Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:10 07.07.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Проблем при студен двигателнови  
АвторДидo (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 08:02



Здравейте,
от известно време (може би 1-2 месеца) имам следния проблем с колата (Вектра C20NE):
при запалване сутрин нямам проблем, но при тръгване (не чакам повече от 1 минута колкото да си почистя предното стъкло ако е мръсно) при подаване на газ, колата забива нос и почти изгасва. Трябва много внимателно и плавно да тръгна и въпреки това това става с бая зор. Докато излезна на улицата зад блока (10-20м) проблема са оправя и след това нямам никакви оплаквания. Може ли да ми дадете някакъв съвет от какво може да се получава така, че не ми се ходи по разни майстори да бърникат по колата (освен това проблема изчезва изведнъж щом колата тръгне и измине 10-15 метра).



Тема Re: Проблем при студен двигателнови [re: Дидo]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано05.04.06 08:42



10-20 m ?!?!?

Да ти имам проблемите!




Тема Re: Проблем при студен двигателнови [re: imitev]  
АвторДидo (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 08:45



Ами, да за мен си е проблем защото досега колегата си беше перфектна и в най големите студове пали от раз и тръва без. Обаче сега това направо ме дразни, още повече, че не знам от какво е. Идей нвакакви?



Тема Re: Проблем при студен двигателнови [re: Дидo]  
Авторicko_blicko (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 10:59



Токове какво да е.Опитай ако я чакаш повече преди да тръгнеш да речем.



Тема Re: Проблем при студен двигателнови [re: icko_blicko]  
АвторДидo (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 11:09



Ще пробвам да почакам да поработи 5 минути преди да тръгна и ще видя как ще е, и после ще пиша:)



Тема Re: Проблем при студен двигателнови [re: Дидo]  
АвторFO3hope (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 11:22



Здравей,
И при мен/Corsa 1.2i - x12sz/ положението е същото...предполагам нищо сериозно - както казаха колегите - "...изчакай 5 мин. да разхвърля маслото и тогава тръгвай...". А ако някой има информация, че това не е нормално и е някакъв проблем, моля нека да сподели.
Поздрави, лек и безавариен!



Тема Re: Проблем при студен двигателнови [re: FO3hope]  
Автор tena (дедо Вечко)
Публикувано05.04.06 11:29



Абе не ми се вижда да е много нормално! Не може комшията с неговата 25 годишна Лада да тръгва още с паленето без да хълца и забива, а пък аз с моята Вектра С16НЗ да чакам да загрее и пак да имам проблеми при тръгване и ускорение!


Лека и безаварийна!!!



Тема Re: Проблем при студен двигателнови [re: Дидo]  
Авторб.м (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 12:06



няма какво да е чакаш.палиш и тръгваш.ще я чакам аз нея. егати каруците. що не вземем да им се помолим преди тръгване.100% имаш някакъв проблем.нещо по хранителната система.



Тема Re: Проблем при студен двигателнови [re: Дидo]  
Автор PRR (Гневен)
Публикувано05.04.06 14:07



Залагам на ламбда сонда! Ако си на газ - лоша регулировка - оправя се с reset на ECU-то. В първия случай (т.е. без газ) се оправя с нова ламбда. Във втория с емулатор и/или реглаж на газовата или периодичен reset на ECUто.
Поздрави.


So What?

Тема Re: Проблем при студен двигателнови [re: PRR]  
АвторДидo (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 14:36



Не съм на газ и точно от такъв отговор се страхувах Мисля доста са скъпи тия ламбда сонди? Някаква идея къде да проверя състоянието на моята и евентуално от къде да взема читава на добра цена (става въпрос за София)?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.