Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:25 27.04.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Опел Корса - въпроси  
АвторKOPCAP (Нерегистриран)
Публикувано26.03.06 20:19



Здравейте,
Наскоро станах собственик на Опел Корса, 1.4 моноинжекция, 60 конски сили 1996 г.
Какво ще кажете за този модел?
Сполучил ли съм по принцип с избора, или съм сбъркал?
И още нещо:
Прави ми впечатление, че средата на скалата за температурата е 95 градуса!
При работа там стои и температурата - в средата, около 95 градуса!
Перката ми е едностепенна - включва на 105 градуса и изключва на 100!
Работната температура и температурата , при която включва перката ми се виждат високи.
Може ли да ме светнете по въпроса ....

И още:
Датчика, който е за перката и е монтиран на радиатора го свалих!
На него пише 105 - 100 и 120 - 115.
С три кабела е , а перката ми е с два кабела, защо е тка?
Третия кабел от датчика за къде е? Какво включва?
Освен това, втората степен на датчика е постоянно включена - меря с уред и показва верига!
Какво става? Може би работи инверсно втората степен?
Т.е. когато температурата достигне 120 градуса, тогава изключва , но какво изключва?
Какво управлява третия извод от датчика?

На радиатора имам и още един датик за температура, но с два кабела! На него пише 87 - 92 ???



Тема Re: Опел Корса - въпросинови [re: KOPCAP]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано26.03.06 21:06



Честито!

Термостата ти започва да отваря на 92 и е напълно отворен при 107. Явно работи перфектно като ти гледам показанията!




Тема Re: Опел Корса Б - въпросинови [re: KOPCAP]  
Авторзмиopи (Нерегистриран)
Публикувано26.03.06 21:33



мотор ц12нз
1. може ли да се промени ъгъла на аванса или компа го прави това
2.когато колата работи на място загрява и вкючва перката но в движение едвам се добира до първата чертичка
3.при подаване на газ рязко малко забива муцуната и тогава тръгва
4. при газифициране трябвали да се правят някакви донастроики



Тема Re: Опел Корса Б - въпросинови [re: змиopи]  
Автор zfen (непознат)
Публикувано26.03.06 21:54



смени си термостата и газифицирай за друго не бери грижа.а корсата 1.4 е ок няма перка с три кабела



Тема Re: Опел Корса Б - въпросинови [re: zfen]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 20:45



Понеже питаш, да ти кажа и за разхода. Макар и с по-малкия двигател C12NZ, през почивните дни изминах разстоянието Шумен-Русе-Шумен, общо 230км. с 10,2 литра бензин, зареждане до гърловината на една и съща бензиностанция, едно и също място. Мисля, че и с твоя двигател можеш да засечеш и постигнеш подобен разход, с по-големия мотор е дори по-добре!



Тема Re: Опел Корса Б - въпросинови [re: Tarbox]  
Авторзмиopи (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 20:25



кажи нещичко за тази моторетка. автомобила го имам от 20-ти на дни. аз понеже я карам всеки ден и минавам 4 км. и все студена каточели ми беше голям разхода./около 10/ вчера я газифицирах исега не знам. ще разбера след около 2 седмици. Имам автоматичен превключвател обаче превключва на доста големи обороти около 2500-3000. нормалнолие? гледам че по магазините предлагат едни схеми направиси сам за оборотомери цифрови.накой ползвал ли гие ?



Тема Re: Опел Корса Б - въпросинови [re: змиopи]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 20:42



Смени ли консумативите? Въздушният филтър е от голямо значение за газта, сменяй го на 5 000км., 8-9 лв. е и си избива веднага парите. На газ градското трябва да ти падне до 8/100, извънградско 5-6. А за ключа - така ги дават вече на новите АГУ, не можеш да прехвърляш когато поискаш, ще имаш допълнителен преразход, докато загрее мотора.



Тема До Имитевнови [re: imitev]  
АвторKOPCAP (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 21:15



Термостата ти започва да отваря на 92 и е напълно отворен при 107

Това от споменатите от мен надписи върху датчиците ли личи, или по принцип го знаеш?

А защо датчика, който включва перката е с две степени (105 - 100 и 120 - 115) , пък перката е едностепенна - какъв е смисъла от двустепенния датчик!

На радиатора имам и още един датик за температура, но с два кабела! На него пише 87 - 92 ??? - този датчик за какво е?

И в крайна сметка, да разбирам ли че нормалната температура на двигателя е в диапазона 95 - 100 градуса?

До сега колите които съм имал всички са били на около 90 градуса!



Тема Re: Опел Корса - въпросинови [re: KOPCAP]  
АвторFO3hope (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 09:33



Здравей, моята е с X12SZ - държи около 90 градуса темп. на магистралата, а градско по задръстванията на Орлов ми дига до 95. Иначе разхода е подобен на C12NZ - извънгр. 4.5-5/100, градско - 7.5-8/100. Про теб едва ли ще е по-различно, а още повече че можеш спокойно да газифицираш.



Тема Re: Опел Корса - въпросинови [re: KOPCAP]  
Автор boxer (стар кадър)
Публикувано29.03.06 09:52



Честито!
Само трябва да знаеш,че това е единствения 8 клапанов мотор на Опел без защита с/у скъсване на ангренажния ремък.Така,че ако не си го сменил по-добре не рискувай а го направи,и следи за износването му.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.