Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:49 27.04.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Otlepen tavanнови  
АвторRoss (Нерегистриран)
Публикувано03.05.06 07:30



Zdraveite.V4era zabeliazah 4e na kadeta mi tavana se e izdul..pobutnah go, vyzduha ilezna ot zad..i tavana provisna!Po4ti celiat e razlepen!Imate li si naideia kak se lepi...i dali niakyde izvyr6vat takiva..znam li..tapicerski uslugi!Opitah se sam..po4ti ni6to ne stavaVse edno se e skysil...
Pozdravi



Тема Re: Otlepen tavan [re: Ross]  
Авторb.m (Нерегистриран)
Публикувано03.05.06 08:47



да има такива тапицерски услуги. ако си от софия - около 100 лв. е услугата. ако те интересува мога да се поразровя и да попитам.доколкото знам се слага нов плат и с ъс специално лепило се залепва, за да не се получат петна по тавана от лепилото.



Тема имах същия проблем на кадетанови [re: Ross]  
Автордaнaил (Нерегистриран)
Публикувано03.05.06 08:56



свалих цялата кора през задната врата на багажника се сваля.махаш сенниците, дръжките за ръце горе на тавана /4 -те/, сваляш уплътненията около кората отстрани и кората се изнизва назад.ако има люк махаш и уплътнението около кората за люка.вече като я свалиш лесно се прави.иначе искат около 80 лв. тапицерите за свалянето и тапицирането.аз си я свалих сам и знаеш ли какво направих с един канцеларски телбот я минах цялата по краищата като изпънах хубаво плата , а вече по средата с по-дебела игла и конец в същия цвят направих няколко "точки" да се прибере и в средата и така си реших нещата и не дадох 80 лв. наи вече.а и не е грозно както би казал някои хванатото с телбота после се покрива от уплътненията като монтираш кората.това е от мен.



Тема Re: имах същия проблем на кадетанови [re: дaнaил]  
АвторRoss (Нерегистриран)
Публикувано03.05.06 23:43



Много мерси за отговорите..От София съм..препоръчайте тапицер..къде???Поздрави на всички



Тема Аве не се занимавай с тапицери...нови [re: Ross]  
АвторИвчo-пичa (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 12:46



вземи си свали сам кората на тавана, както ти е описал колегата. Елементарно е и става за 15-20 минути. Или си залепяш наново стария плат или си купуваш изкуствена кожа в цвят по избор. Лепиш с подходящо лепило и получаваш отличен резултат + удоволствието, че си се справил сам. А тези 80 лв. ги изяж или изпий!



Тема Re: Аве не се занимавай с тапицери...нови [re: Ивчo-пичa]  
АвторRoss (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 14:59



Прав си пич, ама кората ако не е гъвкава не знам как ще я извадя изобщо от колата, защото не е хечбег а седанНо меже би през отвора към багажника..като сваля задната седалка ще стане!Оффф..абе тъпотия..как можа да се отлепи..Направоо..не ми се занимава с тая глупост...Мерси все пак...и успех на всички..



Тема Re: Аве не се занимавай с тапицери...нови [re: Ross]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано04.05.06 16:05



Ами мойто естетическо виждане е, че тавана си е много хубав и без плат. Поне аз така много си я харесвам. Само че ако си правил опити да го лепиш - те ще стоят грозно вече



Тема Re: Аве не се занимавай с тапицери...нови [re: Любитeл]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано04.05.06 21:43



Не си играй да переш плата или да го лепиш от опит ти казвам че не става.
На бул. Христо Ботев и Сливница към гарата на 50-60м в ляво си купуваш изкуствена кожа с цвета на тапицерията ти, купуваш 1л лепило хелмитекс. Махаш плата, изчистваш с четка дунапрена от кората и лепиш кожата. Процедурата е за около час но махането/поставянето на кората е по-дълго. Докато лепиш гониш въздуха с един парцал - като лепене на тапети. Изряваш с ножче отворите/излишъците и си готов. Кожата е около 25лв, лепилото 5лв и става много по хубаво от тапицер.

PS: Лепилото не го пестиш особено по краищата, гледай да не огъваш кората при демонтаж/монтаж, това е.



Тема Re: Аве не се занимавай с тапицери...нови [re: Astra1.8iGT]  
Авторb.m (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 08:47



ако все пак те интересува в студентски град, зад зимния дворец има тапицери.за калибрата искаха 80-100 лв.



Тема Re: Otlepen tavanнови [re: Ross]  
АвторRoss (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 13:40



Mnogo blagodaria za otgovoriteIavno san 6te si go pravia..no kak 6te ia vadia taz kora ot kolata...ne mi e mnogo iasno!Sedan e.....
Pozdravi na vsi4ki




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.