Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:39 19.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Мяза на вечно отворен термостат...нови  
Автор Porcaro (Нервак)
Публикувано15.01.06 20:30



При нормално градско каране стрелката за температурата с мъка стига малко над синята зона. При яко задръстване вдига до чертата, перката ми се включи само веднъж, при запалена кола на място след 15-20 мин. Май не е нормално при градско да не вдига стрелката... иначе парното е ОК.
Дали е рано отварящ или постоянно отворен термостат и как се отразява това на разхода? За инфо - на градско подминава 10/100

Home of the Brave


Тема Re: Мяза на вечно отворен термостат...нови [re: Porcaro]  
Автор apekc (вижда всичко)
Публикувано15.01.06 22:25



Термостата е. Не се чуди, сменяй смело.
И при мен беше така. Като смених термостата, колата заработи по тихо, икономично. Да не говорим за парното.......

И въпреки всичко, комутатора трябва да се смени.


Тема Re: Мяза на вечно отворен термостат...нови [re: Porcaro]  
Автор JollyRoger ()
Публикувано15.01.06 22:32



Направо си е отворен термостата нонстоп и колата е постоянно студена,за това ти вдига разхода,сменяй го,ще спестиш пари от горивото

не всеки който ти сере на главата ти мисли злото


Тема Re: Мяза на вечно отворен термостат...нови [re: Porcaro]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано16.01.06 01:10



Не с рогата толкоз бързо!

Може датчика или таблото да правят номера!

Просто провери като позагрее леко моторетката и тръгне да мърда стрелката в синьото дали маркуча който влиза в радиатора отляво (пасажерския) е топъл и радиатора е започнал да се загрява. Ако да - термостата е за смяна. Ако не - малко повече изследвания ще ти са необходими.




Тема Re: Мяза на вечно отворен термостат...нови [re: Porcaro]  
Авторoтkaтa (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 09:33



перката при колко градуса ти се включи при 100ли, че ако пак е била долу стрелката - датчик и табло



Тема Re: Мяза на вечно отворен термостат...нови [re: oтkaтa]  
Автор Porcaro (Нервак)
Публикувано16.01.06 18:04



Перката си се включи малко над чертата за 90 градуса - нормално, винаги е било така.

Home of the Brave


Тема Re: Мяза на вечно отворен термостат...нови [re: imitev]  
Автор Porcaro (Нервак)
Публикувано16.01.06 18:08



Утре сутринта ще проверя, но съм почти сигурен, че радиатора почва да се затопля още в началото, защото след 5 мин. каране (до детската градина) стрелката още не се е помръднала, а при влажно време имам леки изпарения откъм радиатора.



Home of the Brave


Тема Явно е термостата...нови [re: Porcaro]  
АвторPorcaro (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 10:48



дайте идея за свестен термостат , магазин и цена, по възможност. В София. А, ако има значение - Астра С16NZ



Тема Re: Мяза на вечно отворен термостат...нови [re: imitev]  
Автор astrio (nachinaesht)
Публикувано18.01.06 01:18



А какви са тези малко повече изследвания, че и аз го имам този проблем ама не е от термостата???



Тема Re: Явно е термостата...нови [re: Porcaro]  
Автор espero2OOO (член)
Публикувано18.01.06 01:24



Simeon 151 - 10lv - 1 godina garancia
0898598196 niki




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.