Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:49 23.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Гасне на празен ход, особено в движениенови [re: Bush]  
Автор boxer (стар кадър)
Публикувано08.01.05 09:51



Най-отгоре върху капака на Главата има едно метално цилиндърче с клема и два големи гумени маркуча влизащи в него.Разглобява се елементарно.



Тема Re: Гасне на празен ход, особено в движениенови [re: tokata]  
Автор boxer (стар кадър)
Публикувано08.01.05 09:56



Има общо
все пак нали това му е името-да поддържа празния ход.Като е задръстено с боклуци не затваря и трудно пали,поддържа нестабилни обороти,даже гасне.
Придърпването и тресенето (и при мен го има от време на време) обаче е от друго.Чувал съм 1001 версии по въпроса.Трябва да се смени целия хардуеър(кабели,свещи, дистрибуторна капачка...),за да се види с точност дали проблема не е софтуеърен.И ако не е значи е този прословут EGR(вакуумен)клапан,който за съжаление струва доста даже на старо.

Редактирано от boxer на 08.01.05 10:03.



Тема Re: Гасне на празен ход, особено в движениенови [re: boxer]  
Автор NetBuster (Bad Mada facka)
Публикувано08.01.05 23:39



Почистих моторчето с кореселин, както казахте. излязоха разни жълто кафеви мизерии. не посмях да го плакна много щото не знам дали няма да се разяде нещо. Не знам от какво е направено вътре, трудно може и да се бръкне. Проблемът почти се оправи но се появи един още по гаден проблем. на място вдига 1500 към 3000 об, в движение или пак ще ми угасне по кръстовищата или ще ми вдигне почти 6000 об/мин. след рестарт на ЕКУ-то проблемът си остана. Откачих моторчето от клемата и нещата заспаха.
Any ideas?



Тема Re: Гасне на празен ход, особено в движениенови [re: NetBuster]  
Авторmanta (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 11:11



SMENI GO .!



Тема Re: Гасне на празен ход, особено в движениенови [re: manta]  
Автор NetBuster (Bad Mada facka)
Публикувано10.01.05 16:05



Егати моторчето - 250 лева.



Тема Re: Гасне на празен ход, особено в движениенови [re: NetBuster]  
Автор Mumko (Човек)
Публикувано10.01.05 21:03



Zdraveite , sega shte vi kaja az kak go opravih:
Ta kolata e na tushtata (ama i az ia karam ot vreme na vreme kato si udaria moita hahaha)
Ta obadi mi se tq da mi kaje che kolata ne vurvi i ne mogla da se kara (jena)vzeh az kolata i podkarah .
1 zapochna da pridurpva mnogo qko i da si meni oborotite kakto si iska ot 1000 do 2500.
Kato zagrq malko zapochna da gasne na svetofari i vuobshte kato otpusna gasta.
Na drugia den q zakarah v bachkanerto i zakachih tech 1.
Imah 3 koda za koito az si znaeh 1 flow sensor ( az go bqh smenql), 2 normalniq kod za greshka - senzora na kolqnovia val, 3 ne se seshtam kvo beshe ama pak az bqh otkachal neshto.
Izchistih ( nakisnah go za 10 min.) motorcheto s sprei za kleqsali boltove ot tipa na v-w 40 ili kak beshe tam ima gi navskude i posle izplaknah s benzin, sled tova iztrih kodovete za greshta ( s otkachaneto na klemata nishto ne stava tova sa gluposti) kalibrovah lamda sondata i motora za prazen hod ( tova stava samo s tech) i kolata zaspa i tushtata dovolna .
Ta misulta mi beshe che samo s pochistvane i otkachane na klemata nqma da stane a trqbva da otidete da vi kalibrovat motorchetoi lambda sondata.
e dano sum pomognal.
Mitko



Тема Re: Гасне на празен ход, особено в движениенови [re: Mumko]  
Автор PeteRHR (C18NZ)
Публикувано11.01.05 09:09



Как се калиброва ламда сонда?
А моторчето?

Питам по-скоро теоретично, какво се променя, каква е идеята, че ми се стори много странно това "калиброване".



Тема Re: Гасне на празен ход, особено в движениенови [re: PeteRHR]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано11.01.05 11:06



На NZ моторите системата е друга.




Тема Re: Гасне на празен ход, особено в движениенови [re: imitev]  
Автор PeteRHR (C18NZ)
Публикувано11.01.05 19:56



Как така ще е друга системата? Нали има кислороден датчик? Нали има моторче за празен ход. Вярно че самото моторче е малко по-различно, но идеята е да спира и пуска въздух. Говоря за основните неща.

Хайде, за моторчето мога да си представя че от стареенето се получават механични промени. Но "калиброване" би трябвало да си прави самото ЕКУ на колата. И то при натрупване на данни при работа на двигателя. Това сега си го измислям наум и въобще незнам дали така работи, ама ламдата да се калибрира ?!?!?!?!?!??!?!?

Редактирано от PeteRHR на 11.01.05 19:58.



Тема Re: Гасне на празен ход, особено в движениенови [re: PeteRHR]  
Автор GSM_BOSS (Calibra Racing)
Публикувано11.01.05 23:43



I taka,da vidim kakvo sym razbral.Zna4i kolega kazva6 4e si kalibroval dannite ot dat4ika/sondata/.Za motor4eto ne govorq za6toto tam kalibrovkata moje da stane samo posredstvom vint,na samiq korpus.Interesno mi e po kakyv to4no na4in se kalibrova,sled kato osnovnata baza danni se namira v prom 4ip/energonezavisimata pamet na ECU/.Interesnoto pri nego e 4e nemoje da se programira,t.e. nemoje da se promenqt dannite zapisani v nego/ne i bez da se svali i postavi na programator,no predi tova imai predvid 4e se trie na UV lampa/.Zna4i i tam nemoje da se bara!!!Edinstveniq variant koito e veroqten e da se promenqt stoinosti v energozavisimata pamet,t.e. dannite koito ECU trupa v procesa na samoubu4avane.NO!!!Tova ozna4ava 4e tazi kalibrovka trqbva da se pravi pri vsqko otka4ane na akumulatora,koeto opredeleno mislq 4e ne e re6enie na vyprosa!!!
Kato cqlo mislq 4e takova kalibrovane na tozi DVG i ECU e nevyzmojno!!!
I taka,izpisah si jivota,za6toto i az imam tozi problem ot okolo 1godina.Studena pali bez problem i si dyrji mnogo stabilni oboroti,no izgasq li q za pove4e ot 30min. pali edinstveno ako podavam po malko gaz,a i sled tova izvestno vreme,dokato se stabilizirat oborotite.Ako se izlyje da zapali ot raz,to za moment oborotite padat do okolo 300ob/min. i togava zamryzvat na 850.
Ne sym nameril re6enie vse o6te,vypreki 4e polu4ih nqkolko po grubi predlojeniq za probivane na otvori v droselnata klapa,ograni4avaneto i v poluotvoreno systoqnie ili donastroiki na styprovoto motor4e.
Ako nqkoi ima smisleno re6enie na problema,koito se prevry6ta v masov,neka spodeli pls.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.