Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:07 05.10.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Здравейте пичовенови  
АвторAcтpaФEH (Нерегистриран)
Публикувано25.08.05 16:49



Здравейте колеги автомобилисти.
Иска ми се да попитам според вас кои дизелови двигатели на Опел са най-добрите.+ и -.Какво е по-добре да се вземе дизел или бензин на марката Опел.Чувал съм че дизелите на Исузу са по-добрите двигатели,но как мога да позная кои са на Исузу и кои не без да гледам колата.Имам предвид гледане по обяви.
Благодаря на всички които споделят мнение



Тема Re: Здравейте пичовенови [re: AcтpaФEH]  
Авторпaфka (Нерегистриран)
Публикувано25.08.05 17:27



Колега - при тези цени на горивата дизел не си струва , освен от най-новите цдти та и хди та ... газта я направиха 1 лв май . бензинките и те горят по 5-6 л ..... всеки сам си решава



Тема Re: Здравейте пичовенови [re: пaфka]  
АвторAcтpaФEH (Нерегистриран)
Публикувано25.08.05 21:12



Да за съжаление горивата доста скъпи станаха и чак не ми се мисли,но колата е необходимост,а не луксМислил съм да купя Астра с бензинов двигател и да сложа АГУ,но някакси не ми се занимава с газификацийй пък и много проблеми създават.Чувал съм го от познати и във форума доста пише за проблемите.Не го изключвам разбира се като вариант.По-на сърце ми е дизела.На черно се продава за по 1,10лв и икономически погледнато е по-евтино.Малко незаконно,но в тази държава няма нишо законно така че бихтели ми казали кой дизелов двигател на Астра е Исузу.Примерно насочил съм се към 1,7ТД 68к.с. или 1.7ДТИ 80к.с.Става въпрос за Астра Г след 03.98г.Кой от двата двигателя е за предпочитане и кой от тях е на Исузу?
Тука няма ли никой който да кара Астра Д?Дайте малко инфо!Благодаря



Тема Re: Здравейте пичовенови [re: AcтpaФEH]  
АвторastraD (Нерегистриран)
Публикувано25.08.05 22:22



Тд е на Исузо и е 1.7, дти е вече немски мотор и е по нова разработка.
Исузото също го правят в Германия но по лиценз на джапанките и то до
1998г, след това си слагат вече техния мотор
Помни це дизела е винаги по икономичен от бензиновия двигател/той друго
предимство няма/ и ще наливаш гориво за което епроизведена колата.
Иначе и на дизела може да сложиш метан и разхода е същия като на нафта



Тема Re: Здравейте пичове [re: astraD]  
АвторAcтpaФEH (Нерегистриран)
Публикувано25.08.05 22:41



Двигателя 1,7ТД го слагат до 2000г на Астрите,а до 1998г.е на Астра Ф,след това на Г.Миля също така,че живота на един дизелов двигател е по-голям от живота на бензиновия.С дизела можеш да изминеш много повече километри отколкото с бенюиновия,защото при последния оборотите са почти 2 пъти повече от оборотите при дизела.Имено за това не може да се чуе за някой двигател ГТ или ГТИ който е навъртял да речем 200 000 км.Това е мое мнение и така разсъждавам.Може и да греша.Надявам се някой да ми докаже обратното.
Благодаря ти астраД за инфото.А случайно да знаеш или някой друг да знае кой от двата дизела е по-добър.Благодаря



Тема Re: Здравейте пичовенови [re: AcтpaФEH]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано25.08.05 22:51



Пич взимай си бензинка и за още макс. 2000 лв. му слагай газов инжекцион. Ще ти се избие максимум за 20 000 км при тия цени на горивата.

Това с издръжливостта на мотора го забрави - дизела нов струва повече от бензиновия мотор. Та за да се избие разликата трябва да се кара повече = трудно ще намериш дизентерия под 350 000 - 400 000 км. на 7-8-9 г.

Освен това ремонта на дизелчето ще ти излезе като сметката на батето след 1 седмичен запой в Шератон.

Аз карам Кадет 1,4моно '90 на газ вече 150 000 км. На колко е бил като го взех не знам, само се надявам да е бил на около 150 000 км... Колицата е комби и бутилката е на мястото на резервната гума - не се губи място в багажника.

Малките неудобства при карането на газ не са нещо което си заслужава да се обсъжда. Само трябва да внимаваш при избора на модел двигател - някой мотори по-трудно се газифицират...

Успех в решението!




Тема Re: Здравейте пичовенови [re: imitev]  
АвторAcтpaФeн (Нерегистриран)
Публикувано25.08.05 23:55



Здравей imitev.
Доста неща изчетов във форума и виждам,че си деен участник.Всъшност вие сте няколко човека тук от които всеки може да научи по нещо.Като човек си направи сметката май наистина си прав.С тея цени най-добре е да си на газ.Е на метан е по-евтино,но още не е така разпространено.Дано само да не вдигнат цените и на газта както се чува,че тогава не знам.
Знаеш ли кои двигатели на Опел трудно се газифицират?
Примерно 1.6 моно инжекция 75к.с. добър двигател ли е?
Или за мен по-добър вариант е 1.8 16V но не знам кой е по-сполучливия:този със 116к.с или този от 125к.с.
Благодаря предварително.



Тема Re: Здравейте пичовенови [re: imitev]  
АвторAcтpaд (Нерегистриран)
Публикувано26.08.05 16:46



Имитев, къде слагаш резервната гума?



Тема Re: Здравейте пичовенови [re: AcтpaФEH]  
АвторMaiky (Нерегистриран)
Публикувано26.08.05 17:08



Kolega,
samo na gaz. Az karam Vectra B na gaz i sam super dovolen. Viarno, che se izrasih poveche kato ia vzimah kolata, no e s gazov injectsion i niama razlika mejdu gaz i benzin. Dizela e goliama smart. Ne iskam da obidia niakogo, no v Bulgaria problem e i naftata. Niama nishto obshto s naftata v drugite istinski evro strani.




Тема Re: Здравейте пичовенови [re: Acтpaд]  
Авторpafka (Нерегистриран)
Публикувано26.08.05 17:19



сигурно човека си е взел поничка , от онея дето се кара с тях до 50 км ... Но ако човека кара с нови гуми .... вероятността да се спука гума е почти 0%




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.