Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:34 18.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Тракшън Контролнови  
АвторVectra 2.O 16V (Нерегистриран)
Публикувано05.10.05 22:27



Здравеите, колеги!
Имам Vectra 2.0 16V 97ma и колата има Тракшън Контрол. Въпросът ми е кога и при какви условия трябва да го вклю4вам, понеже има едно коп4е и то позволява да се вклю4ва и изклю4ва?
Благодаря Ви за отговорите!!!



Тема Re: Тракшън Контролнови [re: Vectra 2.O 16V]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано06.10.05 08:26



По-добре е да питаш кога да го изключвам, а иначе си го дръж включен, щото ще те пази от нежелани ефекти за които ще получаваш ясен звъков сигнал от сорта на чупещи се прозорци и гънеща се ламарина!!!
Тая екстра е добра и за мокър път и за съх път, за сняг нямам идея дали я бива, но определено с абс-а на сняг е веселба, а доколкото знам тая система работи с абс-а и за това имам някой подозрения.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Тракшън Контролнови [re: Ascona83]  
АвторVectra 2.O 16V (Нерегистриран)
Публикувано06.10.05 11:18



Добре де, но за6то тогава е направено да се вклю4ва и изклю4ва, а не постоянно да седи вклю4ено и аз да го изклю4вам като искам?
Зна4и ти препоръ4ва6 да НЕ се вклю4ва на сняг, така ли?
Мерси!



Тема Re: Тракшън Контролнови [re: Vectra 2.O 16V]  
Автор Tarambuka35OO (ентусиаст)
Публикувано06.10.05 12:08



TC прави следното - когато едното ти двигателно колело прибоксува, той натиска спирачката на това колело, и прехвърля въртящ момент към другото.

пример: едното ти колело е на лед, другото е на сухо. ти даваш газ, обаче колелото дето е на леда се върти на макс, и колата не помръдва.
със включен TC спирачката ще спира това колело по малко, така че въртящият момент да отиде и към другото, което е на сухо. В резултат ще се придвижиш напред :)

сам си прави сметката кога/дали да ти е пуснат :)



Тема Re: Тракшън Контролнови [re: Tarambuka35OO]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано06.10.05 13:18



Все съм си мислел, че принципа на работа е с неподаване на гориво, за намаляване на мощността при буксуване, по същия начин работи и ограничителя на обороти. Това с натискането на спирачка на определено колело, го прави ESP.
Все пак ако греша, поправете ме.



Тема Re: Тракшън Контролнови [re: Любитeл]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано06.10.05 13:58



Аз мисля че ЕСП и тракшън контрол са едно и също, намаляването на гориво не води до контрол, би могло да спре боксъването но едва ли може да те държи на пътя. Ако някой има инфо има ли разлика между тракшън контрол и ЕСП нека да драсне да се образоваме дружно

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Тракшън Контролнови [re: Ascona83]  
АвторBacko (Нерегистриран)
Публикувано06.10.05 14:09



ESP /Електронна стабилизираща програма/ помага при поднасяне на колата като спирачката задържа вътрешното на завоя колело. А Тракшън контрола е система която помага на колата при старт да не буксува. Има го в F1.



Тема Re: Тракшън Контролнови [re: Backo]  
АвторSaho (Нерегистриран)
Публикувано06.10.05 14:30



Тук си пише:





Тема Re: Тракшън Контролнови [re: Ascona83]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано06.10.05 14:42



Абе баш са си различни. Както и друг колега каза: тракшън контрола служи при потегляне да не ти буксуват гумите. Те и затова го слагат само на по-мощните двигатели. Не се лъжи по високопарното заглавие, нали знаеш на какво викат автопилот, та и това така...



Тема Re: Тракшън Контролнови [re: Любитeл]  
Автор lazo (ДИС)
Публикувано06.10.05 14:55



Абе истината е някъде там: ESP и ACE за запазени търговски марки, имаше и още едно.
И си прав - те не са TC. TC прави точно това - намалява мощността докато колелото зацепи. При F1 без такова ще си въртят на място до самозапалване




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.