Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:38 05.07.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Golf2 Jetta 1.6D ili Vectra 1.7Dнови  
АвторKristian (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 00:14



Колебая се към коя кола да се ориентирам задължително искам да е дизел.
Голфа и Джетата са ми малко грозни и по лошо возят от Вектрата и таблата са им грозни,но ако на Опел дизела е прекалено лош ще се ориентирам към VW не искам турбо дизел !

Дайте си оценката без да имате пристрастия към марките !



Тема Re: Golf2 Jetta 1.6D ili Vectra 1.7D [re: Kristian]  
Авторimitev (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 01:52



Чоралдес нафтица отнейде ??? Затова ли искаш дизел ?

Ако трябва да си говорим честно 1,6 дизела на VW е корав и икономичен.

1,7 на опела е слабичък като мощност, но икономичен.

Ремонтите на износените такива моторетки (Опел и ФВ) са си скъпички, както и да ги погледнеш...



Тема Re: Golf2 Jetta 1.6D ili Vectra 1.7Dнови [re: Kristian]  
Авторastra17DTL (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 10:50



Няма какво да се колебаеш обикновения дизел на VW 1.6 e 40kW/54к.с, а е и по-стара разработка. На вектрите се монтират 1.7D и 1.7DR съответно 42/57 и 44/60. Подръжката на опела е по-евтина, моторите са по-икономични. За комфорт и возия въобще няма какво да говорим.
И аман от квалификации за опелския дизел. Карам опелски дизели от 9 години и не съм имал никакви проблеми. Който иска мощна кола и има средства за високи разходи да си взима каквото иска.
Избирай си вектра и няма какво да му мислиш. И все пак VW или опел важното е двигателя да не е издухан. Всичко е на късмет.



Тема Re: Golf2 Jetta 1.6D ili Vectra 1.7Dнови [re: Kristian]  
Автор Stevek ()
Публикувано25.02.05 12:28



Взимай по-запазената ! За парите, вероятно за VW ще ти искат повече пари но после по-лесно ще се продаде. Доколкото си спомням този мотор на VW дели обща база с бензиновия, колкото и смешно да звучи, и от там има малко проблеми.

Въобще гледай конкретните коли, марката не гарантира нищо, по-важно как е била поддържана колата.



Тема Re: Golf2 Jetta 1.6D ili Vectra 1.7Dнови [re: Stevek]  
Автор Stefan-AstraG (benchmark)
Публикувано25.02.05 12:54



Прави са колегите, и аз бих те посъветвал да гледаш конкретно колите, като състояние.
Иначе ако говорим изобщо, имам впечатление от Джета - карах една 2 години, но беше бензин 1.6, страшен сандък, тоя мотор беше много слаб за нея и не вървеше. С кеф я продадох и си купих Мазда тогава.
При дизела нещата са малко по-други - голям въртящ момент, мощност и т.н., така че взимай което е по-читаво. Само имай предвид, че поддръжката на Опела е по-тънка (говорим за читави части, иначе по Симеон и при арабите и на двете марки цените са близки)
И още нещо - според мен Вектрата е по- висок клас от Джетата, щото джетата си е голф с багажник, а Вектрата не е Астра с багажник, съгласи се.... Съответно (ако не греша) , с всички предимства и недостатъци на по-високия клас... - имам предвид сглобка, здравина , устойчивост на корозия и т.н.
Но в интерес на истината Джетата е дълеч по-добре срещу ръждата от Вектрата.



Тема Re: Golf2 Jetta 1.6D ili Vectra 1.7Dнови [re: Stefan-AstraG]  
Автор PRlNCE ZANDOR (vodoun)
Публикувано25.02.05 15:20



Абе без да се обиждат тези от VW ама 2ка с Вектра не може да се сравнява!!!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.