Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:52 21.05.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Тема Гарнитури капак клапани  
Автор achko (...)
Публикувано04.05.06 10:24



Моторът е 1.6, 16В, 1995 г. астра. Вече 2 пъти сменям гарнитурите на капака на клапаните и тече масло. Първия път беше от кривката на предната гарнитура.

От кой да търся отговорност? От авточастите последно ми казаха, че заводски на тази гарнитура се слагало силикон при затварянето. Майсторите не знам да са слагали силикон.

Благодаря



Тема Re: Гарнитури капак клапанинови [re: achko]  
АвторFicho (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 11:37



Свали я сложи силикон и я затвори отново.



Тема Re: Гарнитури капак клапанинови [re: Ficho]  
Авторachko (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 12:15



Вече за втори път чувам това. Малко несериозно ми звучи, но май така ще стане. Пак на майстор. Пък дано свърши сериалът.



Тема Re: Гарнитури капак клапанинови [re: achko]  
Автор Bat Jorko (BrightSide Jedi)
Публикувано04.05.06 12:51



Наскоро чух, че тази гарнитурка имала два варианта - със по-големи и по-малки дупки за болтчетата - сигурно в зависимост от мотора или капака. Може да ти хвърля поради тази причина, ако не е точната гарнитура. И ако въобще това което казвам е вярно за твоя мотор.



Тема Re: Гарнитури капак клапанинови [re: achko]  
Автор achko (...)
Публикувано04.05.06 16:20



Бях точно при майсторите. Не е от тая гарнитура теча. Засега казаха щеката за маслото. Паркирах над един вестник със забърсана и обновена щека та ще видим утре какво става.



Тема Re: Гарнитури капак клапанинови [re: achko]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано04.05.06 21:51



Силикон на тази гарнитура не се слага. Вземи си оригинална от Опел дистрибутор - 10лв е (прилича на смес м/у корк и гума) . Чистят се повърхностите перфектно, гарнитурата се маже с моторно масло да легне добре и се стягат равномерно болтовете.
Мисля че по-вероятно ти тече от капачката или тръбата на масло-отдушника.



Тема Re: Гарнитури капак клапанинови [re: Astra1.8iGT]  
Автор achko (...)
Публикувано05.05.06 00:17



Благодаря ти.

Вече няма теч оттам. В момента е под въпрос дали има друг теч или някъде се е събрало масло от предния, което се "изтича". Ще наблюдавам тия дни и ако няма ще отделя половин ден да си поизчистя двигателя.



Тема Re: Гарнитури капак клапанинови [re: achko]  
Автор speed77 (Racing)
Публикувано05.05.06 08:32



Mahnete go tozi silikon be hora,majete garniturite s DIRKO i niama da imate nikakav problem




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.