъв проблем.



Тема Re: Проблем при палене?нови [re: вecko]  
Автор maistorabg (GSIманияк)
Публикувано26.09.06 00:02



Измери налягането на бензиновата помпа,провери регулатора на налягането на горивото.Датчика за температурата на охлаждащата течност.Най гадния вариянт е разходомера за въздуха.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.