Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 02.07.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема странен проблемнови  
Авторhektor (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 22:27



Светва ми датчика с двигателя и ел.стрелката на него. Знам че той показва доста голяма част от проблеми, които могат да възникнат, но все пак малко идеи. Тигра 1.4. Датчика светва, когато карам продължително над 120. Мислех, че е от климата ,но сега светва и при загасена клима. Колата е минала основен преглед по двигател и няма проблем. Климата, не бе проверявана и за това мислех, че от там идва проблема. Интересното, е че дори, когато светва датчика промяна в поведението на мотора няма. Датчика загасва като дръпна газта и така до следващят път като карам между 120 до 140. Вчера ми направи впечатление, че датчика светва само, когато съм на 4000 оборота. Кача ли скоростта над 140 датчика не светва. И после като покарам на 180 за дълго време тогава отново светва ( аз живея в германия и за това мога да си позволя да карам с такива скорости инак в БГ ве4е да съм в канафката). Скоро сменях динамото, но проблема си остана. Мисля,че има нещо в електриката!!!!!!!!!!!!!

някакви идеи



Тема Re: странен проблем [re: hektor]  
Авторico (Нерегистриран)
Публикувано29.03.05 08:40



Колега, според мен най вероятно е заминала ламбда сондата.



Тема Re: странен проблемнови [re: hektor]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано29.03.05 08:40



За съжаление след основния преглед се е появил проблем по двигателя щом ти свети тая лампа. Климатичната система няма връзка с тази лампа. Щом си в швабия, по-добре си иди на сервиз, обясни проблема и не се прави на самодеец, щото най-вероятно е да изгубиш повече пари и време, отколкото в сервиза. Късмет и дано си оправиш колата.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: странен проблемнови [re: Ascona83]  
Авторxekтop (Нерегистриран)
Публикувано29.03.05 10:17



Пиша ви колеги точно, защото вече бях на сервиз и там не откриха грешка а точно този проблем бе основната причина да отида на сервиз. Този сервиз е един от най-добрите в околията и го знам от други българи, които повече от 15 години са при този майстор и са много доволни от него.



Тема Re: странен проблемнови [re: hektor]  
Автор alex_ad ()
Публикувано29.03.05 11:48



Според мен това има връзка с датчика на дроселовата клапа. Възможно е напълно да греша , но аз имах продобен проблем с кадета. При скорост от 130-140 ми светваше оранжевата лампа, също и при продължително поддържане на по-високи обороти (от пориадъка на 3000-4000) на по-ниска предавка. Когато тествах компютъра излезна вискоко напревение в датчика на дороселовата клапа. Проверих го с мултицет и наистина при рязко дърпане на жилото на газта съпритвлението за момент не се повишаваше. Тогава само почистих датчика и резетирах. Да чукна на дърво от тогава не е създавало проблем. При теб каква грешка ти дава компютъра? Успех!



Тема Re: странен проблемнови [re: alex_ad]  
Авторirashkov (Нерегистриран)
Публикувано29.03.05 12:15



и аз имам подобен проблем с Астра 1,6 91г. и от сервиз ми казаха че колата работи ламбда сондата е добре датчика които показва грешката е добре и най вероятно може би е някой от кабелите. забелязах че като налях бензин от друго място изкара мног повече време преди да се включи лампата но още имам от стария бензин (незнам дали е възможно това да е проблема) Мойта се включва само на дълъг път и май когато започна да се изкачвам



Тема Re: странен проблемнови [re: irashkov]  
Авторxekтop (Нерегистриран)
Публикувано29.03.05 16:08



Ами проблема, е че компютъра не регистрира грешка, а и като светва датчика не усещам промяна в работния режим на колата, но и винаги дърпам газта назад след като светне и не съм пробвал какъв ще бъде ефекта, ако го оставя да свети за по-дълго време. Имам чуството, че е някъде из електриката . Аз и за това ви питам евентуално следващия път като съм в сервиза да предложа идеи за проблема!



Тема Re: странен проблемнови [re: hektor]  
АвторNOX (Нерегистриран)
Публикувано01.04.05 00:12



Lambda sonda 100% - imah systija problem, samo 4e na Omega- sled 5 !!! testa vseki po 35 lv nai-nakraja ustanoviha problema. Guten morgen, 200 EUR (v BG)



Тема Re: странен проблемнови [re: xekтop]  
Авторico (Нерегистриран)
Публикувано01.04.05 08:41



Колега, на моя кадет съм направил едно устройство със светодиоди и постоянно ми показва работата на ламда сондата. Това са напрежения от 0,1 до 0,9 волта които постоянно се изменят в зависимост от кислорода в изгорелите газове. Този сигнал се подава на еку то и то управлява дюзата за повече или по малко гориво. Когато ламбда сондата си заминава / става по инертна / и при постоянен режим на работа на двигателя/ в твоя случай 120 км/, напрежението от сондата става постоянно примерно бедна смес, екуто подава сигнал на дюзата, сместа се обогатява но сондата не отчита това и светва жълтата лампа. Особенно това се проявява при каране на газ и затова се слагат емулатори които имитират работата на сондата.
Според мен карай така докато съвсем се скапе сондата
дано съм дил полезен.



Тема Re: странен проблемнови [re: ico]  
АвторSilver (Нерегистриран)
Публикувано02.04.05 03:44



Всичко,което си описал е точно така.На времето и аз се занимавах с измерване напрежението на сондата,само,че със стрелкови волтметър с опер.усилв.на входа (за високо вх. съпр.)По книгите пише 0.1-0.9волта изменение,при мен беше по-малко.Спрях изследванията,понеже минах на газ.Махнах сондата,направих си емулатор да лъже комп.,че има промяна и лампата не светва.
От твоя опит-с каква честота се променя напрежението при изправна сонда при празен ход и в движение(равномерна скорост) и рязко или плавно?
Какво представлява твоя уред със светодиодите?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.