Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:43 27.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема спукан радиатор  
Авторmitko (Нерегистриран)
Публикувано08.03.05 14:38



Здравейте колеги, имам следния проблем: спукала ми се е пластмасата на радиатора горе вляво, където влиза - мисля че - маркуча от водната помпа. Знае ли някой да има начин да са завари или се залепи, или трябва да сменям радиатора? От Пловдив съм, ще се радвам на съвет, или да ми препоръчате майстор от пловдив.



Тема Re: спукан радиаторнови [re: mitko]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано08.03.05 14:42



Само смяна, всичко друго е краткотрайно решение, като незнаеш къде ще те изостави. Аз карах два месеца с 10 литра вода в багажника и накрая ми писна и смених радиатора.



Тема Re: спукан радиаторнови [re: Любитeл]  
Автор Stefan-AstraG (benchmark)
Публикувано08.03.05 16:54



Най-добре нов, ама наистина нов, не втора(минимум) употреба, че не се знае на какво ще попаднеш и като спестиш веднъж 200 лева, после в най-добрия случай ще ги дадеш отново за нов, но не се знае ква беля може да ти направи...



Тема Re: спукан радиаторнови [re: mitko]  
Автор Бaтe Beco (Vectra 2.0i CD)
Публикувано08.03.05 18:13



Братле, сега ще ти кажа какво направих аз и вече година си карам така без проблем. Счупи ми се точно тая пластмаса, на която се нанизва маркуча и от там изтече няколко пъти целия антифриз и без малко да прегрея колата дорде се усетя. Значи намираш си някаква тръба. Стената и трябва да е тънка сравнително, за да може през нея да тече охладителната течност после и да не се стесни много провода. Аз например намерих една стара помпа за велосипед, от алуминии беше, махнах и дръжката и от тази дръжка като я оформих с ножовката си направих "пръстен". Та тва нещо го намазах отвън цялото с едно лепило Бизон-течен метал или нещо от сорта беше. Пише, че държи до 100 градуса, ама от опит и повече държи. После тва парче оформеното от тръбата-дръжка го набих вътре в частта от пластмасата, която беше останала на ухото на радиатора, а от другата страна нанизах счупеното парче. Стана много здраво. За по-сигурно го притегнах с още една скоба и до ден днешен си карам така и нямам проблем. Излезе ми кажи речи без пари, само лепилото купих. То е към 10-12лв.

Всичко е въпрос на гледна точка!


Тема Re: спукан радиаторнови [re: mitko]  
АвторKaдeт Koмби (Нерегистриран)
Публикувано08.03.05 20:50



Не знам какъв модел ти е Опела, но моето мнение е,че лепения радиатор особено този със смесена конктрукция(пластмасови казанчета и алуминиеви тръбички) е като кърпените гащи. Да не забравяме, че освен температурно радиатора е подложен и на механични натоварвания- налягане в охладителната система(за Кадет с двигател 1,3NB - 1,2 кг/кв. см.) и вибраации от вентилатора и по малко от двигателя и останалата конструкция.
Аналогичен проблем като твоя аз си реших със смяна на радиатора с нов срещу 98 лева (за сведение втора ръка радиатор се намира за 50-80 лева), вярно радиатора е полско производство но е нов а новото си е ново.





Тема Re: спукан радиаторнови [re: Kaдeт Koмби]  
Автор Pichaga (завеян)
Публикувано09.03.05 11:43



дай повече инфо за тия полски радиатори, че аз само на нисенс попадам, а те са доста по-скъпи



Тема Re: спукан радиаторнови [re: Бaтe Beco]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано09.03.05 16:49



Благодаря за идеята - страхотна е! ще пробвам!



Тема Re: спукан радиаторнови [re: Pichaga]  
АвторKaдeт Koмби (Нерегистриран)
Публикувано09.03.05 22:42



Pichaga, като го купих в магазина ми казаха, че е полски обаче на кутията му пише MODINE NRF Mill-Holland . Тъмно е и нямам възможност да погледна какво пише на самия радиатор, но при първа възможност и това ще направя. Кво се плашиш от полските части, все пак са нови а поляците имат традиции в автомобилостроенето. За сведение радиатора си купих декември месец, долара беше 1,5 и нагоре а днес е 1,465480, което значи че цените са горе долу едни и същи. Между другото пообиколи на Симеон магазинчетата, там може да ти направят отстъпки в цените(аз като търсех срещнах цени от 98 за бразилски радиатор до 125 лв. за белгийски). Майката му е обикаляне и търсене. Някъде те чака твоето радиаторче.



Тема Re: спукан радиаторнови [re: Mitko]  
Авторvauxhall (Нерегистриран)
Публикувано10.03.05 14:52



otidi na plastmasov zavar4ik-mnogo dobar ima na ul"slavqnska" zad voenna bolnica! ako ne stane si kupi radiator "behr" ot magazin "koser"! probvai ako stane sas zavarkata posle otgore varhu neq da go namaje6 s epoksidna smola



Тема EEEEИИИ от къде бенови [re: Kaдeт Koмби]  
Автор.......... (Нерегистриран)
Публикувано10.03.05 19:33



КАЖИ ОТ КУДЕ ГО КУПИ БЕ




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.