Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:31 20.05.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Спирачкинови  
Автор C_H ()
Публикувано21.02.05 08:13



Привет на всички,

Значи имам няколко вапроса но първо малко уточнения: Кадет Е 1.4 Ц14НЗ 91година

Събота до като си карах усещам странна миризма - разбрах че е от предното ляво колело, от накладките. Нямаше как и потеглих пак, но веднага след това педала на спирачката стана много твърд.И така закарах я в гаража на мой приятел вдиганхме я и се оказа че колелото задържа, най лошото е че всички задържат, и предни и задни. Пробвахме да изпуснем налягането на едно от пробките на предното колело - като се отввие и педала става мек.
Идеи? Няма да я правя аз то се е видяло по скоро ме интересува какво може да е и колко ще се опитат да ме метнат майсторите. Иначе ужаса си е голям - от 50 пусна ли я по инерция спира почти веднага, едвам си я прибрах пред нас. Като се спре двг. че чува някакво изтормозене капене/всмъкване - не мога да определея точно от спирачния апарат ( ако така се казва мястото в което си налива спирачната течност)

И още един вапрос имам: тоя месец сам на преглед но сигурно няма да успея навреме, има ли глоби ако се закъснее. Още съществува ли номера с безплатните прегледи и къде се прави, мойта г.о. е към ДЗИ...



Тема Re: Спирачкинови [re: C_H]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано21.02.05 08:36



Абе не може всичките колела да задържат!

При кадета обикновено има проблеми със супортите отпред - блокират и се почва твоя проблем. Решения - със 100% гаранция - смяна на супортите с такива от Вектра - те не блокират, друго - ремонт на старите - става без проблеми, но ти трябва специална смазка за тях, и вместо станрадтните пръстени с квадратно сечение вътре се слагат по 2 О пръстена с подходящ диаметър. Кефа ще ти излезе колкото 2 вектрови супорта - 50 кинта. Така че най=лесно е с вектровите супорти.

За прегледа-няма да се плашиш, глоби няма! Безплатни прегледи си има - в полицата ти пише в кой сервиз.




Тема Re: Спирачкинови [re: C_H]  
Автор Pagerist (жаден)
Публикувано21.02.05 10:39



За ДЗИ прегледите са безплатни (условно казано - около 3-5 лева ти взимат) в сервизите на СБА. В София има по пътя за Панчарево, веднага след околовръстното; в Младост-3, и на Хладилника, на ул.Филип Кутев - срещу Мототехника.
Ще трябва да си носиш задължително и бележка за платен данък за колата.



Тема Re: Спирачкинови [re: imitev]  
Автор C_H ()
Публикувано21.02.05 16:27



Значи предните със сигурност са блокирали, задните не сам ги вдигал на крик защото те и без това не държаха (: Като спря двг. се чува капене от този черния 'цилиндър' закрепен съвсем под предното стъкло, над които е течността за спрачките, чува се чак в купето как трака/капе
Какво представляват супортите?



Тема Re: Спирачкинови [re: C_H]  
Авторimitev (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 17:34



Щом ме питаш какво представляват спирачните супорти най-добре върви в сервиз!



Тема Re: Спирачкинови [re: imitev]  
Автор C_H ()
Публикувано21.02.05 18:37



Така и ще направя, мисалта ми беше - както бях писал по-рано е да си имам представа за какво става дума, а не да ми вадят от 9 кладенеца вода. Всащност никой не обича да го лъжат?!



Тема Супорта е:нови [re: C_H]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано21.02.05 23:13



Това нещо, в което се слагат накладките.

Като извадиш накладките трябва да може да се мести на ръка...

Това е.

Обикновено механиците са запознати с този типичен за кадет проблем и го решават кой както може. Най-добре е както написах да се сменят супортите с такива от Вектра за грубо 50 лв. за двата от автоморга.

PS: Сега се сетих още нещо важно! Възможно е маркучетата за спирачките отпред са са се раздули от старост и кофти спирачна течност и да блокират връщането на течноста към помпата! Ако са много стари и нацепени - просто ги смени за всеки случай! Не е добре да се утрепеш някъде за 40 лв ?!?!?


Редактирано от imitev на 21.02.05 23:15.



Тема Re: Спирачкинови [re: C_H]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано22.02.05 20:37



Силно се съмнявам на 1.4 отзад да си с дискови спирачки!!! Вероятно не държат защото имаш разпределител на спирачното исиливе, който следи колко ти е натоварена колата и разпределя силата на спирачното услие между предни и задни гуми. Това се прави с цел когато колата е лека да спират предните гуми, защото задните лесно биха блокирали и тогава ИЗНЕНАДА все едно си дръпнал ръчна нали се сещаш

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Спирачки [re: Ascona83]  
Авторkeith (Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 20:44



Mislj, 4e samo COMBO i CARAVAN imat regulator za spira4noto usilie otzad. Pri drugite modeli problema se re6ava s reduktor to4no sled glavnij spira4en cilindur



Тема Re: Спирачки [re: keith]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано22.02.05 21:01



Може би бе съм се изразил правилно! Дори мойта аскона от 83-та година имаше на задния мост регулатор, който разпределя какво налягане да ходи на задните спирачки, представлява механизъм с едно лостче което се натиска от завъртането на задния мост, от него тръгват тръбичките към двете колела. Та този механизъм колкото е по-натоварена колата, толкова повече налягане пуска към задните спирачки и те държат по здраво при едно и също натискане на педала. При новите коли има електронна система за разпеделение на спирачното усилие, която не ми е много ясно какво точно прави...

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.