Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:54 12.05.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Тема Спирачкинови  
Автор vale24 (непознат)
Публикувано19.08.05 14:02



вчера си разглобих спирачния апарат и видях, че много трудно се движи. втулките са здрави, не са надрани, няма боклуци вътре, но има две гумички, които са се раздули (незнам от какво). та питам - има ли откъде / предлагат ли се/ само такива гумички да си купя. Сега съм ги махнал и карам без тях - така поне колата спира.
Мерси предварително!



Тема Re: Спирачкинови [re: vale24]  
Авторпaфka (Нерегистриран)
Публикувано19.08.05 14:44



спри колата докато не я оправиш.
от маслоустойчива и издържаща на темп гума са направени - и са се опекли най-вероятно. Продават се отделно .. в момента мойе да ти тече спирачна течност .... не карай така моля те ..



Тема Re: Спирачкинови [re: пaфka]  
Автор vale24 (непознат)
Публикувано19.08.05 20:17



Според мене си нещо грешка. няма откъде да тече спирачна течност. ако не си разбрал тези губички се слагат по средата на водачите на спирачния апарат. там няма спир. течност. Един майстор ми каза, че мойело евентуално да ми клопа по дупките като ги махна. засега съм в процес на търсене




Тема Re: Спирачкинови [re: vale24]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано19.08.05 23:42



Това на кадета му е голяма болка...

Ремонтните комплекти са абсолютно дърво. Ама абсолютно!

Вариантите са два:

1. Взимаш си спирачни апарати от Вектра А от някоя морга за 50 кинта комплекта

2. Ремонтираш твоите, като на мястото на гумените пръстени с квадратно сечение слагаш по два Опръстена с кръгло сечение, но купени от марков магазин за семерини и т.н. изработени от маслоустойчива гума. Купуваш си само грес за направляващите. мажеш и караш. Това съм го правил - работи безотказно. Но на братото на бившия кадет. Аз съм с вектрови апарати.




Тема Re: Спирачкинови [re: imitev]  
Автор vale24 (непознат)
Публикувано20.08.05 09:31



Много благодаря за инфото. и аз имах идея да търся някакво подобно пръстенче (или 2 както ти предложи) и да го пробвам.



Тема Re: Спирачкинови [re: vale24]  
Авторkeith (Нерегистриран)
Публикувано20.08.05 09:46



Няма спасение с тези апарати:((((( само смяна с вектрови или асконови



Тема Re: Спирачкинови [re: keith]  
Авторvale24 (Нерегистриран)
Публикувано20.08.05 10:37



а какво ги бърка да бачкат без тези семеринки (някакво време). те от двете страни са затворени, няма откъде да влизат боклуци, а и колата си спира - вече я карам 2 дена така (така е само на едното колело). На другото всичко е О.К.. Не мисля да ги оставя така, но засега ще карам така, докато намеря подходящи семеринки (или в краен случай апарати)



Тема Re: Спирачки [re: vale24]  
Автор Pagerist (жаден)
Публикувано22.08.05 11:40



Питай при вносителите на опел- тези на Ботевградско шосе преди време ми продадоха хубав О-пръстен за делкото за 2-3 лева (и вече не тече) а по магазините бяха по 5 лева и течеше масло на поразия :(
И мен ме мъчи същата болка - от влагата и калпавия материал запичат апаратите и миналата седмица вечерта си видях диска червен на връщане от вилата. Раздвижих апаратите, ама ще трябва да се взимат по-кардинални решения, изглежда.



Тема Re: Спирачкинови [re: Pagerist]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано04.09.05 12:20



Брат ми кара без въпросните пръстени от доста време и няма проблем, преди се измъчи понеже му прегряваха предните колела (което според мен е по опасно)...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.