Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:21 18.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Газова уредба въпрос?нови  
Авторлaйk (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 12:24



Моля да ми кажете впечатленията си и съветите си, каква газова да сложа на моята Астра със сравнително обикновения c16nz двигател. Мислях за някаква хубава с ламбда контрол, но нито знам колко е скъпа, нито знам дали няма да доведе до допълнителни неприятности. Ако газовата е обикновена, тогава всички функции за следене на параметрите на двигателя стават неработещи, от една страна при една добра настройка на газовата това не би довело до проблем, но дали няма чувствително да се влошат характеристиките на работа на двигателя. И дали при обикновена АГУ не се налага перкалено честа настройка?
А във всички случай газовата се слага за да се спестят пари, не съм чувал досега някои да е по-доволен от каране на газ отколкото на бензин.



Тема Re: Газова уредба въпрос?нови [re: лaйk]  
АвторBush (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 14:07



Аз засега съм много доволен от моята. Сложих възможно най-хубавата понеже Вектрата е C20NE пълна инжекция. Ланди-ренцо с допълнителни емулатор и симулатор заради ламбда сондата. Трябва да ти кажа че двигателя работи по-устойчиво на газ отколкото на А95. Доколкото знам газта е около 100октана може би това е причината или калпавия бензин в БГ. Неприятното е че трябва да махнеш катализатора, защото на газ губи мощност, но може на моя да му е минало времето, не знам. Откакто смених катализатора с гърне разлика вървене между газ и бензин няма. Трябва обаче според мен да отидеш на специализиран сервиз за монтаж, защото трябва всичко да се изпипа,особено при инжекциона.



Тема Re: Газова уредба въпрос? [re: Bush]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано23.02.05 14:32



Аве колега, кое й е възможно най-хубавото на твойта уредба?? Не е газов инжекцион, дори няма ламбда контрол. Просто си сложил емулатор/симулатор на ЛС. Не че не може и без него, ама за бензина после е по-добре със

Та за колегата дето пита каква: вземаш електрически изпарител, марка по желание. Аз лично съм с Ловато и съм доволен. "господарят" на клуба е с ЛандиРенцо и е още по-доволен. Слагаш реле да спира дюзатам по желание емулатор/симулатор на ламбда сондата и реле за спиране на бенз. помпата когато си на газ. Бутилка пак по желание. Ами това е. Твоя автомобил се е утрепал за газ - много непретенциозен мотор. Успех

ПП: забравих да кажа: Ако не ти е запушен катализатора - не го махай. Единствената промяна и на газ и на бензин ще е по-силния шум

Редактирано от Любитeл на 23.02.05 14:34.



Тема Re: Газова уредба въпрос?нови [re: Любитeл]  
Авторлaйk (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 16:53



Значи тука няма никой с ламбда на газ, а и както разбирам няма особен смисъл.
А може ли да ми кажете къде и за каква цена се поставят съответните уредби.



Тема Re: Газова уредба въпрос?нови [re: лaйk]  
Авторkemaloff (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 17:04



Колега аз имам Вектра C18NZ и съм с Ловато без никакви емулатри, ламбда контрол и стъпков мотор и съм много доволен. Нямам никакви проблеми досега. Баща ми кара Вектра Х18ХЕ и има всички по горе изброени екстри и също няма никакви грижи. Но за пълната инжекция при монтажа трябва да има и стенд с необходимия софтуеър за да се настрои както трябва.
А по въпроса че на газ върви по добре и на мен така ми се струва



Тема Re: Газова уредба въпрос?нови [re: kemaloff]  
Автор butaloto (непознат )
Публикувано23.02.05 19:37



Абе хора, вие луди ли сте? ,,А по въпроса че на газ върви по добре и на мен така ми се струва''. Какво е това изказване? Аз не знам да има кола, която да върви по добре на ГАЗ от колкото на бензин. Газовата уредба има само недостатъци. Плюсове НЯМА? Двигателя е сметнат да работи от инженери на бензин, така Е излязъл от завода! Да сложиш АГУ, това е някакво безполезно, увреждащо двигателя приспособление. Газовата уредба вече я отричат!!! Няма нито един майстор в БГ който да настрои двигателя да работи перфектно на две горивни системи. Освен това няма сметка вече да се слага АГУ(имаше сметка когато газта беше 20 стотинки, а бензина 1,20лв. , сега газта е 98стотинки, а бензина 1,30. Нещто ми се губи смисъла при положение че имаме увеличен разход). От газта в купето мирише УЖАСНО, по бързо се скапва двигателя(заради по високото октаново число, и факта че газта е сухо гориво), клапаните(буквално) се пържат яко, бутилката взима много място в багажника, имаме увеличено тегло, гърнетата се скапват много бързо! Просто не виждам смисъл в цялата тая работа. Познавам много хора които са недоволни от АГУ-то след като са го сложили. Просто не се лъжете с тази газова уредба.
П.С. на нито една газстанция не слагат два пъти една и съща ГАЗ. В България газста е страшно некачествена.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от butaloto на 23.02.05 19:42.</EM></FONT></P>

Редактирано от butaloto на 23.02.05 19:43.



