Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:47 05.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Ти грамотен ли си...нови [re: D_C]  
Автор Porcaro (Нервак)
Публикувано17.06.05 19:18



или си сбъркал на кого отговаряш . Исках да ти кажа, умнико, че ако караш със 130 по лек наклон надолу и изключиш от скорост, няма да продължиш да ускоряваш до 200. Панимаеш? Или не панимаеш?



Тема абе D_C,нови [re: D_C]  
Авторвъзмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано18.06.05 03:48



Каква рутина си загубил, бе? Постарай се да не пишеш изобщо, нито на кирилица, нито на латиница. Какви са тези глупости? Какъв ТУ, кой те пусна там? Ти си ДЕБИЛ! Инжер ли ще ставаш? Отивай да ореш! Чиба!!!



Тема Ало...възмутен!нови [re: възмyтeн]  
АвторD_C (Нерегистриран)
Публикувано18.06.05 09:50



Ало "възмутения",първо от тъпия университет и работата не ми остава време да пиша много много на PC-то(нищо че всеки ден ремонтирам такива,но аз не пиша по тях!)!Не съм казъл,че имам проблеми с писането на кирилица,а че съм загубил рутина и ми отнема малко повече време и да си проверявам за грешки(все пак съм и на работа)!
Ми ти "гений" на науката,къде си!Вече да не си хванал плуга?!Да не си в минното или лесото,хванал гората о'тмах?!
Отностно това дали съм "дебил"!Нещо умно казали ти или просто от тоя форум не вдяна и ред и се чувстваш като такъв?!Плюс това,гени'о,що не вземем да се видим да те светна що за "дебил" съм!
Плюс това,за наличие на ППХ и подаването на гориво в такъв режим може най-точно даде точно инфо тунинг фирма за чиповете,и то можеби такава,която не се занимава само с отключване на лимита за скорост и прехвърляне на показанията на комп-а към МАХ мощност на ДВГ-то!
Пробвахте ли да си спрете двигателя направо вместо да го оставите без гориво?!Какъв беше ефекта?Как е съединителя след това,замириса ли ви?!

N.B.Освен това,за "възмутения",вместо да се излагаш,по-добре си спести коментара!Гений,все пак не уча точно за ДВГ конструктор,но заразлика от ТЕБ,имам приятели,които се занимават и с това,и за разлика от теб съм се консултирал и с тях(да не говорим,4е някои от тях са вече и дипломирани,и че някои от тях са и авиоинженери)!Та,да те питам о,мъдри,като ти се скапе колата кака Мара чистачката ли търсиш или инженера,а?!Мисля че в тоя форум не се занимаваме с такъв сорт коментари,но явно си е,има и такива!



Тема Re: prazen hod VS na skorost po nadolnisteнови [re: imitev]  
АвторD_C (Нерегистриран)
Публикувано18.06.05 10:07



Според теб,това не може ли да се дължи и на факта,4е коли4еството въздух е намаляло и се е създала нормална концентрация за горене?
Плюс това горене си има,но до колко е ефективно с толкова въздух е друг въпрос!То и на празен ход като ти засмуче въздух(при повреда от вида на спукване на въдухопровод) ДВГ-то пак припалва,но със сигурност не бачка като хората!
Конструкцията на катализатор-а е такава,че при такива обороти газовете летят с огромна скорост(ако не се лъжа май на моменти достига и дозвукова) и не се задържат.При ниски скорости е нещо различно,там вече газовете са с ниска скотрост и при проникване на неизгоряло гориво в последствие се получава детонация,която вече разказва играта на катализатора!



Тема ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЧЕТИ ТУК,ЧЕ МИ ПИСНА!нови [re: D_C]  
АвторD_C (Нерегистриран)
Публикувано18.06.05 12:12



http://www.sacskyranch.com/eng55.htm,това първо скокна от гоогле-то!Вярно е,че е за самолетен карбуратор,но принципа е същия!Сори,че е на английски но така ми е най-лесно да ви покажа!
На кратко какво съдържа текста(за тези на които англиша не е на ниво,не че съм и идеален преводач,но!).Та,при затваряне на дросела,въздух трябва да постъпва за да не загасне двигателя(въпреки че е в полет и перката се върти,има какво да развърта ДВГ-то!).Това става с отвори след дросела,които поддействието на атмосферното налягане(на разликата),започват да вкарват въздух(за сравнение при инжекциона това върши моторчето за празен ход-въпреки че то не се върти,а просто повдига едно като бленда) за да запазят горивния процес.Като факт е,че се впръсква и леко повече гориво от това за празен ход,с цел ако леко се отвори дросела да не се получава давене и от там спиране на ДВГ-то.За допълнително инфо,сега ще кажете,че това все пак е за самолети,Но ако загасне ДВГ-то на тези самолети могат да летят и без него(за разлика от реактивните си събратя),но са ограничени все пак с маневрите.При ситуация при гаснене на ДВГ-то при автомобил е същия,като загасне разполагате само с инерцията(подържана донякаде и от силата на тежеста на автомобила).Спиране на подаването на гориво и при самолета и при колата не е възможно.
За ППХ,както спорехме за инструкцията с колегата Аскона83,е за спиране на подаването на гориво на ТОЧНО определени цилиндри при празен ход.Нищо повече!Наложено е като стандарт от V6 нагоре мотори,не толкова за пестене на гориво,колкото за вредните емисии(ми така де за какво да ти работят на празен ход 6 цилиндъра,като и 3 ще са достатъчни,като повечето време в града си на празен ход,където тя работи!;ех-тая икономия ми скъса нервите тоя семестър,сакън да не вигнем цената на изделието излишно с 10-20 стотинки.).
И да попитам,без да се засягате,ама колко от вас (тези които писаха) са имали нещо с техническо училище и колко са самоуки майстори по неволя(еми българия си е!)????????????

