Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 19.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Гарнитурка на глава?нови  
Авторлaчo (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 14:18



Дайте някакви показания , може ли да ззапочне да пропуска гарнитура на глава, при двигател които е в добро състояние, не е прегряван, а и не е каран много в последно време. Може ли да е станало нещо от студовете тези нощи, антифриза не ми е замръзвал, но имам съмнения, помогнете.



Тема Re: Гарнитурка на глава?нови [re: лaчo]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано07.02.05 18:52



От студа - не.

От старост, калпави антифризи - ДА




Тема Re: Гарнитурка на глава?нови [re: лaчo]  
АвторVladiSD (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 19:15



Гарнитурката на главата има живот 10 години. Логично е ако колата ти е над тази възраст да е пробила. Предната седмица оправях същия проблем. Симптомите са загуба на антифриз (около половин литър на седмица-две) и странични шумове, предимно на загрял двигател (подобна повреда създава свръхналягане в охладителната система и водната помпа избива).

Успех!



Тема Re: Гарнитурка на глава???нови [re: VladiSD]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 20:19



Ами опитвам се да я следя за сега, факт ече в охладителната система няма необходимата циркулация, факт е че имах една еднократна загуба на антифриз, после по капачката имаше конденз, но колата не беше карана много и сега е мнмного студено все пак, забърсах конденза и не се появи втори път. Но вохладителната ми система като чели нещо не е в ред, малка циркулация и съмнения за помпа.



Тема Re: Гарнитурка на глава???нови [re: a]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано08.02.05 10:45



Много ми е любопитно как разбра че имаш малка циркулация ???!?!?

Я прескочи някой спец да я погледне и да разсее всички твои съмнения, били те негативни или положителни.

Но ако не ти работи на 3 цилиндъра сутрин и не губи антифриз постоянно - карай смело.

Ако пък ти се занимава - процедурата съм я описвал много пъти:

Доливаш вода до ръба на капачката. Палиш студената кола и гледаш дали излизат балони въздух в казанчето и подаваш няколко пъти газ с ръка. Не до 7000 оборота - на слух до към 3000 - 3500 мин-1. Ако не излизат - пий една ракия за здравето на колата :)))

Ако излизат - изчакай 2-3 минути. Ако не спрат да излизат - гарнитурата...

PS: И да не забравиш да изплискаш излишната вода че има вероятност да ти се нацепят маркучите, ако ти е пълно казанчето до горе!


Редактирано от imitev на 08.02.05 10:48.



Тема Re: Гарнитурка на глава???нови [re: imitev]  
Автор Vectra_16V (150hp)
Публикувано08.02.05 12:46



Виж и дали имаш мазни петна в антифриза. Това също е признак за гарнитура или пукната глава.

Лека нощ, добър ден пак съм с моя...


Тема Re: Гарнитурка на глава???нови [re: imitev]  
Авторvasko (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 17:20



Imitev iskam da si proveria kolata zastoto mi gubi ohladitelna technost naliwam voda forsiram i vodata potywa leko nadolu, sled izwestno vreme se pokachwa - mehuri ne prawi - kakwo oznachawa towa. Ako ne ia forsiram a ia ostawi na spokoini oboroti ne prawi mehuri, wodata leko se zawihria bez da izlizat mehuri.
Zabeliazah 4e edna sutrin mi biaha zamryznali styklata.



Тема Re: Гарнитурка на глава??? [re: imitev]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 17:46



Тоест въздуха може да избива от маркучето в горната част на казанчето. Затова ли се пъли до горе?



Тема Re: Гарнитурка на глава???нови [re: Ивaйлo]  
Авторastra17DTL (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 18:05



За какъв двигател става дума и има ли монтирана газова уредба?



Тема Да!нови [re: Ивaйлo]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано08.02.05 18:33









Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.