Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:39 20.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема На какво могат да ме осъдят ако...  
Авторшoфьop (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 18:40



ме хванат че карам без книжка? Случая е следния:
Взеха ми шофьорската книжка защото ми свършиха точките. Един полицай ми написа 2 акта за един ден за това че карам без колан на центара на Плевен. Това са 2х10 точки. Преди това имах още един акт пак за колан и за скорост до 50 км... още 22 точки и те свършиха. Сега нямам право да карам 6 месеца. Пасле се явявам на изпит за книжка все едно никога несъм имал книжка.
Първия път като ме хванат сега че карам глобата е от 100 до 300 лв. Втория път глобата е от 150 до 1500 лв. Третия път вече разбрах че положението се криминализирало и ме съдели по бързата процедура. Какво е наказанието в този случай?




Тема Re: На какво могат да ме осъдят ако...нови [re: шoфьop]  
АвторXXX (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 19:54



Шест месеца лишаване от свобода ама това е малко ала бала.

Земи си адвокат за всеки случай катосе явяваш на дело.



Тема Re: Сам си си виновен...нови [re: XXX]  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано16.05.05 20:06



Всеки шофьор има право всяка година по едно възтановяване на 13 точки ходиш на такъв курс ала бала плащаш таксата в всяка фирма за шофьорски курсове издават ти бележка и отиваш с нея в кат и им я лепиш на челото и те ти РЪГАТ 13 точки в шофьорската книжка и догодина пак така... всяка година така и си караш и си пееш.

Проблема е че това важи само за хора които книжките са им в тях тоест имат 1 или повече точки и с този курс им се добавят 13, обаче за хората без книжки и с 0 точки трябва им върнат книжките и тогава да си възтановят 13точки там е проблема.

За това като ви почнат да намаляват възтановявате... най добре като паднат под 26 възтановявате и стават пак 39 догодина същата процедура.





Тема Re: Сам си си виновен...нови [re: Astra18nz]  
АвторNetBuster (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 22:21



Астра, не виждаш ли че човека няма намерение да си върне книжката, а да кара без нея.



Тема Re: Сам си си виновен...нови [re: NetBuster]  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано16.05.05 23:18



Така да е но мисля че ще му е от полза много като си я върне... А относно карането без нея в ЗДП пише как стават нещата като те гепят ... иначе 20лв като го спрат а ако ги откажат вече става сериозно



Тема Re: ХАК ТИ Енови [re: шoфьop]  
Автор4455 (Нерегистриран)
Публикувано17.05.05 08:02



Значи полицаят ти е виновен, че те спрял два пъти без колан.
И нямаш никакво угризение.
Такива като теб правят катастрофите. То добре, чупи си кухата кратуна, но ще пострадат и други.
Правилата са за да се спазват. Ама понеже ти си мнооого умен си решил трети път да караш без книжка.
Е това и говедо би го разбрало, но ти не!

Пък после се чудим защо не върви футболът в БГ.



Тема Re: На какво могат да ме осъдят ако...нови [re: шoфьop]  
Авторvisible (Нерегистриран)
Публикувано17.05.05 10:51



Pi4 i az mislq 4e kato za na4alo trqbwa da po4ne6 da si slaga6 kolana, izwinqwam se 4e ne pi6a na kirilica, no rabotq w Germaniq i razbirate... wse pak tuk prawilata sa adski strogi i 6te6e da si w zatwora o6te pri wtoroto spirane bez kolan... spored men ... 6te ti e ot polza da si pripomni6 nqkoi ne6ta ... i znai 4e kola ne se kara s pari...

Pozdrawi



Тема Имаш ли представа какви пари е курсанови [re: Astra18nz]  
АвторOpelfan (Нерегистриран)
Публикувано17.05.05 11:25



за възстановяване на точките, че и аз съм останал с 5-6



Тема Re: На какво могат да ме осъдят ако...нови [re: шoфьop]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано17.05.05 11:29



Нямаш си на представа как много бих се радвал, ако:

1. На всеки светофар и възлово място си има перманентно полицай, който да наблюдава
за изцепки и да ги записва. А после да санкционират здраво.

2. Да ти прибират колата за груби нарушения, докато не си платиш глобата (която да е 3-4 пъти по-голяма от сегашната).

3. За изцепки като - грубо минаване на червено, каране по тротоарите, изпреварване в насрещното и т.н. директно да тикат в панделата.

Излишно е (може би) да ти напомням, че при ПТП от какъвто и да е вид, виновният е този без книжка . Нито пък ще ти признаят застраховката.



Тема Re: На какво могат да ме осъдят ако...нови [re: шoфьop]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано17.05.05 11:34



Между другото :)

Това дето си се написал като шофьор е доста "кьор-фишек".

Истинските шофьори имат "чисти" книжки, да не говорим пък за нулирани точки
Имаш малко да поучиш докато станеш шофьор.
Истинският шофьор кара спазвайки правилата, не създава опасности както за себе си, така и за околните, и толерантен. Дори и 50 години стаж да имаш + 800,000км, нямаш ли ги горните характеристики - забрави да си шофьор...







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.