Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:36 27.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема спирачки .....  
Авторнepaзбиpaщ (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 12:17



Здравейте,

Имам Vectra C16NZ 89 год. Според мен си имам проблем със спирачките но незнам какъв. Може и аз да си въобразявам но определено не ми е комфортно.

От една година карам служебна кола (няма да споменавам каква защото ще кажете че е нормално разликата в марките) но е нова. И започнах да правя рзлика между моята и служебната.

Най-фрапиращото са спирачките. На моята педала седи твърд доста по твърд от колкото на другата. При спиране трябва да приложа повече сила за да ми потъне педала надолу (докато при другата си е меко и плавно). Водих я на барабани и изглежда добре. Раздвижваха машинките колкото може да се раздвижи и казаха че е в нормите. И наистина със малко повече сила но си спира.

Другото което по ме притеснява е че както си е така твърд педала, най-често на дълъг път се случва да ми омекне изведнъж. Ама така омеква че направо си потъва без проблем..... и започва да хваща чак като потъне докрая. Пак осещам че спира но като че ли не са всичките спирачки а само предните например. Това се случи веднъж по спускане от една планина. И веднъж пак след дълго каране без да натискам спирачка. И така като се случи направо ме стряска и се чудя и се мая. Несъм го изследвал напълно но да речем след 5-6 натискане се оправя(пак се втвърдява).
Задните накладки(барабани) са като нови. Предните (дискове) не са нови но има още феродо.

Казаха ми че можело да загрява барабана и затова ..... ама аз невиждам връзка между загрят барабан и педала...., също можело и накладките да ми са твърди. Аз сум ги купувал от autoplus, марката непомня но като ме питаха меки или твърди аз си поисках средни. Задните са PAGIC, предните мисля че са пак такива но несъм сигурен.

Някакви предложения ако може да дадете какво да проверя.......



Тема Re: спирачки .....нови [re: нepaзбиpaщ]  
Автор Любитeл2 (лукав благинар)
Публикувано19.06.06 12:30



Има много връзка - течността завира и педала потъва - ако през послените две години не си сменял спирачна течност - бегом да я смениш. Струва към 20-на лева с течността и работата. Това в мотоексперт.



Тема Re: спирачки .....нови [re: Любитeл2]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 14:03



а в спирачната помпа има едни гумички дето се сменят . има сервизи обаче





Тема Re: спирачки .....нови [re: Любитeл2]  
Авторb.m (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 14:29



да бе да.а пък аз като никога не съм си сменял течността.
за това че е твърд педала.еми твърд ще е като на другата е мек.това не е болка за умиране.ако не се променя твърдостта при загасен двигател и пуснат значи сервото е издало багажа.а пъ това че потъва-сп.помпа.аз така знам



Тема Re: спирачки .....нови [re: b.m]  
Автор Любитeл2 (лукав благинар)
Публикувано19.06.06 15:04



Ами те многознайковците така като им потъне педала и спират в разни дървета. Аз незнам защо сменяш, гуми, масло, антифриз (ако го сменяш и него)....
Айде да не дава господ такива лошави неща да се случват, пък питай в някой сервиз да видим какво ще ти кажат за спирачната течност...



Тема Re: спирачки .....нови [re: нepaзбиpaщ]  
Авторнepaзбиpaщ (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 23:00



Спирачната течност беше също едно от подозренията. Един ми каза че твърдия педал можело да е от това, друг ми каза че е нормално да е твърд ....

А за потъването на педала яавно ще да се гледа помпата....... на сервиз ли да я водя или да се пробвам аз?



Тема Re: спирачки .....нови [re: нepaзбиpaщ]  
Автор Любитeл2 (лукав благинар)
Публикувано20.06.06 10:46



Твърдостта няма общо с течността. Най-добре и двете неща да направиш - профилактика на помпата и смяна на течността та да ти е мирна главата.



Тема Re: спирачки .....нови [re: нepaзбиpaщ]  
Автор maistorabg (GSIманияк)
Публикувано20.06.06 11:42



Маркуча на сервото се запушва с боклуци с времето и няма достатъчно усилие в/у спирачната помпа,провери и изчисти първо него,преди да си почнал да вадиш здрави зъби





Тема Re: спирачки .....нови [re: maistorabg]  
Авторkeith (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 16:03



Смяната на спирачната течност е съвсем рутинна и задължителна операция, но много хора я пренебрегват

. А ние с Любитела понеже сме тъпи копелета и караме 20 годишни коли си я сменяме, пък вие може и с веро да карате.

П.П виждал съм таксиметрова кола с набити чепове в задните спирачни цилидърчеата и с зврески нацепени спирачни дискове. Същя мизерник беше много учуден, че сменям предни дискове, защото единия имал леко биене и още по изненадан, че слагам нови накладки на новите дискове при положение, че старите имат още половин живот. Познайте в, чие багажниче бяха прибрани същите тези накладки??????? Така, че в БГ спирачната течност ни е последния проблем май!



Тема Re: спирачки .....нови [re: keith]  
Авторpat66 (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 17:42



Колега, спирачната течност ти завира, защото имаш постоянно триене между феродо и спирачен диск! Като заври течността педала пропада, след малко всичко е наред - течността се охлажда и имаш спирачки. Имах същият случай - запекло цилиндърче на спирачен апарат, от "добри майстори" - при смяна на накладки забравили да сложат противопрашното уплътнение на цилиндърчето. Ако пак се случи - спри и пипни джантите - ако се опариш на някоя - това е!!! Просто постоянно караш на спирачки! Следва раздвижване, ако не свърши работа - друг спирачен апарат.
А за твърдия педал - колегата по-горе е прав - маркучите на сервото.

Лека и безаварийна на всички!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.