Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:32 21.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Тема тампон/лагер макферсон?нови  
Автор E18NVR ()
Публикувано07.06.05 10:58



Здравейте колеги,

гледам че от шофорската страна предния амортисьор е изскочил доста нагоре и чувам едно тупкане из дупките, та най-вероятно ми е заминал тампон/лагера на макфорсон-а.
Искам да ви питам задължително ли е да сменя и амортисьора като сменям този тампон или може и само него, ако амортисьора си е ок?
Също така да препоръчате някаква марка тампон с разумно съотношение цена/качество и откъде да си я закупя.

Колата е Вектра А 1.8.

Благодаря!



Тема Re: тампон/лагер макферсон?нови [re: E18NVR]  
Автор stolu (Astra 1,7D '92)
Публикувано07.06.05 17:11



Всичко се сменя отделно. Не е задължително да сменяш амортисьора ако е здрав. Цена лагер и тампон около 20-30 лв.



Тема Re: тампон/лагер макферсон? [re: E18NVR]  
Автор Amena (ne sym ot tuk)
Публикувано07.06.05 17:12



Здравеи!
Това дали ще смениш амортесьора си ще каже някои по компетентен, например "Баш маистор", разбира се че не, ако ти е здрав!
А за марките ,..е много са но гледаи да са поне известни марки.febi, Power drive, Topran
Лагера ти е около 10.00 лв а тампона на макферсона ще ти излезе към 28-36 ми се върти в главата, ако е читав има и по евтинки, но ти си знаеш! Но до колкото съм чувал се сменят и двата защото има умора на материала.
Но зависи и с каква сила влизаш в дупките!



Тема Re: тампон/лагер макферсон?нови [re: E18NVR]  
АвторastraD (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 18:17



Провери първо гайката да не е разхлабена, горе която е.
Ако амортисьора е добър не е нужно да го сменяш
Тампона и лагера ще ги видиш кото го отвориш



Тема Благодаря ви!нови [re: E18NVR]  
АвторE18NVR (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 22:02



Благодаря колеги,

тази събота ще водя баба Вектра на доктор и то ще се види, просто исках да знам да не ме метнат, че се сменят и амортисори.



Тема Re: тампон/лагер макферсон?нови [re: E18NVR]  
АвторTHE_BUTCHER (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 01:56



За тампони Febi е марката ! Ще ти излезнат някъде 30-35 лева с лагера за бр. :)







Тема Тест на амортисьоринови [re: E18NVR]  
Автор Bat Jorko (BrightSide Jedi)
Публикувано08.06.05 08:52



Безплатен тук - http://www.dn-bg.com/ Тест на спирачките също е безплатен (ако си поискаш ).
Но май е по-добре първо да си оправиш тампона, а след това на тест.

Аз сменях тампона с лагера, Кадетт Е, Лемфьордер за 80 лв. Препоръчвам ти да не купуваш най-евтините. Мястото е натоварено и тампона трябва да качествен.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.