Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:19 30.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Шум от съединителя когато не е натиснат, защо ?  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано03.12.04 22:49



Колеги помагайте,
като запаля на студен двигател и пусна съединителя се чува някакъв шум от известно време, като от хлабав ремък или разнебитил се лагер. Като покарам и загрее като че ли шумът става по слаб.
Между другото като сравнявам с Astra-G 1.6i /служебната/ съединителя ми е по-твърд определено.
Какво може да е, на някой случвало ли му се е.



Тема Re: Шум от съединителя когато не е натиснат, защонови [re: Astra1.8iGT]  
Авторskyline (Нерегистриран)
Публикувано04.12.04 15:04



siguren li si che e ot saedinitelq problema, a ne nqkoia rolka na remaka?



Тема Защото се е износил...нови [re: Astra1.8iGT]  
Автор porcaro (Пич отвсякъде)
Публикувано04.12.04 15:57



лагера на съединителя. При мен е същото. Пробвай да надигнеш с крак педала нагоре - при мен спира шума... Така ще се увериш, че е лагера. АЗ изчаквам със смяната, защото ще сменям комплект с двата диска - феродов и притискателен. Иначе имам оферта за 30 лв. лагер + 50 лв. труд. Успех!



Тема Re: Защото се е износил...нови [re: porcaro]  
Автор Zender (C20XE)
Публикувано04.12.04 16:01



LAGERA NA SAEDINITELQ 100%.



Тема Re: Защото се е износил...нови [re: porcaro]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано04.12.04 16:01



Mersi kolaga Porcaro.
Mojesh li da kajesh neshto pove4e za ofertata, kade se namira i prou4il li si na drugi mesta ili tova e nai evtinoto ?
Kolko vreme moje da se kara taka ?

PS: shuma iz4ezva pri natiskane na saednitelq.



Тема Re: Защото се е износил...нови [re: Astra1.8iGT]  
Авторastra1.8nz (Нерегистриран)
Публикувано04.12.04 17:37



ne e hubavo da karash taka ako se usili shumyt moje da ti popilee pritiskatelniq... dokato neiz4ezna lagera shte imash syedinitel prosto lagera se trie v pritiskatelniq i se nagrqva sled tova stavat vse loshi razboti 4upi plastinite na diska i sled tova ostavash bez syedinitel dostaty4no e samo da se doskape lagera za si bez syedinitel i posle ako se opitvash da q priberesh na hod s polurabotesh syedinitel togava ve4e po4va da popilqva vsi4ko



Тема Re: Защото се е износил...нови [re: astra1.8nz]  
Автор bov8O (C14SE)
Публикувано04.12.04 19:12



Az imam sashtiq problem na moqta Astra C14SE i sam se konsultiral s dosta hora i maistori i vsichki kazvat da ne se kosq i da si djitkam dokato ne stane saedinitelq za smqna, az do sega taka sam minal 50000km i da chukna na darvo nqma nikakav problem, a shuma go ima samo na mnogo studeno zimata za okolo 2-3 minuti sled zapalvane. Tai che derzaite az za sega she izchkama...



Тема Честно казано...нови [re: Astra1.8iGT]  
Автор porcaro (Пич отвсякъде)
Публикувано04.12.04 22:20



не съм търсил много, тези цени ми ги дадоха в един сервиз и в 2 магазина в Дружба. При мен положението беше същото като при теб, но постепенно се влошава и вече шуми и при натиснат и при отпуснат. Само че моята Астричка е на 250 000 км. и напролет ще сменям комплект, така че не жаля дисковете. Ако не си за смяна на дискове, по-добре отиди и си смени лагера. Успех!



Тема Dali shte e naistina ot lagera?нови [re: porcaro]  
Автор E18NVR ()
Публикувано06.12.04 13:35



Zdraweite kolegi,
i pri men go ima tozi problem, kato s wremeto stawa wse po-osezaem.
Nabludava se nai-weche pri toku shto zapalen motot, kaot pri natiskane na saedinitelq shuma izchezwa, pri puskaneto mu se poqwqwa.
Na zagraq motor pak go ima efekta, no po-slab.
Obshtoto e, che i w dvata sluchaq pri natisnat saedinitel shum nqma, pri otpusnat go ima, edno takowa leko wiene.
Nqkoi mi kazwat che e ot lagera ili pritiskatel, drugi che bilo ot nqkakaw lager na skorostite.
Ne se li warti lagera na saedinitelq, samo kogato e natisnat?
I dali problema e ot nego?
Pls ako nqkoi e razreshil tozi problem (gledam, che towa si e bolest na wsichki opeli na powechko km) da kaje, za da ne smenqm naposoki i posle pak da ne e kakto iskam.

Blagodarq wi mnogo!



Тема Re: Защото се е износил...нови [re: Astra1.8iGT]  
Автор AstraGT (член)
Публикувано07.12.04 09:41



Zdravei,
az imah syshti problem predi izvesno vreme - okaza se che e lager na syedinitelia.
Kakto kazva kolegata ako drypnesh pedala nagore bi triabvalo da spre shuma.
Az go karah taka dosta vreme, nakraia shumeshe mnogo iako i na studeno i na toplo i v rezultat se beshe sysipal pritiskatelnia disk. Smenih vsichko na kup.
Za rabota mi vzeha 20lv (pri nashte sydiniteli se smenia mnogo lesno-ne se otcepvat skorosti. V posledstvie i sam si otvariah syedinitelia).
Samia lager e okolo 20-30lv.
Uspeh!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.