Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:26 05.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Хайде отново да преговорим!нови [re: imitev]  
АвторD_C (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 20:07



Рагледа ли диаграмите за подаване на горивото при различен приток на въздух!Все още ли си сигурен че се подава при 1500!
Да,съгласен съм с теб,че не разрешено по правилник и за ситуациите(и аз писъх за това още в началото).Но виж каква точно е темата!Не се пита как трябва,А КАК Е НАЙ-ИКОНОМИЧНО!

N.B.И АЗ НЕ СИ ПОЗВОЛЯВАМ ДА ИЗКЛЮЧВАМ ОТ СКОРОСТ,АКО ТАКА ЩЕ ЗАСТРАША НЯКОГО(РАЗБИРА СЕ НЕВКЛЮЧВАМ СЕБЕ СИ В ТОВА)!Но честичко си патувам денем и нощем,когато и пред мен и след мен няма никой(може би само някоя заблудена патрулка)!Тогава си се възползвам от наклоните на 100%.Най-често това го правя при царииградско,магистрала(разбира се ако не е събрана 2-те платна в едно!) и едно участъче от "романса",което само право и е дооооооста дълго!За да се възползвам от "бонусите" на нощния живот се и екипирах с много добри фарчета!
Да,форума на ОПЕЛ си е баш форум(за разлика от на другите марки),с малки изключения за мненията!Ако имаш други материали по въпроса с инжекционите,моля сподели ги.Сам виждаш,че инфо много много няма!НЕ СЕ ЗАНИМАВАМ С ТУНИНГ ИЛИ НЕЩО ТАКОВА(ПОНЕ НЕ С КОМЕРСИАЛНА ЦЕЛ)!



Тема Re: мойте наблюдениянови [re: Ascona83]  
АвторD_C (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 20:23



Със сигурност инжектора не само се отваря и затваря периодично еднакво!В инфото което дадох има дадена формула за изчисляване на времето на отваряне(налягането от помпата е едно и също)и САМО с контрол на времето при което се подава бенз може да се хвърля различно количество гориво!
Плюс това,с наблюденията на колегата,ТАКА СЕ ОПРАВДАВА НАЩА ТЕЗА С колегата Аскона83.Димът е признак за непълно(добро)ИЗГАРЯНЕ!ТОВА ЗНАЧИ ЧЕ ИМА ПОСТОЯННО ПОДАВАНЕ НА ГОРИВО!
И,това че ламбда сонда не регистрира сигнал,в инфото за инжекторите което дадох ИМА РЕЖИМ ПРИ КОЙТО СОНДАТА СЕ ИГНОРИ!



Тема Re: истинатанови [re: D_C]  
АвторacтpaД (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 20:49



Понеже темата стана дълга не издържам вече да се намеся и аз!
Истината е че при ППХ двигателя работи като МОТОРНА СПИРАЧКА!
Тогава в него постъпва гориво, колкото по големи са оборотите толкова
ПОВЕЧЕ ГОРИВО ПОСТЪПВА!!! При празен ход ти си махнал крака от газта
и дросела е затворен, но при ППХ ти си си махнал крака от газта но от
високите обороти се образува вакуум и дросела се отваря!!
Колкото по високи обороти на ППХ по отворен дросел И постъпване
на ПОВЕЧЕ ГОРИВО!! Това е истината 1000% !!!
Готов съм да се обзаложа!!

Мога да напиша още много неща но вече сигурно не ви се чете./особено след
ДЦ/



Тема Re: истинатанови [re: acтpaД]  
Авторimitev (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 21:03



Е - с отварянето на дросела от вакуума в смукателните колектори направо ми разби детските фантазии приятелю!



Тема Re: истинатанови [re: imitev]  
АвторacтpaД (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 21:13



Извини ме ...... приятелю Не исках!!



Тема Re: Хайде отново да преговорим!нови [re: D_C]  
Авторimitev (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 21:22



Нека бъде твоята. За мен е без значение - нямам достатъчно свободно време да търся къде съм чел информация за да ти доказвам неща, които не са толкова важни.