N.B.Имайте в предвид,че при авиацията всичко е възможно най-просто,не с цел да се пестят средства(по 1мил.лв.не е никак евтино),а с цел че колко е по-сложно шанса нещо да се повреди е огромен(примери бол:Колко боинги са падали поради технически повреди и колко ТУ134?Отговора е лесен,за боинги доста често,докато ТУ134 досега,откак е започнат да се произвежда не е падал поради технически причини.Най-вече са сваляни с ракети)?Та,изхождайки от това,мислите ли че на колици кат наще някой ще се трогне да ви набута такава "екстра" особено на соц.возилата!Без да ви плаша,ама това са си измишльотини да ви хвърля прах в очите!
Сега за ладите,познавам доста хора то фен клуб на лада и ще разбера що за ППХ система имат!



Тема Re: Ти грамотен ли си...YAPнови [re: Porcaro]  
АвторD_C (Нерегистриран)
Публикувано18.06.05 16:21



Чети понадолу!Там съм ти написъл че имаш ограничение на скоростта,която можеш да постигнеш само по инерция!
Да,учил съм "механика на флуидите",а ти?А,защо се получава така знаеш ли(аз да те питам)?!
ВСЕ ПАК четете всичко,което е писано,не само някое разклонение,защото става едно объркване,там мисля че ти грешиш!"Панимаеш? Или не панимаеш?"



Тема Крайно инфо и инфо за инжекционите!нови [re: D_C]  
АвторD_C (Нерегистриран)
Публикувано18.06.05 22:33



Що не давате инфо в подкрепа на думите си?!
В задълбочено търсене за инструкциите на комп-а за подаване на гориво!
Там въпроса също е спорен.Съществуват две инструкции в комповете:
-едната подава минимално количество гориво(но никаде не се ангажират да определят дали е по-малко от това на празен ход,но се подава със сигурност!) постоянно при ППХ(както коментирах)
-другата е както казвате с цялостно спиране на горивото.Факт е,че и за карборатори се слага клапан с такава цел,НО НЕ Е МАСОВО!И,цялостно спирането на горивото е немислимо на обороти близки до мин. 1500.Само се предполага, че е до тази стойност(никой не знае точно приколко се започва подаването!)(със нея май се пипа и ограничението на скоростта,ако има такова!).Тогава със сигурност(100%) се работи по първата инструкция.
И сега голямата изненада!Решение на това кое ще се избере от комп-а си оставало в неговите ръце за дадени ситуации!Освен това,коментира се,че решението се взима и на база въртящ момент(спец. за различните двигатели)задаване на компа с това къде,какво и как да хвърля гориво(може да се променя при тунниг;мах пестене или мах мощност),показание на сензорите(включително и тия от скоросттната,ако има такива разбира се) и основното-Самоубочението на комп-а!
Коментира се и това,че по-добре е постоянното подаване,с цел,че при рискови ситуации,двигателя ще е по-гъвкав(както и аз коментирах)!Също така се споменава,че различните ЕКУ-та,на различните производители,се основават на тези две инструкции,но стойностите на задействане МОЖЕ да са различни!
Точно инфо няма или поне неоткрих(особено за Опел),пиша това,което намерих ровейки се из бумащина и се отнася повъпроса,събирано от фирми за тунниговане,доклади за ефективност на горивото,доклади за отчетени спад на разходи,подобрение в новите модели автомобили,разшифровки и коментари!
СЕГА ВЪПРОС ЗА МИЛИОНИ:КОЙ Е ПРАВ?!
Еми,карайте както ви е удобно и както налага ситуацията!Явно е,неможе да съществува конкретизиране,поради множеството фактори!Явно и тази тема е от вида кое е първо: яйцето или кокошката!

N.B.Ако някой се докопа до инфо да споделя!Явно нещата са прекалено проветриви!



Тема Re: Gluposti!!!!!нови [re: D_C]  
Авторkeith (Нерегистриран)
Публикувано19.06.05 09:56



XAXaxxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaax eiiiiiiii momo4e ti otepa i malkoto ostanala riba:))))) abe za6to pi6e6 v toj forum kato gram ne otbira6 ot avtomobili????? j begaj da si zuli6 taligata i ne pi6i gluposti (sorry za latinicata)



Тема Re: Gluposti!!!!!нови [re: keith]  
АвторD_C (Нерегистриран)
Публикувано19.06.05 10:02



Ха,коментирай това:
http://www.customefis.com/GMEFI.html
Става дума за работата на инженциоца!Еми преведи си го и ще разбереш за какво спорим!
Забелижи вормулата за сформиране на времето на отваряне на инжектора!
После говори кой,от кво знае!



Тема Re: Ало...възмутен!нови [re: D_C]  
Авторkeith (Нерегистриран)
Публикувано19.06.05 10:31



Ейй момче, учи си уроците в МЕИ и не пиши глупости по форумите, ако си замълчиш може и да минеш за умен:))) повярвай ми




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.