Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:24 05.10.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема АСТРА РАЗХОД МАСЛОнови  
Автор d-nel (непознат )
Публикувано04.05.06 10:45



Регистриран съм отскоро и това ми е първото влизане.
От две години карам ASTRA 92г с двигател C14NZ.Не съм имал проблеми като изключим обичаините за Опел.
От около 8-9 месеца започна да ми се увеличава разхода на масло в момента тои е 1.0-1.5л. на 1000км.
Компресията е нормална (еднаква във всички цилиндри ) не се увеличи разхода на бензин (карам само на бензин) свещите са с нормален цвят,от двигателя не се чуват никакви странични звуци,карам с кадърно масло.Възможно ли е проблема да са гумичките на клапаните,никога не са сменяни а колата е на 145 000км. реални
Доста навътре съм с ел.енсталациите , но с двигателите съм на Вие.
Надявам се да ми дадете съвет.




Тема Re: АСТРА РАЗХОД МАСЛОнови [re: d-nel]  
Авторфилтъpчo (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 11:26



Доколкото знам/и имам стар опит :)/, ако гори масло ще имаш сив смрадлив пушек от ауспуха.Така, че се загледай отзад и помириши



Тема Re: АСТРА РАЗХОД МАСЛОнови [re: d-nel]  
Автор бaй Бope (фен)
Публикувано04.05.06 11:30



Здравей,
До колкото знам когато гори масло двигателя пак може да отчете висока компресия, но незнам тогава дали няма да има доста нагар по свещите, а казваш че твойте са с нормален цвят ?! 1-1,5л на 1000км мисля че са доста и е добре да започнеш от някъде (гумичките май са най-лекия вариант). Успех и дано да минеш по-тънко.



Тема Re: АСТРА РАЗХОД МАСЛОнови [re: бaй Бope]  
АвторFicho (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 11:35



Първо провери на ауспуха има масло като го пипнеш с пръст и виж дали не тече отнякъде, което е доста вероятно. Успех



Тема Re: АСТРА РАЗХОД МАСЛОнови [re: d-nel]  
Автор Bat Jorko (BrightSide Jedi)
Публикувано04.05.06 11:44



Теч от картера провери, и специфичния синкав дим на изгоряло масло от ауспуха.



Тема Re: АСТРА РАЗХОД МАСЛОнови [re: Bat Jorko]  
Авторxapи (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 12:27



ако не тече или хвърля от някъде истината е една колата ти е на поне 500 000 км. и следва ОСНОВЕН РЕМОНТ на ДВГ.



Тема и аз съм на това мнениенови [re: xapи]  
Автордaнaил (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 13:01



не може кола на 15 години да на толкова малко.една проста сметка грубо около 20 000 км на година което е малко даже прави 300 000 км.а колата за да е под 200 000 км трябва да е на 5-6 години не повече.може и да не съм прав.дано да не съм



Тема Re: АСТРА РАЗХОД МАСЛОнови [re: d-nel]  
Автор PRR (Гневен)
Публикувано04.05.06 14:12



Я хубаво си огледай за течове. Около филтъра, разни маркучета и най-вече сутрин като тръгваш дали нямаш локвичка под колата. То ако ти гореше толкова масло щеше да си като трабант/вартбург! И при тях горе долу толкова масло отива. Аз залагам на течове..
Поздрави


So What?

Тема Re: АСТРА РАЗХОД МАСЛОнови [re: PRR]  
Автор PRlNCE ZANDOR (vodoun)
Публикувано04.05.06 14:16



Виж си семеринга на делкото. От там винаги изглежда че тече малко, а всъщност си тече сериозно.
Ако въобще тече де.



Тема Re: АСТРА РАЗХОД МАСЛОнови [re: PRlNCE ZANDOR]  
Автор a_mann (ценител на OPEL)
Публикувано04.05.06 14:59



Странни факти колега,
при такъв разход за който пишеш и нормални свещи, логиката навежда към течове, ама то трябва да са направо локви тогава.

А за реалните колиметри................

Айде дано е теч от некъде, че иначе..... мамата, мамата




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.