Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:37 18.04.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Тема Щета от дупка и каско?нови  
Автор:((( (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 01:53



Здравейте! Стигнах и до този момент :((((((( Днес, в огромния дъжд и тъмница, си шибнах двете десни гуми в дупка и... предната алуминиева джанта е за боклука (спраскана), а задната е изкривена. Не знам какво да правя :(((( Имам пълно автокаско, но нямаше кой да напише някакъв протокол... Беше 22:30, а и нямаше как да оставя колата на... Централна гара и затова с помощта на приятели си я прибрах. Голяма тъпотия! :((( Помагайтееееееее!



Тема Re: Щета от дупка и каско?нови [re: :(((]  
Автор maistorabg (GSIманияк)
Публикувано06.08.05 09:08



И аз брах ядове по този начин.Имаш ли застраховка на джанти и гуми,ако нямаш си изгорял жив.



Тема Re: Щета от дупка и каско?нови [re: maistorabg]  
Автор:((( (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 09:50



Imam, ama kakvo da pravja kato njamam protokol?



Тема Re: Щета от дупка и каско?нови [re: :(((]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано06.08.05 10:03



Има леснина - спираш след някоя дупка слагаш си потрошените джанти и гуми и викаш КАТ.

Те ти пишат протокол, съставят ти АКТ (странно ама си е така) за несъобразена скорост, неправилно заобикаляне или там каквото успеят да измислят - все пак за да има протокол, трябва да има и акт, а в акта има виновен - е няма как дупката да е виновна нали :)

След което ти с протокола отиваш при застрахователите си. Които евентуално някой ден ще ти дадат някой лев за да си купиш гуми и джанти на колата... Но не си мисли че ще ти дадат всичките пари-има си процент овехтяване...

И като си платиш АКТа, загубиш 2-3 дни да се разправяш с малоумници осъзнаваш че е доста по-добре да караш ефтини гуми качени на железни джанти (като мен )

Важен е разбира се принципа - щом ти се занимава - ДЕРЗАЙ! Че ако всички си мълчим накъде отива държавата...




Тема Re: Щета от дупка и каско?нови [re: imitev]  
Авторkeith (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 10:37



С протокола от КАТ можеш да съдиш обищината за нанесената щета поради кофтия път:(((( майка им и копелета плащаме си данъците и винетките, а насреща нищо.



Тема :) [re: keith]  
Автор la4o (FORD USER)
Публикувано06.08.05 13:28



Точно за да не можеш да ги осъдиш, полицаите пишат "скорост несъобразена с пътната обстановка (пътните условия)" - което в никакъв случай не значи превишена скорост... и виновен си ти... както казва колегата, ако е виновна дупката, тогава отиваш в съда срещу общината... и пак... експертизи, скорост, дали не си карал с превишена, вещи лица, пак експертизи, пак вещи лица... и накрая я камилата, я камиларя...

Поздрави,
la4o

Ford Mondeo - 1,8 16V



Тема Re: :)нови [re: la4o]  
Автор pilatus (непознат)
Публикувано06.08.05 18:05



Hi neznam kyde ti e kaskoto no az minalata godina ot dupka vzeh pari ot BulINS..
4engetata ne iskaha da mi napi6at protokol... Obadih se na dejurniq telefon na zastrahovatelnata kompaniq i mi kazaha da otida napravo tam.. Napraviha mi ogled opisaha 6tetite i mi platiha i djantata i gumata... Imah zastrahovani leti djanti no be6e zimata i bqh s jeleznite... Ako gumata ti e iznosena nad 20% pla6tat nqkakvi pari... moita be6e 4isto nova na 2 dni i mi q platiha kato za nova ... Tyi 4e davai napravo pri zastrahovatelq ili pyrvo zvynnni i pitai.....




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.