Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:53 22.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Угасна в движение и не иска да пали...нови  
АвторRapist (Нерегистриран)
Публикувано28.11.05 11:26



Здравейте,
Появи ми се много гаден проблем. С опел кадет Е съм, моноинжекция.
В движение на 3 или 4 беше, колата много рязко заби нос и изгасна двигателя. В същия момент светна и лампата на инжекциона. Спрях запалих и тръгна, но не след дълго отново същия проблем. Спрях. Беше към 8-9 часа вечерта и нищо не се виждаше след известно време реши та запали и успешно се прибрах, но на следващия ден изобщо не поиска да запали. Проверих каква е грешката и се оказа че ми дава 42 като грешка, което означава че е прекалено голямо напрежението на инжекцията и борд компютъра не подава ток за да се запали. Двата проблема дали са свързани : 1. дето ми угасна в движение и 2. високото напрежение на инжекцията. Какви може да са проблемите и евентуалното им оправяне.
Благодаря ви предварително...



Тема Re: Угасна в движение и не иска да пали... [re: Rapist]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано28.11.05 11:45



Малко по различна грешка ми даваше на мен - ниско напрежение на ЕЦУ. След много мъки се оказа, че е релето на ЕЦУ-то. Все пак може да си провериш и зарадното напрежение, да не е над 14.5В



Тема Re: Угасна в движение и не иска да пали...нови [re: Любитeл]  
АвторPeлeтo (Нерегистриран)
Публикувано28.11.05 15:01



А къде е това реле, защото по книгите не е отбелязано къде точно да се търси?!?



Тема Re: Угасна в движение и не иска да пали...нови [re: Peлeтo]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано28.11.05 15:26



Незнам, аз съм с вектра C20NE т.е. нищо не е там където е при теб. Дано Митев помогне. Иначе при мен е в двигателния отсек - има черна кутия с релета, това до спирачния усилител



Тема Re: Угасна в движение и не иска да пали...нови [re: Любитeл]  
АвторRapist (Нерегистриран)
Публикувано28.11.05 18:47



Лошото е че не мога нищо да проверя, защото изобщо не иска да запали.
Прегледах двигателния отсек и видях 2 релета. Едното е близо до датчика за октана, а другото е паралелно на него от другата страна на двигателя.
От един друг кадет автоматик (имаше само едно реле, другото липсваше), взех релето и го смених( и двете ги пробвах последователно), но нямаше положителен резултат.
ако някой има някакви други предложения и идеи?



Тема Re: Угасна в движение и не иска да пали...нови [re: Rapist]  
Автор espero2OOO (новак)
Публикувано28.11.05 19:28



Имах подобен проблем на Кадет 1.4нз оказа се че буксата на кабела които влиза на плочката под бубината е нагрявал и на едно от кабелчетата се беше разтопило гнездото и не правеше винаги контакт в следствие на което ту пали ту не пали - подмених кабела и се оправи.
Пробваи да го разместиш може да направи контакт и да бръмне.
Другите варианти са комутатор датчик на Хол Бубина палец и др



Тема Re: Угасна в движение и не иска да пали...нови [re: Rapist]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано28.11.05 19:43



Ошибка 42: Слишком высокое напряжение на выходном каскаде впрыска при пуске.

Ама го има на 1,8 моторетките...

Не знам къде е релето на инжекциона, но предполагам е отзад на таблото с предпазителите.

По лесно ще е да провериш напрежението на ЕКУ - то се намира зад пластмасовата кора на колонката на дясната (пасажерската) страна - мериш направо на буксата и маса. Ще познаеш +совите кабели - те са дебели и червени.

Тук може да видиш ръководство за ремонт: http://www.opel-club.ru/instruction.htm


Редактирано от imitev на 28.11.05 19:45.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.