Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:15 11.05.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Тема Mo6tnost-kabeliнови  
Авторdankatar (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 09:36



Zdraveite, predi dni bqh pisal 4e imam problem s kabelite, merih gi s ured takyv koito sviri pri zamervane, na dva ot kabelite ot4ita6e nqkakvo syprotivlenie no nikakyv zvuk, no vyprosa mi e moje li ot tezi amortizirani kabeli da digne razhoda i da namali mo6nostta, kolata ne e kato predi sega e dosta tromavi4ka i har4i pove4e i tova otkakto stana problema s kabelite



Тема Re: Mo6tnost-kabeliнови [re: dankatar]  
АвторXXX (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 10:26



Ако имаш проблеми с кабелите цилиндрите ще почнат да преплитат.

Но ако са стари смени ги за по сигурно.

Провери центровката на делкото (предварение, закъснение).

Ако и там всичко е наред отиди на диагностика 25 лв. обаче най сигурно.



Тема Re: Mo6tnost-kabeliнови [re: dankatar]  
Автор PeteRHR (C18NZ)
Публикувано30.05.05 11:58



Кабели не се мерят с мултицет. Задължително на стенд за диагностика. Най-добре в официален сервиз.



Тема Re: Mo6tnost-kabeliнови [re: PeteRHR]  
АвторTeнa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 14:18



Позволявам си да изкажа и аз своето мнение.Колега PeteRHR, прав си, че кабели не се мерят с мултицет, но приблизителна оценка може да се получи и чрез подобно замерване. За пример може да се погледне в сервизното ръководство за Калибра-Вектра.Имаше го в един руски сайт, а в БГ излезе негов превод доколкото разбирам. Та там пишеше (по памет), че съпротивлението на кабелите за ВН трябва да бъде в границите 3-20 килоома в зависимост от д-ната на проводника. При по-високо съпр. се зачистват контактните повърхности и замерването се повтаря.
Иначе моя съвет: (понеже ми е безплатен) при съмнение-смяна. Не, че моите има кой да ги смени, а май трябва....



Тема Re: Mo6tnost-kabeliнови [re: dankatar]  
АвторDV (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 11:39



Обратен клапан се запушва, пада мощността и харчи а не върви.



Тема Re: Mo6tnost-kabeli [re: dankatar]  
Автор Pagerist (жаден)
Публикувано31.05.05 12:39



Тия мултицети, дето свирят, обикновено мерят съпротивление между 0 и 70-ина ОМА, а кабела ти трябва да бъде няколко КИЛООМА...
Така че по-добре превключи на обхват 20k на мултицета и тогава мери.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.