Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:49 26.05.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Тема Регулатор на спирачките за Астра F  
Автор Oпc (може би...)
Публикувано10.07.06 13:46



Здравейте,
С голям потрес вчера открих (що ли ми трябваше да лягам под колата...), че лоста задвижващ регулатора на усилието на задните спирачки се е счупил (от старост и ръждица изтънял метала при ухото и ...) и на практика този регулатор не работи...
Проблем ли е да се кара без него (докато успея да намеря) без да товаря колата с повече от моето тегло и теглото на девойката (сбора е по-малък от 150 кг. :)).
От къде мога да се снабдя с такъв регулатор или само с лоста му - на старо? Къде има морги за Опел в/около София?
Благодаря предварително.



Тема Re: Регулатор на спирачките за Астра Fнови [re: Oпc]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано10.07.06 18:48



Само на старо... От новия ще те заболи главата.

Обаче не разбрах астрата комби ли е ???

Това че не работи се усеща най-вече в завой. Така че ако караш внимателно - няма проблем.




Тема Re: Регулатор на спирачките за Астра Fнови [re: imitev]  
Автор Oпc (може би...)
Публикувано10.07.06 23:03



Хетчбек - 3 врати е... Предполагам имаш впредвид аварийно спиране в завой или по принцип? Замислих се дали не бих могъл да пробвам да го фиксирам в някакво средно положение по някакъв начин...мисля, че може да се спретне една скоба и да стане, но не съм сигурен за ефекта. Друг вариант е да накарам някой майстор да "капне" с телоподаващо мястото на счупване на лоста ?...иначе за ново - верно ти отива главата до кръста - над 300 лв. !!!
Да знаеш "подходяща" морга в София или околността -:)?
Поздрав,



Тема Re: Регулатор на спирачките за Астра Fнови [re: Oпc]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано10.07.06 23:18



Какъв регулатор на хечбек ???? Направо ми обърка представата за спирачки...

Къде се намира въпросния регулатор на задните спирачки ???

От Русе съм.




Тема Re: Регулатор на спирачките за Астра Fнови [re: imitev]  
Автор zfen (новак)
Публикувано11.07.06 21:11



astrata da ne e kombi?



Тема Re: Регулатор на спирачките за Астра Fнови [re: zfen]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано12.07.06 12:04



Само на комбитата има такъв регулатор - създава закъснение на спирачното услие за задните две колела (през него минават тръбичките със спир.теч.). Да нямаш предвид лоста с жила за ръчната спирачка ?



Тема Re: Регулатор на спирачките за Астра Fнови [re: Astra1.8iGT]  
Авторkarata (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 14:40



а някой знае ли как да регулирам ръчната спирачка на астра комби
като е с дискови спирачки ??
четох нещо на английски че има винт за регулиране зад спирачния диск?
щото разни майстори ми я натягаха само отдолу и казаха че "с дискови спирачки е така"





Тема Re: Регулатор на спирачките за Астра Fнови [re: imitev]  
Автор Oпc (може би...)
Публикувано14.07.06 23:30



Не ми обърквайте представата за хечбек , колицата си ми е с по една врата от двете страни и една полегата - задна, през която мога да вляза в купето... -:).

. Регулаторът е монтиран над задния мост на една конзола, горе-долу по средата, свързан е с моста (работния му лост) посредством пружина и при движение на моста нагоре-надолу посредством този (счупен при мене) лост би трябвало да натиска едно бутало в този регулатор, което да отваря/затваря сечението на едни проходни отвори (предполагам - не съм го разглобявал още) Та тез регулатори са два вида - единия е с форма горе-долу като на спирачна помпа (закръглен) а вторият (при мен) е с почти свадратна форма. В него влизат двете тръбички за двата контура от спирачната помпа и излизат две - до спирачните маркучи... Това е от мен засега...
Поздрави,

(мотора е 1800сс, някъде четох, че на тях и на 2000сс се слагат регулатори...)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.