Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:47 28.04.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Хора помогнете !!!  
Автор PowerBrain (непознат )
Публикувано14.07.06 16:11



Проблема ми е следния ! Имам Опел Астра 1.6 моно 71коня .Колата е што годе добра обаче имам проблем с температурата

Зимата горе долу се ядва, не ми загрява много но лятото е ад !!! Паля колата и след 5 километра ми е на 100 градуса и от горе ! Сменил съм и температурния датчик на радиатора за перката , термостата също ! и мак ми грее
МНОГО МОЛЯ ! Ако някои може да ми каже какво ощте да направя за да се отстрани проблема !!



Тема Re:нови [re: PowerBrain]  
Авторa_mann (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 16:25



От доста неща може да е, ама започни едно по едно

Ако радиатора ти е читав (няма изолирани сегменти), тогава го промий старателно отвън и от вътре и ше видиш каква разлика има.

Давам само идея и при мен беше нещо подобно, ама от няколко дена съм на 6 след старателна промивка само отвън и то.

Айде, дано съм помогнал!



Тема Re: Хора помогнете !!!нови [re: PowerBrain]  
Автор Jbor (непознат )
Публикувано14.07.06 17:06



Виж дали ти уплатнява добре капачката на разширителния съд. Може да ти е за смяна и гарнитурата на главата.



Тема Re: Хора помогнете !!!нови [re: Jbor]  
АвторPowerBrain (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 23:06



Ей ! хора още утре ще опитам и ако стане ще съм ви много благодарен !





Тема Re: Хора помогнете !!!нови [re: PowerBrain]  
Автор javor_k (член)
Публикувано14.07.06 23:35



Аз имам абсолютно същите проблеми. Перката се включва късно и за 5 секунди. Аз я включвам принудително. Направил съм си копче в колата за включване на вентилатора. При движение с висока скорост или включване на перката от прекъсвача в колата охлажда супер бавно. Като охлади и стои на 1 место пак бързо загрява. Абе изобщо загрява си по-бързо.

Ако не ти губи вода, не надува много маркуча преди и след радиатора и не пали на 3 цилиндъра рано сутрин и НЯМА МЕХУРИ в разширителния съд когато дадеш газ при студен двигател значи не е гарнитурата на главата.

Да не си сложил термостат менте? Вернет са ментета като марка.

Добавки за запушване на теча в радиатора слагал ли си? Може да са ти запушили радиатора, както казва колегата. Незнам как колегата си го е промил но мисля че трябва да става с добавка или с оцет в антифриза. Перката на колко ти включва? Охлажда ли ти след време?

Другото което е че може да не е обезвъздушена системата. Обезвъздушава се от най-високата точка /най-високия маркуч/.

Недей да караш колата при 100 градуса. Не е добре.

Пипни радиатора навсякъде при горещ двигател. Ако някъде е по-студен значи е запушен. Или радиатор или термостат е. Аз така смятам.



Тема Re: Хора помогнете !!!нови [re: javor_k]  
АвторPowerBrain (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 20:59



Днеска си купих добавка за исчистване , но ми се налойи да ходя до центъра но след 5 километра ми загря яко в ЧЕРВЕНОТО влезе и аз спрях . И кво да видя ! Чисто новия температурен датчик на радиатора НЕ работи

!! Давам аз на късо и започва нон стоп да върти .... тръгвам пак но температурата пак ..малко под червеното си седи !?!? Пак спирам ,гледам тук там и пипам радиатора и О! Чудо мога съвсем спокоино да го държа с ръка !!?! И реших утре да отида на маистор за да ми смени и чисто новия "марков" термостат и ще си сложа добавката ще исчистя радиатора и ако пак не стане ще си купя колело



Тема Re: техническа недомислица!нови [re: PowerBrain]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано16.07.06 00:34



Преди време писах по същия проблем за високата температура на включване на термодатчика на радиатора - 100/95 гр/С, на границата на завиране на водата доста време е нужно да се върти перката, преди да изключи на 95гр., и макар някои колеги да споменаха за побългаряване, смених термодатчика с на Ауди - 96/92 гр/С, имам отличен температурен режим и в най - горещото време, не се оправдаха и опасенията ми за по - висок разход на гориво.



Тема Re: техническа недомислица!нови [re: Tarbox]  
АвторFicho (Нерегистриран)
Публикувано17.07.06 17:38



От написаното става ясно, че е много вероятно да имаш въздух в охл с-ма. Без да се види не може да се каже нищо но има вероятност да има спукана глава и издухала гарнитура. Перкатра не се включва не защото датчика е менте а защото в системата има въздух. И нов да сложиш ще същото. Просто водата не циркулира като хората а предполагам и че няма парно. Провери и дали няма изтичане на охл течност.



Тема Re: техническа недомислица!нови [re: Ficho]  
АвторSaho (Нерегистриран)
Публикувано17.07.06 17:49



Абе не бъди толкова сигурен за датчика. И аз съм си патил от ментета точно на този датчик ...





Тема Re: техническа недомислица!нови [re: Ficho]  
Авторdrawmaster (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 07:30



точно така - първо да види за мехури на студен мотор, после да сменя датчик и термостат.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.