Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:38 02.07.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Бутон за въздуха в купето?!?  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано13.03.05 07:21



Привет на всички Опел фенове!!!
Вчера си смених лампите за осветление на врътките за парното, но исках да проверя дали няма лампа и на бутона за циркулация на въздуха в купето. Извадих въпроският бутон. Появи се дълга ос и 2 пружинки. Когато отново върнах бутона, не функционираше както трябва. Просто не застава на положението за циркулация само вътре в купето (бутона да е малко по-навътре).
Някой имал ли е подобен проблем и знае ли решението. Огледах внимателно от зад, но не видях нищо извадено.
Предварително благодаря за мненията!!!

Късмет на всички!



Тема Re: Бутон за въздуха в купето?!?нови [re: A4o]  
Авторniki (Нерегистриран)
Публикувано13.03.05 10:17



Отдолу има едно малко(4-5мм) кръгло от месинг,като шайба. То върши работата. Виж да не си го изгубил, а и трябва да е някъде в средно положение когато се слага бутона. Успя ли да смениш лампата? Аз само тази не успях, май трябва да се разглоби цялото табло.



Тема Re: Бутон за въздуха в купето?!?нови [re: niki]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано13.03.05 12:06



Не съм изгубил месинговото дискче, но не зная къде точно се поставя. Моля те, дай по-точна информация!
Предварително благодаря!!!



Тема Re: Бутон за въздуха в купето?!?нови [re: A4o]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано13.03.05 12:21



А за смяна открих само 2 лампи и само тях смених (тези на таблото). Предполагам, че трябва да има и на централния регулатор за степените на вентилатора и за нагревателя на задното стъкло, но не можах да го отворя. Стори ми се, че бутона за циркулацията (с който имам проблем), е с издължена фосфорицираща част и в зависимост от позицията си е осветен повече или по-малко.
Стори ми се малко неразумно, че това табло свети през цялото време на работа на двигателя, а не само при включени светлини. Това доста скъсява живота на лампите, но ...



Тема Re: Бутон за въздуха в купето?!?нови [re: A4o]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано13.03.05 16:17



Разбрах функцията на месинговото пръстенче. Трябва да се постави в едно каналче и да се центрира за да влезе безпроблемно и бутона (както писа вече и колегата). При този бутон има и трета лампа, която не бях видял до сега.
Дано да съм бил полезен!!!



Тема Re: Бутон за въздуха в купето?!?нови [re: A4o]  
АвторПeпo (Нерегистриран)
Публикувано27.03.05 13:30



А как се вадят врътките?Още съм новобранец на Астра и не занам как става?



Тема Re: Бутон за въздуха в купето?!?нови [re: Пeпo]  
Автор sigma12 (непознат)
Публикувано27.03.05 14:02



за топло-студено и за това къде да духа се дърпат,а за вентилатора(1.2.3.4.),като го издърпаш да ти работи реотана на задноя прозорец,има 1 дупчица ба самата врътка,в нея вкарваш тънка отверка,има чопче,натискаш го и едновременно дърпаш.не дърпаи много силно,трябва добре да е натиснат чопа.успех!!



Тема Re: Бутон за въздуха в купето?!?нови [re: A4o]  
АвторПeпo (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 12:22



Момчета, нали става дума за Астра?



Тема Re: Бутон за въздуха в купето?!?нови [re: Пeпo]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 17:09



Лявата и дясната врътка издърпвам трудничко, като за целта ги хващам с клещи и дебел памучен парцал (за да не се наранят). Средната се поставя на "0"-положение. Внимателно се натиска с малка отверка или ос от страната срещу белега (има дупка) и се издърпва по-лесно от останалите. Всичко това важи за Астра Ф, но вероятно са подобни и на други модели.

Късмет, и ако има нещо друго - питай



Тема Re: Бутон за въздуха в купето?!?нови [re: A4o]  
АвторПeпo (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 21:33



Благодаря ти за указанията.Моята е 1.4 92 г. с две врати.Не знам коя буква е.
Направих това което ми писа и се получи , но не получавам по този начин достъп до лампичките, които осветяват тези врътки.
Явно трябва да сваля касетофона, който е отгоре и от там да се опитам да бръкна?
Ако имаш идея ще ти бъда благодарен , да ми пишеш тук.
Мерси предварително.



Тема Re: Бутон за въздуха в купето?!?нови [re: Пeпo]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано29.03.05 13:00



Темата вече бе коментирана и съм синтезирал няколко по-интересни мнения:
http://www.opelastra.cz/technika/demstrpa/index.htm

TRUDNO ! Tribva ti krastata otverka, polovin den i mnogo tarpenie.
1. svalia6 otdu6nicite nad kasetofona.
2. Gumenia kapak pred displeia.
3. svali6 vratkite kato srednata se natiska v sredata s otverka i taka se izdarpva
4. Svalia6 plasmasite okolo kormiloto i dekorativnata varxu pribornoto tablo.
5. osvobojdava6 jiloto za vazdu6nata klapa na otdu6nicite
6. Razviva6 vsi4ki boltobe koito vijda6; ob6to 12 darjat panelnata plasmasa
7. Izdarpva6 bavno do 10-15 sm.
8. Psuva6 iako i smenia6 i trite kru6ki s ka4estveni za da ne se tormozi6 pove4e.
9. sabira6 vsi4ko po obratnia pat.

Моя коментар е, че отнема около 30 мин., като има някои особености:
1. Сваля се всичко над врътките (касетофон, дисплей и пласмасите за парното)
2. Съветвам те да започнеш с касетофона, за да имаш място и при нужда да "побутнеш" дисплея от зад (през дупката на касетофона).
3. Аз не съм свалял декорацията около арматурното табло.

Въоръжи се с спокойствие и действаи. Ефекта си струва!!!



Тема Re: Бутон за въздуха в купето?!?нови [re: A4o]  
Авторastramil (Нерегистриран)
Публикувано29.03.05 14:00



Някъде по-нагоре пишеше, че има лампичка зад бутона. Въпросът ми е къде се намира и как най-лесно може да се смени? Необходимо ли е да се свалят нещата както за смяна на лампите за врътките? Този бутон изважда ли се?
Благодаря предварително.



Тема Re: Бутон за въздуха в купето?!?нови [re: astramil]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано30.03.05 13:27



Spored men teoriti4no moje. Trqbva da probva6 da izvadi6 vnimatelno butona, no ako pri tazi procedura izpadne nqkyde mesingovoto prysten4e ne mi se misli kakvo te 4aka.

Az bih napravil standartnata procedura!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.