Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:23 27.04.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Пароструйка за Vectra B 1.8 16V Ecotecнови  
Автор vlvas (непознат )
Публикувано18.06.06 12:08



Здравейте! Искам да си измия ДВГ на Вектра В 1.8 16V Ecotec , но се притеснявам да не се прецака нещо след пароструйката! Дайте идей какво да завия с найлон или какво да не пръскам с пароструйката за да не стане сакатлък!!! Благодаря предварително!



Тема Re: Пароструйка за Vectra B 1.8 16V Ecotecнови [re: vlvas]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано18.06.06 20:36



Имаш основания за притеснения колега. Дори с моноинжекции се получават големи сакатлъци понякога, пък за екотече... Вземи си 20-тина пликчета и преди обливането яко тапицирай делка, ел. блокове и т.н. Може да увиеш и тиксо за по-сигурно. Принципно на автомивката занят какво и как да пазят, ама има и мърлячи, та е хубаво да им хвърлиш едно око.

Успех





Тема Re: Пароструйка за Vectra B 1.8 16V Ecotecнови [re: vlvas]  
Автор Mитko1912 (астра фен)
Публикувано18.06.06 20:36



Ами колега хубаво е да завиеш капачката на делкото.Също завии задължително и сиренката на алармата ако имаш,защото гори.Ако кабелите са ти стари и ти правят проблем при намокряне недей да си и помисляш за измиване на двигателя!Освен ако няма даползваш колата поне 2 дни.Толкова трябва за да изсъхне добре.Някой практикуват измиване при работещ двигател докато някой подава газ за да не загасне колата ама не съм го пробвал.Успех.





Тема Re: Пароструйка за Vectra B 1.8 16V Ecotecнови [re: vlvas]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 10:04



бате по добре недей се пееше в една песен . Не се занимавай с глупости , земи един парцал и препарат за пластмаса и екшън .... Ша преебеш убавата кола .
а на колегите туй няма делко бре от 94 насам не им слагат





Тема Re: Пароструйка за Vectra B 1.8 16V Ecotecнови [re: gogo]  
Авторxapи (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 13:20



двг се мие само преди основен ремонт всичко друго е ебавка с късмета си.



Тема Re: Пароструйка за Vectra B 1.8 16V Ecotecнови [re: xapи]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 14:01



Съгласен съм с колегата . Бате по-добре недей както се пее в една песен. Парцали и препарат за почистване на пластмаса му е цаката . Аз като си купих мойта -отиде на майстор и човека каза никакви пароструйки ,че в чудо че се видиш.





Тема Re: Пароструйка за Vectra B 1.8 16V Ecotecнови [re: vlvas]  
Авторoмera (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 14:59



При всички положения ще се напълнят отворите за свещите с вода и ще трябва да изсмучеш и подсушиш водата, други проблеми не съм имал.



Тема Re: Пароструйка за Vectra B 1.8 16V Ecotec [re: vlvas]  
Автор Stevek ()
Публикувано19.06.06 19:24



Не мий двигателя освен ако не е много и крайно наложително.

Ако все пак тръгнеш да го миеш не търси делко защото нямаш и свещите са добре защитени под капак и гумените лули под него са с добра изолация.

По двигателя обаче има сума ти датчици и т.н.т също така при подобни операция мръсотията се набива във вентилационните отвори на генератора и т.н.т.



Тема Re: Пароструйка за Vectra B 1.8 16V Ecotecнови [re: vlvas]  
Автор vlvas (непознат )
Публикувано19.06.06 21:29



Благодаря ви на всички!Двигателя е само прашен и мислех просто да го освежа с една пароструйка, но като прочетох съветите ви се отказах тотално! Със здраве!!!



Тема Re: Пароструйка за Vectra B 1.8 16V Ecotecнови [re: vlvas]  
Автор Mитko1912 (астра фен)
Публикувано20.06.06 14:30



Колеги не плашете момчето.Значи говоря от личен опит,бях собственик на автомивка цели 5 години.През тези 5 години сме измили стотици двигатели и сме имали 2 или 3 случая с проблем след това.И то проблема беше намокрени кабели или делко и след като се подсушат добре с компресор колата си пали.А има и специални контактни спрейове които помагат в случая.Аз лично си мия двигателя поне веднъж годишно понеже ми остана водоструйка от мивката.Бихг посъветвал колегата ако двигателя не е много мръсен да го измие само с водоструйка а не с пароструйка.Има чудесни препарати на фирмата "Мафра" за двигатели,но ги продават само в големи разфасофки.На мивките обаче ги имат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.