Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:53 27.09.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Еии иска ви се да минете метъра.нови [re: AcтpaД]  
Авторdelivero (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 20:05



Kolega minalata godina liatoto si kupih astra kombi 1.4i i az otworih edna goliama i dalga tema za ohlajdaneto na astrata !!!!!
ot vsichko koeto izchetoh spored men vsichko s ohlajdaneto i termostata ti e na red !
az se koseh che na ASTRATA MI vintelatora i vkluchvashe na 94 gradusa i izkliuchvashe na 96 gradusa v jegata i vkliuchvashe chesto!!!!
i az si vikam egati taz kola shte pregree egati parnoto ima ama liatoto!!!
sega zimata obache karam gradsko i za 5km gradsko ne moje da stigne 90 gradusa s raboteshto parno !!!!
azmi vsichko si e na red razbirase parnoto zapochva da gree sled 1km ama leko sled 3km si gree dobre.

OBACHE GLUPOS OT RIDA "LETEN I ZIMEN TERMOSTAT BESHE VARHA NA TAPOTIIATA NA TEZ MAJSTORI"
tezi sa KUCI KONE !!!!!! ne hodi pri tiah poweche
zatowa v magazina sa te gledali kato : " BIK SKOROSTNA KUTIA "
vajnoto e da si spokoen i da ne barzash!!!
tuk v tozi klub vinagi sa mi pomagali s dobri syveti shte pomognem i na teb .



Тема Re: Еии иска ви се да минете метъра.нови [re: astra17DTL]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано24.03.05 08:18



А ти мислиш ли че е ок температурата да стои в синята зона?!! Аз си мисля че от всякъде е за смяна. Имаше една тема в която колегата Milky беше показал снимки къде е била стрелката преди смяната и след смяната. Ето там очевидно се вижда, че не си внушава че има ефект. И преди това е имал парно, но сега се е подобрило. Какво има да коментираме. Тук случая не е като: седи ми на 80, пък някъде четох, че трябвало да е на 90...



Тема Айде да е за последно.нови [re: Любитeл]  
АвторГoro (Нерегистриран)
Публикувано24.03.05 08:54



Колеги !!! (шофьори, щото не съм майстор)

Та ако се съмнявате в термостатите, щото може да се усъмните и в уреда за показване:
1. Свалете го (термостата)
2. Топнете го в паница с вода
3. На котлончето нагрявате
4. Мерите температурата с термометър до 100 градуса (между другото ще се уверите, че повече от 95-96 градуса не можете да вдигните)
5. Термостата трябва да почне да отваря на около 91-92 градуса (зависи от модела)
6. Купете ново уплътнение и върнете термостата на мястото му.
Е това е!

А си е мое мнение, че 2 градуса отгоре, 5 отдолу чак толкова няма да се отрази!

А зимен и летен термостат е върха на глупоста. Все едно да печеш баница зимата на 200 градуса, а лятото на 185.



Тема Re: Айде да е за последно.нови [re: Гoro]  
Автор Dark_Avenger (Съсипникът)
Публикувано24.03.05 22:39



те и на мене ми казваха че вектрата ми трябва да работи малко над синьот деление но аз казах че това не е нормално и го смених е разликата е че сега на -15 градуса след 5км стрелката ми седи на второто бяло деление вместо на синьото говоря за вектра А 2.0 115 к.с. то си пише и на самия термостат на колко трябва да отваря а това дето го топиш в вода да заври за да видиш къде отваря трябва да имаш и подходящият термометър иначе пробата е безмислена.Така че поне при мен имаше подобрение аз като я купих точно за това писах тука ама ми казаха че било нормално.Благодаря на колегите тогава за тяхното мнение но се радвам че предприех смяната а новият ми термостат вече не помня каква марка беше но струваше 25 лв.
успех и действаи както ти с решиш



Тема Re: Айде да е за последно.нови [re: Dark_Avenger]  
АвторГoro (Нерегистриран)
Публикувано25.03.05 07:40



Какво означава "подходящ термометър"?
Много точен или специална конструкция?

Когато сменях моя термостат, точно по този начин го тествах.
Показваше 64 градуса при началото на отварянето.
28 градуса разлика спрямо нормата. И това е била работната ми температура (не моята, на колата. Моята е 36.7)
А дали термометъра ще прави грешка от 1 - 2 градуса, не виждам голямо значение.
А като на термостата пише 92 градуса, да не се мисли че това е абсолютно точно. Сигурен съм, че производителя гарантира плюс минус 1 градус отклонение.
Трета година карам с Gustaw Waler ( 14 лева + 2 лева "О" пръстен) и
нямам проблеми. Поне видими. А точния и сигурен начин за проверка съм го описал!



Тема Re: Айде да е за последно.нови [re: Гoro]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано25.03.05 09:17



Ами да ти кажа, аз нямам термометър в къщи, който да мери до 100+ градуса ей така за спорта, та това мисля се разбира под "подходящ термометър". При тази цена на термостата аз лично предпочитам направо да го сменя. Така или иначе при свалянето за проба трябва да се смени О пръстена...



Тема Re: Айде да е за последно.нови [re: Любитeл]  
АвторacтpaД (Нерегистриран)
Публикувано25.03.05 18:57



Значи днес си смених термостата и сложих на Vernet 17лв
и на него наистина пише 92/107гр. На стария пише
същото, но със сигурност е отварял на 60 гр. и затова
двиг. умира от студ.Утре ще тествам новия и ще разбера дали
има разлика. Но мисля че ще има



Тема И аз си го сменихнови [re: acтpaД]  
Авторjavor (Нерегистриран)
Публикувано26.03.05 10:47



Колеги имам Опел Кадет 1.4 моноинжекцион. Три години стрелката, която показва температурата на охлаждащата течност рядко минаваше студения сектор особено пък през зимата. Виж ако има задръствания тогава можеше да мине синия сектор, а през лятото при задръствания постоянно пък загряваше. Едно беше сигурно - колата не загряваше както трябва и това не беше нормалната работна температура. През лятото когато карах в задръствания много загряваше и включваше перката. След като минех задръстванията и се движех по-бързо стрелката отново отиваше в синия сектор. Освен това колата често когато станеше по студено гореше 12-13 на газ а естествено парното беше слабо. След смяната разхода никога не е бил над 10.8 на газ. Много по-добре загрява вече и парното е супер. 12 лева беше термостата.

На пазара има някакви опелски термостати ментета - това ми каза познат от магазин за авточасти.



Тема Re: И аз си го сменихнови [re: javor]  
Авторc14nz (Нерегистриран)
Публикувано26.03.05 11:17



оригиналният термостат е WAHLER
иначе става и с BEHR
разликата в цената е около 2 пъти



Тема Re: И аз си го сменихнови [re: c14nz]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано26.03.05 15:24



Пробвал съм WAHLER i VERTNET изкарват по 1 година. Явно са били ментаци...

Сега се пробва BEHR - но и за тях не чувам ласкави изказвания...

Извода - GM от вносителя...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.