Тема Re: Газова уредба въпрос?нови [re: butaloto]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано23.02.05 19:49



еееееее, това беше върха на заслепеността!!!! Къде видя газ за 98ст и бензин за 1.30??? Гледам днес газта е 0.86, а бензина 1.46, Айде няма да смятаме за колко км ще се избие уредбата... Да не искаш да кажеш, че бензина е мокро гориво и смазва детайлите на двигателя?!! Бензина МИЕ маслото и в това отношение е по-лош от газта. Единственото вярно от твойто изказване е че температурата е в горивната камера е по-висока и топлинното натоварване на изпускателните клапани е по-голямо, но с малко повече аванс на запалването и това почти се решава. Всъщност е вярно и за вървенето: колата върви по-добре на бензин преди слагането на класическа газова уредба, след това и на бензин и на газ не е същото . Но в крайна сметка цената си струва



Тема не му мислинови [re: butaloto]  
Авторицo (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 20:02



Аз съм със същия мотор като колегата Ц16НЗ. БРЦ електрически изпарител. 2 години 50000 километра ще направя скоро - никакви проблеми, никакви настройки. Не е ходила на майстор за газта след слагането. Цената на газовата + труд за слагане 320 лева преди 2 години, при един полугаражен майстор в Пловдив. Така че не отричайте всички квартални майстори. Опел Астра 1 е сигурно най-разпространената кола вече така че бая майстори и разбират. Не смятам да я карам тази кола повече от 100000 километра оттук нататук така че не ми пука кое скапва повече двигателя - газта или бензина. Багажника си ми стига, други оплаквания нямам. Такаче смело, сега му е времето - най-вероятно май месец отношението цена газ/цена бензин ще е 1/2 както всяка година. Не слагам газ от маркови бензиностанции и не съм попадал на газ, от която да върви забележимо по-лошо. Смятам че този проблем е преувеличен.



Тема за емулаторите и симулаторитенови [re: Любитeл]  
Авторtarambuka (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 22:59



да ви светна, понеже гледам че ги мешате тия две думички :-)
-
в случая става дума за 'емулатор', тъй като емулаторът е нещо, което физически дублира/замества друго нещо (хихи).

пък симулаторът е частична (или пълна?) репрезентация на едно нещо, обаче във някаква друга система. Симулаторът не може да замести истинското нещо, той само може да ни даде някаква информация или представа за него и са начинът му на функциониране.
--
тъпи обяснения нали :)



Тема Re: Газова уредба въпрос?нови [re: butaloto]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано24.02.05 00:48



Просто не се лъжете с тази газова уредба.

Абе аз се "излъгах" преди около 130 000 км да сложа на кадета си С14НЗ едно АГУ Ренцо Ланди... От тогава съм спестил по груби сметки 2,5 лв./100 км пробег има няма 3000 лв. БАХТИ КАК СЪМ СЕ МИНАЛ!!!

Сега забележките от моя страна към твоето изказване:
1. Майстори има, но повечето не помагат. Номера е или да си намериш свестен майстор или сам да си я настройваш. При мен разход на бензин при 120 км/ч извънградско по книга 7 л/100 км, на газ ми е около 8-8,5. Абсолютно без забележки от моя страна. Засичано систематично за няколко години. Въртя по около 35 -40 000 км годишно.

2. След като си монтирах симулатор (емулатор - както ти е удобно) на ламбда сондата колата си пали и работи отлично на бензин сутрин. Не ми е гаснала даже при -20 в Русе.

3. Клапаните на Орлите са направени за работа с безоловен бензин. Въобще не се трогват при работа на газ.

4. Това с цените на газта и бензина явно си го съчинил. Няма да коментирам. Не знам кога за последно си зареждал.

5. Моята бутилка е с тороидална форма и е на мястото на резервната гума - багажника ми е абс. на разположение - карам Комби. Резернвата гума си я слагам когато пътувам към по-далечни дестинации.

6. Много рядко колата ми мирише на газ - обикновено преди изпарителя да има нужда от ремонт. Чашката за зареждането ми е на бронята до теглича - никакъв шанс да мирише вътре даже и да има изтичане на газ - всичко се отвежда навън.

7. Виждам че колегата ти е обърнал внимание кое смазва и кое не двигателя. Да твръдиш че бензина СМАЗВА по-добре от газта е меко казано глупост. При каране на газ износването на двигателя се намалява.

8. Основен ремонт не съм правил, клапани не съм пасвал, маслообирачи също. Гърнета съм сменял само веднъж - Walker. Не са хубави - само са скъпи, не са толкова хубави. По добре да даваш на половина пари и да ги сменяш всяка година.

9. Бензина няма да го коментирам... по понятни причини.

10. Лично аз нямам нищо против да имам 2 горивни системи в колата си - ако откаже едната - веднага цъквам на другата. И двете работят безотказно.

Това че Ти не виждаш смисъл в нещо, не означава че то не е полезно и удачно и най-малкото имаш право да убеждаваш хората в очевидни неща.

Нямам нищо против богаташите, върлите състезатели, хората с основателна причина и хората, които карат малко да не сложат АГУ. Но да караш по 30 000 км годишно без АГУ просто ей така, защото не е добре - това си е направо чиста разсипия! Икономията е около 700 лв. годишно. С тези пари си поддържам колата в перфектно здраве и сменям консумативите както си му е реда!





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.