Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:46 03.07.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Генератор на опелнови  
Автор astronavt (кълвач с лаптоп)
Публикувано18.09.05 20:13



Установих , че генератора ми зарежда само на 12,5 волта върху акумолатора и той много бързо пада при често гасене и палене .Дори и след 15-20 минути каране генератора пак зареждаше с 12,5 волта.Явно проблема е в реле регулатора.
Въпроса ми е какви пари струва това чудо и евентуално на каква марка мога да се доверя.
Утре смятам да направя още една проба-да премеря пада на напречение от клемата на генератора до клемата на плюса на акумолатора да видя дали проблема не е в лоши контакти някъде.
Също така дали има варианти за по евтино минаване тип побългаряване.



Тема Re: Генератор на опелнови [re: astronavt]  
АвторRosen (Нерегистриран)
Публикувано18.09.05 20:41



Не си заслужава да "побългаряваш". Иди на ул. Св.Наум срещу пластмасовите брони дето правят. Цените са доста народни - реле-регулатор + четките, труд и проба на стенд на алтернатора е около 50лв.



Тема Re: Генератор на опелнови [re: Rosen]  
Автор 1.8 Astra (непознат)
Публикувано18.09.05 21:02



Провери дали наистина е в релето проблема или имаш някъде утечка,а иначе релето е около 12 лева.



Тема Re: Генератор на опелнови [re: 1.8 Astra]  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано18.09.05 23:33



Проблема може да не е в реле рег. или генератор а просто в окисление на кабелите от генератора до акум. пробата е следна замерете на генератора на червения кабел отиващ към стартера напр. и ако е над 13.9В значи имате окисление на кабелите и най добре е да се пуснат 2 кабела до акум на моя опел е така казват че това е характерно за опелите ако пък и на генератора напр. е ниско то проблема е в него



Тема Re: Генератор на опелнови [re: Astra18nz]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 08:15



Не сменяй алтернатора а провери само релето!!!
Имал съм подобен проблем и от калпав акумулатор.
Късмет!



Тема Re: Генератор на опелнови [re: astronavt]  
Автор PRR (Stranen)
Публикувано19.09.05 11:06



Ти как измери тези "12,5 волта"? При закачен акумулатор? Ако ти е скапан акумулатора просто няма начин да качи повече! Пробвай първо с друг и тогава търси проблема по реле регулатори и сие. Може да спестиш доста парички и нерви
Поздрави



Тема Опитай тованови [re: astronavt]  
Автор Bat Jorko (BrightSide Jedi)
Публикувано19.09.05 11:14



Премери напрежението на следните места, и кажи колко е при 3000 оборота:

1. +/- на акумулатора
2. +/- на генератора
3. + на генератора, - на акумулатора
4. - на генератора, + на акумулатора
5. напрежение на акумулатора при загасен двигател и покой поне половин ден

Не бързай с пазаруването на части.



Тема Какво знам аз.нови [re: astronavt]  
Авторицo (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 12:05



Досега ми са се скапвали 4-5 акумулатора на различни коли и не ми се е случвало от това, че е скапан акумулатора при здраво реле, четки и кабели да не може да качи напрежението на акумулатора до 14,5 волта. Но за всеки случай можеш да го сложиш акумулатора на токоизправител и да видиш след 2-3 часа дали ще се вдигне напрежението. Според мене няма начин да не се вдигне. Друго, след като запалиш изключваш едната клема на акумулатора и мериш напрежението което идва от генератора, не това на акумулатора, т.е. имитираш добре зареден акумулатор. Трябва пак да е към 15 волта. Спокойно нищо по колата няма да изгори. В най-лошия случай максималното напрежение дето може да даде алтернатора без ограничение от релето е около 21волта. След като си провериш и кабелите, особенно масата на алтернатора и всичко е наред, значи наистина е релето. Обаче проблема е, че на астраф са слагали доста видове( поне 3 ) алтернатори с прилежащите им релета и никой не може да ти каже преди да го види от кой вид е твоя - нито по модел на мотора, нито по дата на производство. От конкретния модел зависи и цената. Някой колега по-горе каза цена 15 лева за неговия модел, моя беше 30 - някаква марка ХУГО от АУТОПЛЮС май го взех.



Тема Re: Какво знам аз.нови [re: ицo]  
Авторc14nz (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 13:51



"Друго, след като запалиш изключваш едната клема на акумулатора"

е това според мен е рисковано



Тема Re: Какво знам аз.нови [re: c14nz]  
Автор tena (дедо Вечко)
Публикувано19.09.05 14:10



"Друго, след като запалиш изключваш едната клема на акумулатора"

е това според мен е рисковано


Абсолютно съгласен!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.