Тема напротив, чете ни се!нови [re: acтpaД]  
Авторoropчeн (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 00:52



Е вие вече екзалтирахте! Запазвайки добрия тон ви моля: не спирайте да пишете! Има още много какво да научим от вас, о, всезнаещи истината 1000%господа.



Тема Re: напротив, чете ни се!нови [re: oropчeн]  
АвторKибиk (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 02:46



Не мога да повярвам,че толкова много от пишещите по тая тема са толкова силно заблудени.Не искам да обидя някой,но единствено imitev "чува" нещата относно ППХ правилно(от толкова дълга тема може да изпускам някой с неговото мнение).
Искам да добавя само,че оборотите за пускане на горивото отново(1500) варират малко за различните марки и модели в зависимост от конкретните обороти на ПХ.
Системите за ППХ са с над 20 годишна история,още тогава съм чел и съм си изяснил нещата.Даже съм си правил успешно такава система за газовата уредба на Вектра А (Пренастроен електр .блок за ППХ от Лада).Става и за вакуумен и за електрически изпарител!!В момента карам с електрически защото се управлява по-лесно.



Тема Re: истинатанови [re: acтpaД]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано21.06.05 08:08



Колега, като си си махнал крака от газта и вакоума отваря дроселовата клапа дали си забелязал как педала на газта сам потъва до половината? Нещо си се объркал струва ми се с дросела и истината от 1000%
Относно облого да ти кажа съм съгласен, щото ако не знаеш педала на газта в повечето случай е свързан посредством жило с дроселовата клапа, е има и коли дето нямат жило, ама това ще го обсъждаме другаде. Та ако искаш да се обзаложим че дросела не се отваря сам или от вакоума докато си на ппх.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Какъв е двигателя?нови [re: ASTRA..]  
Автор ASTRЪ Фъ (X16XEL)
Публикувано21.06.05 10:43



Голяма четене падна. Отпред назад и отзад напред. Какво всъщност става, когато отнемем педала на газта без да изключваме от скорост, според мен зависи от конкретния мотор. Карбуратен (от 60 г. или от 80-те год.), инжекцион (какъв?) Колкотото видове двигатели толкова и мнения по въпроса и май всеки донякъде е прав. Като прибавим и доправяне с газова уредба възможните отговори се умножават по видовете газови уредби.

Сега да взема конкретно моя си ДВГ. Има два варианта:

При движение на предавка без натистат педал на акселератора (газта):

Вариант1:
Спира притока на гориво към дюзите. Свещите си работят - но само за осветление :). В цилиндрите постъпва само въздух или много, ама много бедна гориво-въздушна смес. Консумацията на гориво е практически нулева. Инерцията върти мотора, но до едно време. До кога не знам - до 1500 об.? до 1000? т.е не знам кога се възстановява подаването на гориво към дюзите. Автомобилът забавя скоростта поради: триене в двигателя и трансмисията, външния насрещен въздушен поток , триене на гумите (особено при завиване - макар и с голям радиус). Иска ми се това да се случва с моя двигател - щото при бензин малко под 1 евро (мамицата им) това са много пари. Пък и за икономията се грижи къмпютъра, а не аз с минаване на неутрална предавка (нулева).

Вариант 2:
Не спира притока на гориво към дюзите. Но колко гориво се подава в този случай - един господ знае и програмистите писали програмата на компютъра. Двигателят се върти толкова бързо, колкото е предавателното отношение на съответната предавка и скоростта на движение (при 130 км в час на 5-та = прибл. 3000 об. мин). Колкото по-големи обороти толкова повече цикли на двигателя. Всеки цикъл си има всмукване (горивоооо!) - дори и сместа да е много бедна, броя впръсвания не е за подценяване. При такава постановка - по-добре да си карам с изключена трансмисия (900 об. /мин), ако пътните условия го позволяват.

И така въпросът ми е: Кой е моя вариант? Въпросът не е провокативен. Наистина не знам и питам, ако някой познава системата на запалване на X16XEL.
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ASTRЪ Фъ на 21.06.05 10:54.</EM></FONT></P>

Редактирано от ASTRЪ Фъ на 21.06.05 16:11.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.