Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:30 05.07.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Astra 1.6i 16v - първоначални подменинови  
Автор a_shikoff (непознат )
Публикувано08.06.05 10:44



Здравейте,

с радост се присъединявам към готиния форум, който си имате тук.
След като покарах известно време астрата на тъщата (92г. 1.6 /75к.с.) реших, че марката и модела ми допадат и при покупката на своята кола избрах Astra 1.6 16v, комби от 97г.
Искам да попитам - какви са началните смени на консумативи (ремъци, свещи и т.н.), какво ще препоръчате за поддръжката и къде са слабите места на модела?

За 306км. извън града, вчера колата ми даде разход около 6.1-6.2 при "бабешко" каране - 110/120. Иначе на магистралата вдигна без проблем до 175-180 като я напънах.

Взех колата за 6 бона, мислите ли че цената е нормална? (климатик, ел. глупости, л.джанти)

Освен това - какво мислите за монтирането на газова уредба на този модел. Аз май не искам да я развалям с газ (карах до скоро кола на газ и не ми се занимава с допълнителните глупости, които произлизат от това)

Айде успех на всички :-)



Тема Re: Astra 1.6i 16v - първоначални подменинови [re: a_shikoff]  
Автор i_i X16XEL (ASTRЬ)
Публикувано08.06.05 12:46



ECOTEC (X16XEL) ли е мотора? На колко хил. км е?
Нормално след покупка за смяна са филтрите : въздушен, поленов (за купето) , бензинов. Маслото в двигателя.

Останалото според километража и мотора.



Тема Re: Astra 1.6i 16v - първоначални подменинови [re: i_i X16XEL]  
Автор a_shikoff (непознат )
Публикувано08.06.05 13:01



Матора е ecotek. Километрите са 127 хил. (дори май наистина са толкова )

Редактирано от a_shikoff на 08.06.05 13:04.



Тема Re: Astra 1.6i 16v - първоначални подменинови [re: a_shikoff]  
Автор i_i X16XEL (ASTRЬ)
Публикувано08.06.05 13:34



Такаааа.
1. С тоя мотор Астрата върви като самолет. Обича полу-синтетично масло. Пробвал съм я с 100% синтетично, но гори над 1 л. на 8000 км. С полусинтетично не гори масло.
2. Тоя мотор не търпи неквалифицирана намеса! Защо - виж тук: http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=opel&Number=1942240630&page=1&view=collapsed&sb=5&part=
Та овреме за пипане по мотора се ориентирай към дилърите на Опел - http://opel.bg/index.php?page=dealerlocator
3. На 127000 ако мислиш да я караш поне още 50-80 хил. за смяна са ангренажен (и трите ролки) и пистов ремък. Внимание - този мотор няма защита против скъсване на ангренажен ремък. При разхода, който съобщаваш свещи и др. дреболии по мотора са си добре.
4. Проверка и регулиране на съединителя - педалът му трябва да е малко под педала на спирачката.
5. Едно око на състоянието на накладките същи не вреди.
6. Проверка (оглед) на гърнетата.
7. Поленовия филтър е важен за климатика - ако не се сменя редовно се товари излишно.

Купих през 2001 год. Астра-f с X16XEL (1996) на 60 хил. Досега съм навъртял още 35 хил. По колата нищо не беше сменяно освен гумите :). Сменил гърнета (и двете), ремъци и филтри. Два пъти си регулирах съединителя. Вървеше когато я взех - върви и сега. Мотърът мърка и ръмжи при нужда :)



Тема Re: Astra 1.6i 16v - първоначални подменинови [re: i_i X16XEL]  
Автор i_i X16XEL (ASTRЬ)
Публикувано08.06.05 13:46



Разходът последно съм го мерил за 455 км. - 31 литра = 6,8 на 100
Сам без багаж.
Ябланица - Троян 100-110 км/час
Троян - Беклемето! - Кърнаре 70-90 км/час
Кърнаре - Карлово - Пловдив 110-120 км/час
Пловдив - София - 120 км/час
и 50-тина км из София

Обаче над 140-150 км/час си лапа яко - съвестно ми е да меря разхода...

Редактирано от i_i X16XEL на 08.06.05 13:59.



Тема Re: Astra 1.6i 16v - първоначални подмени [re: i_i X16XEL]  
Автор a_shikoff (непознат )
Публикувано08.06.05 13:58



Благодаря за съветите :-)
А за гърнетата и спирачките си прав, има една лека вибрация идваща точно по средата отдолу - мисля че е от средните сегменти на гърнето. Спирачките пък прихъркват, така че ще ги прегледат.
А за смяна на ремъците мислиш ли, че трябва да ходя при дилърите на Опел или може да се направи и в нормален сервиз?



Тема Re: Astra 1.6i 16v - първоначални подменинови [re: a_shikoff]  
Автор i_i X16XEL (ASTRЬ)
Публикувано08.06.05 14:09



За ангренажен ремък и трите ролки безусловно в Опел-сервиз. Изчети тази тема :

от край до край и ще се убедиш сам.

Прецени си според парите - и една диагностика да си пуснеш - 15-20 лв. най-вече за минали грешки през мотора.

Зависи от кой град си. За София - Булвариа (Люлин) - най-добри, но и най-скъпи. Бояна-Ауто - по евтини и със записване поне 4-5 дни напред, което е показателно. София-Ауто не препоръчвам. За Пловдив съм доволен от "Стефанов".

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от i_i X16XEL на 08.06.05 14:14.</EM></FONT></P>

Редактирано от i_i X16XEL на 08.06.05 14:15.



Тема Re: Astra 1.6i 16v - първоначални подменинови [re: i_i X16XEL]  
Автор a_shikoff (непознат )
Публикувано08.06.05 14:26



Мдаам
кофтито е, че съм от Ямбол... :(



Тема Re: Astra 1.6i 16v - първоначални подменинови [re: a_shikoff]  
Авторaaa (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 17:55



Ako nqiakoi ne moje edin angrenaj da ti smeni, po dobre da ne se pi6e majstor.



Тема Re: Astra 1.6i 16v - първоначални подменинови [re: a_shikoff]  
Автор NlKJAMa ()
Публикувано08.06.05 19:01



В Ямбол ми смениха ангренаха с трите ролки в сервиза на автокъщата срещу стадиона. Колата ми е ескорт зетек 1,6 16 клапана т.е. подобен на твоя двигател.

SW Explorer



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.