Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:36 05.07.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема за километрите на каручкитенови  
Автор a_mann (ценител на OPEL)
Публикувано31.05.06 14:37



Колеги, какво мислите за тези километри, които показват километражите пред вас. Коментирал съм с разбирачи дето и на бой направо налитат за да ме убедят,че това са и реалните километри на каручката
Не е ли по-добре като конкретизираме да даваме само година на производство(или първоначална регистрация), тип мотор, а мисля, че ние сами можем да добием представа, приблизителна за километри, състояние и т.н.
Е ако някой толкова държи да се покаже нека го направи, ама да пояснява, че по показания.....е толкоз. Щото приказките за бабте и дядовците дето си гидържали в гаражите вс. ги знаем.

Далеч съм от мнението, че някъде не може да се е шмугнала и такава барачка, ама каква е вероятността, айде математиците да кажат(или статистиците)
Ако съм засегнал някого да ме извини не е било нарочно, а за това че стана дълго...еми стана мамка му



Тема Re: за километрите на каручкитенови [re: a_mann]  
Авторxapи (Нерегистриран)
Публикувано31.05.06 15:03



Още веднъж се извинявам ако съм засегнал някой, но за реални километри може да говорим и пишем със сигурност само ако сме първи собственик, като сме закупили автомобила от МАГАЗИНА. А сега малко да ви развеселя за 4 г. работих в едно министерство и моят шофьор между другото ми донасяше /без да ми досажда/ какво правят оперативните шофьори. бяхме купили 8 Вектри Б 2.0 16В ЦДХ и шофьорчетата надписвали километри и прибирали парите за горивото така, че Вектрите за 3 г. бяха на по 200 000 км. а реално сигурно с 50 000 минус. не съм занимавал минисъра а и децата трябва да изкарат някой лев но ако купувате кола която е била служебна имайте в предвид, че болшинството от шофьорите ги въртят но напрад.



Тема Re: за километрите на каручкитенови [re: xapи]  
Автор Mитko1912 (астра фен)
Публикувано31.05.06 15:45



Един колега днес ме убеждаваше,че Вектрата която купил е на 87000 километра,РЕАЛНИ!!!А колицата е 91 година!Обаче човека беше толкова ентусиазиран,че се направих че му вярвам.Изслушах за пореден път историята за въздрасния немски господин с допълнение този път,че поради тази причина колата нямала екстри,защото се карала от дядо а на него не му трябвали!! Мойта Астра е 93 година и е на 219 000 километра.В които съм сигурен защото ми я докара шурето.Имах предложение от негова страна да я "подмладим малко" за да не ми се подиграват,ама отказах.Кой ще лъжа като я "подмладявам",себеси ли?!!

Редактирано от Mитko1912 на 31.05.06 15:49.



Тема Още нещо за километрите...нови [re: Mитko1912]  
Автор dodo_pv (инженер)
Публикувано31.05.06 16:24



Включвам се в темата, защото малко хора в страната могат да си представят точно какво представляват изминатите километри от един автомобил. Претендирам да съм познавач, защото сменям трети автомобил на 160 000 км, каран 9 години (на предните 2 бях втори шофьор, но познавам добре първите им, къде са карали и как са ги поддържали).
В момента карам чисто нова астра, чиито двигател работи точно както работи мотора на предишната ми, който е на 155 000 км. НЯМА РАЗЛИКА !!! Та ако маслото се сменя редовно и в зависимост от продължителността на пътуванията, ресурса на целия агрегат е около 500 000 км, след което следва ремонт. За тежкотоварните камиони (тир-овете), ресурса е съответно 1 000 000 (един милион) километра. Условието е да не се използват минерални масла и да се зарежда предписаното от производителя гориво. Към нолмално износващите се части влизат единствено съединител, четки на генератора, различни ремъци и др. дребни консумативи. Горенаписаното за ресурсите го извадих навремето от тестовете на BRITISH PETROLEUM.
А за нас като любители шофьори единствено важно е как е била поддържана колата преди нас и какво е моментното й състояние. При правилна поддръжка обикновено двигателя надживява купето, без да се ремонтира. Изключения правят само някои уплътнители след 10-тата година.
Показанието на километража е едно от последните неща, които трябва да се гледат. Съвременните нови автомобили са проектирани така, че след 15-20 години да идат за скрап!



Тема Re: за километрите на каручкитенови [re: Mитko1912]  
Авторб.м (Нерегистриран)
Публикувано31.05.06 16:25



незнам ама сега и някои от търговците се изхитриха.част от тях са големи наглеци - няма кола над 120 000(независимо на каква възраст е), а други ги връщат така че да се получи по 15 - 20К на година.моята е взех зимата - първа регистрация 06.99 на 160000 км. ама мога ли да им вярвам като знам че служебната за 2г. вече е на 120000.само ако си 1 собственик може да е знаеш на какво дередже е.между другото не само в бг. има хора които карат по малко км. но се срещат рядко.а и то малко караната кола се познава ама лошото е че малко по-късно след като си е взел.
p.s: между другото и аз познавам човек, който вярва че неговата е на 56000(91г. е модел).няма лошо.



Тема Re: за километрите на каручкитенови [re: Mитko1912]  
Автор lazo (ДИС)
Публикувано31.05.06 16:28



Изслушах за пореден път историята за въздрасния немски господин
Другата култова история е за учителка-вдовица от малък немски град, като колата е била на мъжа и, а след смърта му тя почти не я е карала



Тема Re: за километрите на каручкитенови [re: lazo]  
Автор a_mann (ценител на OPEL)
Публикувано31.05.06 16:37





между другото такива хора са си щастливи по своему, живеят си в свой един свят, и май по-добре да не им вгорчаваме живота, а?



Тема Re: за километрите на каручкитенови [re: a_mann]  
Авторxapи (Нерегистриран)
Публикувано31.05.06 16:43



спомням си с умиление 1999 г. на Солни пазар Ауди Б3 преправено на Б4 почти перфектно дори сменил облегалката на задната седалка как уверяваше наивен селски клиент че колата е на 70 000 км. като хвърлих бегъл поглед към волана горкият беше излъскан като градински маркуч въпреки че беше от Б4 друга класика в жанра беше Голф 2 с овчи салон и като надигнеш кожата на предната седалка тя е продънена и се вижда дунапрено от долу но наивници винаги има и ще има нека си мислят че е нормално на 100 000 км. да гори по литър масло на 1000 км. и дори да налитат на бой ако им оспориш правото.



Тема Лаф Но1нови [re: xapи]  
Авторaйляk (Нерегистриран)
Публикувано31.05.06 17:37



Не съм го виждал с очите си, разправяли са ми, ама много ми харесва. Та някакъв продавал на Горубляне голф ГТИ 180к.с. с нитро и други пауър тунинги и твърдял, че бил го купил от пенсионирана библиотекарка в Германия, затова бил толкова запазен. Може и да се е вързал някой.



Тема heheнови [re: aйляk]  
Автор Tarambuka35OO (пристрастен)
Публикувано31.05.06 17:49



има секви нагляри, дори и свестно-изглеждащи хора!
-
С един познат ходих да гледаме една Вектра-Б 1999та, нов-внос, на ~95000км реални.
Човека се кълнеше във всичко свято и изглеждаше интелигентен; а колата беше много запазена наистина.
Нещеш ли, попаднах (на закътано местенце) на сервизни лепенки за смяната на маслото. Най-горната беше отпреди 3-4 месеца, сервиз във въпросната чужбина, и си пишеше там с химикалка 185000км.

К'во да си говорим :)

Редактирано от Tarambuka35OO на 31.05.06 17:51.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.