Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:32 03.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Opel Astra 1.7 D - филтър купенови  
Автор DJ (Заинтересован)
Публикувано21.07.05 13:36



Автомобилът е Opel Astra 1.7 D 1994 г. без климатик

Проблемът е в големия конденз, който се получава по стъклата. Разбрах, че това се оправя със смяна на филтъра на купето.
Въпросът ми е: има ли астрата филтър на купето и къде точно се намира той ? И как се стига до него ?

Истината ! Само истината !


Тема Re: Opel Astra 1.7 D - филтър купенови [re: DJ]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано21.07.05 13:44



Намира се под кората на чистачките. Развиват се рамената им и се сваля кората и филтъра требе да е нейде по средата



Тема Re: Opel Astra 1.7 D - филтър купенови [re: DJ]  
Авторskigogo (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 13:52



Аз също имам проблем с конденза.Преди една година в гаража се бяха навъдили мишки и бяха избрали за "апартамент" точно този филтър.Изтребих ги, но филтърът се беше омирисал и го смених, но с това нищо не се промени!Големият проблем с конденза си остана.Иначе до него се стига лесно.
1.Отваряш капака на двигателя и точно под предното стъкло има една пластмаса, която служи за оттичане на водата от стъклото.
2.Сваляш упътнението от задната страна на двигателя (то върви от край до край на двигателния отсек).
3.След това махаш тази пластмаса, която споменах в точка 1 (издърпваш я).
4.След отстраняването й вече виждаш въпросния филтър.
5.Разтваряш скобите и го махаш.
6.Заменяш с нов и след това сглобяваш по обратния ред като внимаваш за водосточната пластмаса от точка 1 да легне на мястото си.В противен случай водата от стъклото ще се стича директно върху сменения филтър.
Надявам се да съм бил полезен!
Като го смениш кажи дали има промяна на проблема с конденза, защото много хора се оплакват от него.



Тема Re: Opel Astra 1.7 D - филтър купенови [re: Любитeл]  
Авторskigogo (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 14:56



Не е нужно да се свалят чак чистачките и тази кора!



Тема Re: Opel Astra 1.7 D - филтър купенови [re: DJ]  
Автор Kpeмъka (Astra 1.7D)
Публикувано21.07.05 15:09



Аз на същата Астра вместо филтър преди два месеца сложих дунапрен, (не знам какво представлява оригиналния, защото го нямаше). Сглобих внимателно всички пластмаси, така че не би трябвало да тече вода в него. Така или иначе проблеми с конденза от тогава, за разлика от преди това, нямам.



Тема Re: Opel Astra 1.7 D - филтър купенови [re: Kpeмъka]  
Авторskigogo (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 16:26



Е то и аз през лятото нямам проблем с конденза, ама ела да видиш какво става през зимата.Едва си се качил и от стъклата вече тече вода.Купих препарат, който се пръска на стъклото.Той служи и против замръзване.Изкарах така зимата.За таза, която идва, пак ще третирам с това "дездорантче".



Тема Re: Opel Astra 1.7 D - филтър купенови [re: skigogo]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано21.07.05 16:40



Е това с чистачките малко по инерция го казах, щото на вектора за да стигнеш до вентилатора на купето се свалят тез работи, но човек предполагам се ориентира като погледне колата си. Друго нещо - нейде под филтъра и каквото има под него, ако има отвор за отводняване е хубаво да се почисти... (това пак по инерция)



Тема Re: Opel Astra 1.7 D - филтър купе [re: skigogo]  
Автор DJ (Заинтересован)
Публикувано21.07.05 21:30



Благодаря на всички за мненията. Няма да ме има до края на месеца, но после обещавам да сменя филтъра и веднага да пиша за резултата. Е, като казвам веднага - след първия дъжд - то тогава ще се разбере.

Бъдете здрави !!!

Истината ! Само истината !


Тема Re: Opel Astra 1.7 D - филтър купенови [re: DJ]  
АвторЛaми (Нерегистриран)
Публикувано25.07.05 23:16



Дрън, дрън ярина

И аз се набутах 15 кинта за тоя боклучив поленов филтр. Конденза на астрата ти е батко, е пара от антифриза, за съжеление и моята е така.
Има малки пропуски навсякъде. Като захладнее времето и всичко се лепи по стаклото. Не си купувай нов филтър, свали стария и си купи, филтър за фритюрник или за кухненски абсорбато на Нитек, сгоби си сам филтъра и перкай! ( с дунапрен не става гот, ще спре свежия въздух )



Тема Re: Opel Astra 1.7 D - филтър купенови [re: Лaми]  
Авторss (Нерегистриран)
Публикувано01.08.05 17:31



Виж състоянието на Отдушника. Намира се в задния десен калник . Но ефекта е минимален




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.