Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:16 02.07.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Странен проблем с охладителната система на Калнови [re: PRR_]  
Автор LubomirChristov ()
Публикувано28.07.06 11:21



Нали ти казвам че това вече го направих............няма и прашинка по него.......абсолютно чисто е. А и както преди бях казал, първоначално паралелно на радиаторчето на парното бях закачил изпарителя на АГУ. И той замръзваше.............Така че и да махна радиаторчeто и да дам на късо тръбите му - пак няма да има циркулация през тях .................Всичко това в крайна сметка не е нерешим проблем...............За да работи парното ще вържа радиаторчето на друго място в системата, където винаги има циркулация............Но защо да променям нещата по такъв начин. Просто ми е вече интересно и странно на какво се дължи това.



Тема Re: Странен проблем с охладителната система на Калнови [re: LubomirChristov]  
Автор PRR (Гневен)
Публикувано28.07.06 12:00



Мда... Голяма мистерия е при теб.
Последно за което се сещам е някой разклонител да е позапушен. Или помпата да няма достатъчен дебит. Малко невероятно, но....

Поздрави и успех. И да пишеш ако го решиш тоя проблем...


So What?

Тема Re: Странен проблем с охладителната система на Калнови [re: PRR]  
Авторp-a (Нерегистриран)
Публикувано28.07.06 14:21



колега махни изпаритела и вържи маркучите на късо ,и пиши после какво е станало



Тема Re: Странен проблем с охладителната система на Калнови [re: p-a]  
Автор LubomirChristov ()
Публикувано28.07.06 15:37



Вече съм го правил............С или без изпарител в системата - няма циркулация през парното при температура по висока от около 90 гр.



Тема Re: Странен проблем с охладителната система на Калнови [re: LubomirChristov]  
Авторkeith (Нерегистриран)
Публикувано29.07.06 11:03



Според мен имаш проблем с лопатките на водната помпа

. Симптоматиката е точно такава . Виждал съм помпа свалена от кадет такси, която имаше само загдка, че някога е имла лопатки и човекя я е сменил, защото му е протекла, а не, защото е имал проблем с загряване. Явно термодинамиката си казва своята дума. Плюс това си мился, че водната помпа не прави налягане, а само дебит. Ако никога не си свалял помпата и не стигнеш до друго решение те съветвам да пипнеш там. Успех колега! Темата ти е много добра, расъжденята също вече все по-рядко се срещат смислени теми в форума, а едно време не беше така Еххххххх временааааа!



Тема Re: Странен проблем с охладителната система на Калнови [re: keith]  
Автор LubomirChristov ()
Публикувано31.07.06 09:55



Благодаря за съвета но и това не е...........свалял съм и помпата (помпеното колело си е цяло и няма никакви поражения по него) Дори съм опитвал да я монтирам в двете възможни положения...........когато опъва ангренажния ремък по часовниконата стрелка и обратно. Няма разлика между двете положения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.