Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:25 28.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема въпроси за Астра X16XELнови  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано28.06.06 18:00



Здравейте колеги,

астрата е 95г. и я взех преди около 2,5 години и както се оказа в много лошо общо състояние - някой италянец яко я е ръчкал и въобще не я е поддържал

(ма така е като я избрахме по цвят - аз нищо не разбирах а и нямаше кой да помогне).

Както и да е след 2 години и доста допълнителни капиталовложения я докарах в някакво що годе прилично състояние, обаче имам в момента 2 проблема:

1. Когато е студена при палене има колебание в оборотите в началото - играят нагоре надолу сякаш ей сега ще изгасне.И така между 1 и 4 пъти и след това си дига оборотите към хиляда и нещо и се оправя. Като позагрее си ги връща на 800-900. Та въпроса ми е от какво може да се получава това? Кофти гориво? проблем с двигателя? нагорели свещи (сменяни са преди около година и половина с оригинални - а не мога да ги проверя че в някой от многото сервизи някой катил ми открадна ключа)? дайте съвет - не че е особен проблем ма ме дразни и ме притеснява да не стане по-сериозно.

2. При дъжд ми тече вода по задния джам на багажника (комби е) и се събира на кората. В началото не беше много ма напоследък се увеличава. Лично аз подозирам уплътнението на антената ма не съм сигурен... някой ако е имал такъв проблем нека каже...

Сега се сещам и още нещо - от последното лято когато ми проверяваха спирачките, почна да се чува едно скърцане от някоя от задните думи - все едно нещо се търка при всеки оборот. Майстора каза тогава че като слагал обратно накладките просто са малко разместени и за това е и като се поизтъркат ще спре. Да ама не продължава си и ми прави впечатление че ръчната също почва да не държи и да става "хлабава". Може да говоря глупости но може ли проблема да е от увисване на жилото и да са свързани нещата?

Благодаря предварително


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: въпроси за Астра X16XELнови [re: ethernall]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано29.06.06 10:15



още нещо се сетих - миналото лято смених съединителя (всичко). Уж със Sachs (поне за такъв ми го продадоха). От 1-2 месеца обаче (горе-долу след нови гуми и реглаж и баланс на предница, ако може да има нещо общо) започна да зацепва по-високо и чак най-горе дава пълно зацепване. Чувал съм че това се получава при износване на дисковете - така ли е? и възможно ли е при положение че съм минал с него около 10 000 км? да очаквам ли по-сериозни проблеми?


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: въпроси за Астра X16XELнови [re: ethernall]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано29.06.06 11:17



По т.1 най-вероятно е моторчето за ПХ.
По т.2 не може да е от антената, освен ако не е махнато или разместено гуменото уплътнение между стойката на антената и купето.

За спирачките трябва да провериш за боклуци или налепи на задните спирачни цилиндърчета, смяна сп.теч., проверка жило ръчна и раздвижване сп. механизъм.

За съединителя предполагам трябва да се регулира, можеш и сам описано е как се прави в книжката за Опел Астра (на изд. AutoPoint)



Тема Re: въпроси за Астра X16XEL [re: Astra1.8iGT]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано29.06.06 11:32



добре де ако не тече от антената от къде тогава?

на спирачките стърженето не е постоянно на всеки оборот на колелото има пристъргване и тишина, ако беше боклук или мръсотийка не би ли трябвало за няколко К км да се оправи?

за съединителя - то ясно че ще се регулира ама нормално ли е ако е "истински" да се износи толкова за 10 000 км?


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: въпроси за Астра X16XELнови [re: ethernall]  
Авторpat66 (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 12:14



Колега, докато вали дъжд пръскаш ли с пръскалката на задното стъкло? Може да ти е сцепен маркуча! И аз съм с комби, а моя маркуч изобщо го няма - и НИКОГА не пръскам отзад, защото ще си напълня купето с вода.
А за тракането - сигурно не съм прав , но... преди време баща ми така стягаше болтовете на джантите, че изправи джантите - по този начин болта влиза по-навътре и удря директно в/ху накладката. Шума беше подобен - на оборот, а в завой изчезва. Свали болтовете един по-един и погледни дали няма лъсване на челото - ако има свали 2-3мм. на шмиргел и си готов.



Тема Re: въпроси за Астра X16XELнови [re: pat66]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано29.06.06 12:21



не е от маркуча че и моя го няма

стига до предната колона - разбрах го като пръснах и потече в караката на мястото до шофьора та и аз не пръскам отзад... намерил съм маркуч да го наставя ма нещо не мога да намеря снадки, ако имаш идейа кажи как може да стане...

виж тва за болтовете е интересно ще проверя... ма за толкоз време не трябваше ли да се изтърка, а и скоро въртях джантите по гумите - предите отзад и задните отпред ми пак тъй


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: въпроси за Астра X16XELнови [re: ethernall]  
АвторSaho (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 14:32



Относно снадките за маркучето - има такива пластмасови за маркучетата на аквариумите. Пробвай в някой магазин за рибки



Без майтап!



Тема Re: въпроси за Астра X16XELнови [re: ethernall]  
Авторpat66 (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 14:38



Снадки - в магазините за аквариумни рибки. А моя нямам и намерение да го оправям - свикнах му - като понамокри пускам чистачката... и по често на бензиностанцията да лъскам джама...
Болта няма как да се износи. Свали ги и ги виж!

Лека и безаварийна на всички!



Тема Re: въпроси за Астра X16XELнови [re: pat66]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано29.06.06 15:38



Saho & pat66 мерси за идеята

спасихте ме


а по повод на моторчето за празен ход не би ли трябвало ако има проблем да ми прави такива номера по често а не само при студено палене?


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: въпроси за Астра X16XELнови [re: ethernall]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано01.07.06 19:29



Да може да е потенциометър на дроселовата клапа за смяна или по-малко вероятно температурен датчик на двигателя, но също възможна причина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.