Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:54 05.10.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Здравейте пичове!нови  
Автор GAlNER (GAIN is My Way!)
Публикувано27.06.05 12:44



След дълго мълчание от моя страна поради ред причини, ето ме отново!
Продадах бесната Вектра с смесени чуства. От една страна изпитах облекчение, че се отървавам от колата, която смучеше денонощно средства, от друга изпитах съжаление че се разделем с калата, която ми доставяше такова удоволствие с поведението си на пътя, ускорението и маниакалния си външен вид!
Сега на въпроса!
Първо мислех да си взема Ауди А4, но не ми се даваха толкова пари, после се спрях на БМВ 320 Е36, но ме изплашиха че били много чупливи и капризни! Не искам пак такава кола!
Та сега се загледах в Vectra B 97-8-9г. 2.0 16v задължително черна! Искам да питам как се държи на пътя сравнение с Vectra A C20XE? С нейното окачване ли е (незвисимо)? Здрава ли и е ходовата част както на Vectra A? Проблемна ли е, като C20XE-то? Скупи ли са и частите? Струва ли си?

NO PAIN-NO GAIN!!!


Тема малеее...нови [re: GAlNER]  
Автор GAlNER (GAIN is My Way!)
Публикувано27.06.05 22:14



забравили сте ме! От толкова ли отдавна не съм се мяркал?! Дори никой не е отворил темата!
Или клуба е станал много по-малко посещаван от както го помня?!!

NO PAIN-NO GAIN!!!


Тема Re: малеее...нови [re: GAlNER]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано28.06.05 01:35



Не сме те забравили, не се коси, ама още караме Вектра А .
Знам че Вектра Б отзад е с независимо окачване. За другото незнам



Тема Re: Здравейте пичове!нови [re: GAlNER]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано28.06.05 08:46



Брей, а аз помислих че вече си забравил как се тропа по клавиатурата!!!
Радвам се да те видя отново в дир-а, за окачвването на вектрата б обаче други колеги ще ти отговорят.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Здравейте пичове!нови [re: GAlNER]  
Автор AstraGT (ентусиаст)
Публикувано28.06.05 09:10



Здравей!!!
Аз замених мойта астричка с Вектра Б (по-скоро с мондео, а мондеото с Вектра).
Първо да кажа, че я карам от около 2 месеца.
Отзад е на независимо окачване - седи доста добре в завой.
Мондеото седеше една идея по-добре при висока скорост, но смятам ,че идваше от нископрофилните гуми - 205/50/16 , а на вектрата 195/65/15
Като кола лично на мен ми харесва, въпреки, че много хора казват, че е скъпа подръжката (но на всички по-нови модели цените на подръжката се покачват), в което не съм сигурен. На мондеото ми беше малко по-скъпа.
Моята е с х18хе мотор - 115 кс на газ.
Върви доста добре на студено време (предвид тежкото купе-комби е), но като прехвърли 20-2 градуса на вън и все едно тегла някой :( и бучи - още не мога да разбера от какво.
Ако те интересува нещо конкретно свиркай!



Тема Re: Здравейте пичове!нови [re: AstraGT]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано28.06.05 10:02



Реглаж на АГУто... Не му стига газ затова бучи.




Тема Re: Здравейте пичове! [re: imitev]  
Автор AstraGT (ентусиаст)
Публикувано28.06.05 10:05



Мерси :)
Може ли да се пипне от изпарителя или трябва да се види ламбда контрола?!
Видях това месингово винтче за ниските, но има и още едно - дали е за качеството?!



Тема Мерси!нови [re: AstraGT]  
Автор GAlNER (GAIN is My Way!)
Публикувано28.06.05 10:38



Не случайно питам за сравнение с Вектра А 150кс! Сещате се колко и струват нейните части! Та все си мисля, че няма да ми е толко нанагорно, като се има предвид на каква подръжка съм свикнал. Просто все се надявам да не е толкова проблемна, да не и става нещо всеки месец!

NO PAIN-NO GAIN!!!


Тема Re: Мерси!нови [re: GAlNER]  
Автор AstraGT (ентусиаст)
Публикувано28.06.05 10:45



За съжаление при мен от както я взех точно това става:(
Първо някаква клапичка на парното се разтече, а сега нещо проблмеми с темп. имах. Тракат предните накладки, има леко глухо потропване в по-големи неравности някъде отпред се чува, трябва и резервоара да свалям, че е пълен с някаква гнилоч и вода :( А сега и позагря веднъж та търся проблема.
Но иначе ме кефи количката :)



Тема Re: Мерси!нови [re: AstraGT]  
Авторgvch (Нерегистриран)
Публикувано28.06.05 10:58



Не знам колко е поддръжката на твоята, но спрямо Вектра А е два-три пъти по-скъпа. Иначе мога да ти кажа само едно нещо за 2.0-та - иска хубав бензин, не търпи никакви компромиси в това отношение (разбирай 95, но от проверена бензиностанция). Иначе няма почти нищо общо с Вектра А, малко са мудни в ниските обороти (ЕКОТЕК ), но като дигне над 3000, все едно се включва турбо. Има сравнително ниска консумация на гориво за тази кубатура, леко проблемен заден мост (едни втулки, дето са към 200лв.), задължително смяна на ремъци и ролки в официален сервиз, където ще ти дадат гаранция 60 000км.
Ако нещо друго, по-специфично те интересува, питай...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.