Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:50 15.05.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: ППХ...нови [re: Ascona83]  
Автор Двиraтeлиcт ()
Публикувано22.06.05 19:00



Нека не дразним колегите от Опел с теми за други марки. Ще пробвам да ти отговоря във форума на Мерцедес-Бенц.



Тема Re: ППХ...и за ладите!нови [re: Kpeмъka]  
АвторD_C (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 19:37



ОК,добър пост!Разбрахме,че има разлика и между бензиновите и дизелови двигатели в подаването при ППХ.За проверката при ладите която обещах:
Говорих с човек от фенклуб лада(мисля бе и модератор там)!За карбураторите озон през годините имат разработка с такъв клапан,но се оказва че не се монтират на всички!Икономията която се коментира е едва няколко процента(мисля че споненаха 1-2),но не ми се отговори спрямо кое!Интересен момент е,че имайки предвид че карбуратор за лада се намира за по 15-20лв!!!ми споменаха че е безмислена и не биха си я сложили!Като отговор за спора,който водим,за да не прегряват спирачките да се кара на скорост,а за да има МАХ ПЕСТЕНЕ изключил от скорост и каращ по инерция и ако няма проблеми с пътната обстановка,спрял ДВГ-то!Разговора се проведе с точно конкретни въпроси и затова отговори са така телеграфно!Подкрепям до някъде "кремъка",ако имате такъв сорт клапани и т.н. при ППХ и им се доверявате,ползвайте си ги!Но избора как да карате си остава ВАШ!
ТHЕ END!



Тема Re: ППХ...и за ладите!нови [re: D_C]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано23.06.05 00:51



Ама ти все още не си съгласен че при Мултек (CxxNZ) i Motronic (C20NE) има система която спира горивото на принудителен празен ход

Вземи хвани някой познат с такава инжекция, вържете му един светодиод паралелно на дюзата и го прекарайте вътре в купето, па хвани и гледай кога пръска и кога не!

Проблема е изцяло твой... Вчера нарочно карах на бензин - като изключа от контакт надолу без да изключвам от скорост няма никаква промяна в ускорението на колата. Като подам обратно контакт отначало ЕКУ пръсва малко бензин за да запали докато се инициализира и после пак го спира защото кара на ППХ.




Тема Re: ППХ...и за ладите!нови [re: D_C]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано23.06.05 09:03



Д_Ц, колегата двигателист е дал много изчерпателно инфо, което съм убеден че е 100% вярно. Поста ти е недостоен и неуместен. Ясно е вече че при ППХ при инж. системите горивото се спира, щом се спира значи би било по икономично от на празен ход.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: ППХ...и за ладите!нови [re: imitev]  
АвторJu (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 13:43



Simtec (C18ХЕ и др.) не прекъсва подаването на гориво изцяло а само го редуцира. Motronic, обаче със сигурност го прекъсва при ППХ. За Multec не знам.



Тема Re: ППХ...и за ладите!нови [re: Ju]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано23.06.05 13:54



Ju, възмутен, огорчен ли си - не те знам, но вземи се регистрирай че с тия шпионски подмятания не мога да те взема на сериозно...




Тема Re: ППХ...и за ладите!нови [re: imitev]  
АвторJu (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 15:04



Абе изписаха се едни чудеса в таз тема... Аз като не разбирам, само чета; като знам, пиша за да помогна. Явно не всички хора мислят така. Sorry! Мойте уважения към знаещите.



Тема Re: ППХ...и за ладите!нови [re: imitev]  
АвторJu (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 15:28



Аз като не разбирам, само чета; като знам, пиша, за да помогна някому. Очевидно не всички хора разсъждават като мен. Мойте уважения към знаещите.



Тема Ето кво всъщност става вътре?нови [re: Ascona83]  
Автор ASTRЪ Фъ (X16XEL)
Публикувано23.06.05 17:26



Шило в торба не стои. Разрових се и открих разпечатка на състоянието на Еку-то в реално време.

Ускоряване от 0 до 60 мили/час (92 км/час) за 5 секунди. Познайте каква е колата Всъщност автомобила е изюркан до 74 MPH (120 км/час) при 5357 оборота/мин. Жестоко! И след това намаляване до нула.

Интересесното е какво се случва, когато се отнеме газта (Throttle Opening Position=0). Няма горене! Свещите гаснат ... Ланда сондата (Oxygen Sensor) не отчита кислород - 0! Оборотите на ПХ са зададени 1050 и към 2000 RPM системата почва да гори бензин.

Разпечатката (лог-а):



А това е сайта:



- с данни за автомобила, запалването, има също така логове на студен и топъл мотор.

Редактирано от ASTRЪ Фъ на 23.06.05 19:21.



Тема ?нови [re: ASTRЪ Фъ]  
АвторD_C (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 19:24



Ето едно реално доказателство!
Добре,има изключване на и свещите до 2300 оборота(70км/час)!А някой ако може да ми обясни защо системата винаги отчита air:fuel ration като за празен ход(14,6:1),след като горивото се преустановява и дефакто трябва да е "0"(само въздух)!!!!МОЖЕ ДА НЯМА ГОРЕНЕ,НО ИМА ПОДАВАНЕ НА ГОРИВО(в такъв случай)?

А,от този сайт се казва и още,че при екстремални натоварвания дросела може да се отвори,както спомена един колегите по-горе и тогава турбото спира,а при някой се и чупи!
Н.Б.СУПЕР ПОЛЕЗНИ САЙТОВЕ,ОТ МЕН ИМАШ БИРА!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.