Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:51 18.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Шум от задния мост:-(  
Автор toteff (непознат )
Публикувано22.03.05 22:25



От известно време забелязвам че шума от задния мост се увеличава с увеличаване на скороста.При завиване на ляво и на дясно шума не се променя осезателно.Как мога да разбера гумите ли или лагерите са за смяна.Колата е Вектра Б 1.6 16V.Гумите са Мишелин Пилот195/65/15-старата шарка,не мога да намеря годината на производство,протектора е с около 4-5мм, предните са Мишелин Пилот 195/65/15- новата асиметрична с около 6мм протектор 2003год производство.Колата е карана в Италия.
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА МНЕНИЯТА!!!



Тема Re: Шум от задния мост:-(нови [re: toteff]  
Автор Tarambuka35OO (ентусиаст)
Публикувано23.03.05 10:24



хм, интересно питане...
в интерес на истината съм чувал, че при тия вектри може да е от гумите.
погледни дали са изтъркани равномерно?
защо не размениш предните и задните колела, за да видиш как това ще се отрази на шума?
Иначе, майстор би трябвало да може да ти каже за лагера.
-
освен това, каквато и да е причината, може би не е лошо да направиш и един реглаж и на предния и на задния мост.

Редактирано от Tarambuka35OO на 23.03.05 10:25.



Тема Re: Шум от задния мост:-(нови [re: Tarambuka35OO]  
АвторLamer (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 12:36



Повдигаш една по една гумите и проверяваш за луфт, раздвийвайки внимателно колелото по вертикала и хоризонтана. Също така, завърташ колелото, за да чуеш за странни виещи звуци.



Тема Re: Шум от задния мост:-(нови [re: Lamer]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано24.03.05 13:16



Ако му е за пръв път най-много да чуе шума на вятъра...




Тема Re: Re imitevнови [re: imitev]  
Автор toteff (непознат )
Публикувано25.03.05 09:49



Г-н Митев,
Считам,че отговора ВИ е меко казано - груб.
След като съм прочел правилата за добро държание в клуба и се опитвам да ги спазвам,защо ВИЕ като модератор на този и клуб АГУ не ги СПАЗВАТЕ?!?
ПОЗДРАВИ! Тотев
P.S.Извинявам се предварително,ако фамилията ВИ не е Митев.



Тема Re: Шум от задния мост:-(нови [re: Lamer]  
Автор KokoBoko (непознат )
Публикувано25.03.05 14:29



Напоследък и от моя заден мост на вектрата се чува странен шум. Променя се при завой. Наляво вие по-вече, а надясно по-слабо. Това от лагер ли е ? Някой занае ли колко горе долу струва ремонта на това.



Тема Re: Шум от задния мост:-(нови [re: KokoBoko]  
Автор toteff (непознат )
Публикувано25.03.05 14:36



За съжеление и лагер и калпава гума шумят по подобен начин и трябва промяна на гумите ляво,дясно отпред,отзад.Моят съвет е смени лявото с дясното колело и ако признаците се сменят е от гумите,ако не е от лагер.



Тема Re: Re imitevнови [re: toteff]  
Авторimitev (Нерегистриран)
Публикувано25.03.05 14:59



Г-н Тотев,

Радвам се че има и съвестни юзери и фенове на марката в този клуб!

Не съм вложил нищо от това което ми приписвате в писанията си...

Имах предвид, че ако човека не е усещал колко е луфта в задните гуми на Омега и не е чувал виенето на лагерите точно ще чуе шума на вятъра който духа покрай колата му.

Надявам се че така разяснен предния ми пост не звучи по начина по който Вие смятате.

Аз самият първия път си пренатегнах единия заден лагер на Кадета който се прецака след 10 000 км каране. Сега вече знам колко луфт да оставя в задното колело... И по-добре да има луфт отколкото да е пренатегнато... както и да е де...

Четящите и пишещи в клуба знаят моето отношение към хората и марката!

Със здраве!
Ивелин



Тема Re: Шум от задния мост:-(нови [re: toteff]  
Автор toteff (непознат )
Публикувано29.03.05 09:01



В неделя вдигнах колата на подемник и огледах,въртях задните главини-липса на всякакъв шум и хлабина,като предварително с отверка леко отдалечих накладките(отзад е с дискове) за да се избягнат всякакви допълнителни шумове.Колелата въртях,както е с джантата слагаш ключа за гумите и развърташ колкото можеш,малко опасно и трябва да се внимава да не хвръкне ключа и да направи поразии!Така се постигат според мен около 100 об/мин.И двете колела имат добра инерция и спират постепенно без никакви шумове.След като разгледах добре гумите год. на производство 1998г.Каучука е доста остарял и опечен,както самия протектор така и от страни,има и микро-цепнатини по цялата гума - трябва да се сменят.Предлагат ми 195/65/15 с Т=190км/ч Барум Брилянт 75лв. и Континентал за около 90лв. и Континентал с V=240км/ч за 105лв. Континентала е европейско производство-мисля чешко,но не съм сигурен.Всесезонни гуми отзад дали е добро решение според ВАС?
Колата е Вектра Б 1.6 16V - седан.



Тема Re: Шум от задния мост:-(нови [re: toteff]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано29.03.05 10:29



Колега, ще се прибиеш нейде с тез антики ве

Тези цени дето си ги дал за гуми на старо ли са??
И не ти трябват гуми с висок скоростен индекс, защото няма да ги караш дори и с приблизителна скорост.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.