Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:22 20.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Термостат дилеманови  
Автор Slavi_Vectra 2.Oi (GT spirit)
Публикувано25.11.04 20:21



Понеже гледам, че е много модерно тия дни да се пише за термостати и аз да питам. Значи моя е сложен преди 1.5 години. До скоро нямаше грижи, но гледам, че напоследък в студеното рядко минава над 80 градуса в града. Дори в големи задръствания бавно стига 90 и нагоре. Съответно парното става наистина добро след поне 15-20 мин. Колата си загравя бързо сутрин, но температурата в движение е под 80 градуса обикновено. На място ходи и нагоре. Да слагам ли нов или и при вас е така?

Ако разбирах от коли, колкото и от компютри...


Тема Re: Термостат дилеманови [re: Slavi_Vectra 2.Oi]  
Автор PeteRHR (C18NZ)
Публикувано25.11.04 21:34



Има много голямо значение дали си пуснал вентилатора в купето и на каква степен. Ако е на 3 или 4-та си духа силно и охлажда доста двигателя. При тези студове това е от значение

Аз ако пусна вентилатора на 2-рия км и духа на 3-та степен,когато спирам пред работата едвам е вдигнала 80 градуса колата (по показание на таблото, а тогава ми отваря термостата).

Затова чакам да опзагрее и чак тогава пускам 3-а, а преди това 1-ва и 2-ра.



Тема коментар за WAHLER :)нови [re: PeteRHR]  
АвторHotBlg (Нерегистриран)
Публикувано26.11.04 08:39



Колеги - вчера бях тръгнал да си купувам термостат ... търсех WAHLER. Ама нямаше никъде, но днес щяло да има в един магазин! НО ... в друг магазин ми казаха, че въпросната партида WAHLER била ЗАЛЕЖАЛА стока и съответно вън от "срока на годност" /каквото и да значи това/. И че Wahler вече не произвеждали за Кадет. Също така че много шофьори се оплаквали от тези термостати.
Въпрос: възможно ли е това, какво има да старее в тези ламаринки и как може голям вносител /ако го е направил/ като В и Д да прави такива простотии.
В друг магазин попитах дали предлаганите от тях термостати са достатъчно добри: отговора бе: "е нали знаете как е в България"
Май ще взема на BEHR === той пък може да е от "направи си сам"



Тема Re: коментар за BEHR:)нови [re: HotBlg]  
АвторHotBlg (Нерегистриран)
Публикувано26.11.04 09:21



Мдааа - поразрових нета - особено клуба на АУДИ-тата много се оплакват от BEHR - не поддържали зададената темп. - обикновено държали по- висока Т.
Сега съм с ВЕРНЕТ. Ама е муден :)
Имате ли идея дали могат да се намерят оригинални термостати /от дилърите на ОПЕЛ/ и колко ще струват за Кадет, Ц16НЗ?

Написах двата постинга за да подкрепя мнението на мнозина, че в БГ не се знае какво купуваме :)))))

Лек ден!



Тема Re: коментар за BEHR:) [re: HotBlg]  
АвторSaho (Нерегистриран)
Публикувано26.11.04 09:28



Термостат за C18NZ в Бояна Ауто струва 36 лв



Тема Re: коментар за BEHR:)нови [re: HotBlg]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано26.11.04 10:37



След моята одисея 4 термостата за 4 години (3 Walher, 1 Vernet, 1 Valeo (той си е вернет ама)) стигам до извода че всичките са ментаци.

Wahler-a уж го вземам от вносител (Даскалов Кар).

Така че пробвай Behr - може да е по-добър.

Оригиналните са Wahler (поне това свалих от колата като я купих).

Както каза Шкода от АГУ - с термостата всичко си е чист късмет.




Тема Re: коментар за BEHR:)нови [re: HotBlg]  
АвторTosho (Нерегистриран)
Публикувано26.11.04 11:02



Zdrasti kolega,
Az nqkyde predi godina smenih moq termostat v Boqna Auto. Kupih si ot tqh termostat WAHLER - ne znam kolko pari, mai beshe nqkyde 20 ili 20 i neshto lv.
Svaliha stariq termostat beshe syshto WAHLER.
Az sym s Kadet C16NZ, '89 godina. Do sega nqmam problemi, sutrin v tezi studove zagrqva ot Zona B-5 do NDk e minala sinqta zona. No tova razstoqnie go minavam sutrin za pone 10 minuti :((



Тема Re: коментар за BEHR:)нови [re: Tosho]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано26.11.04 12:19



Бих казал нормално - все пак висиш по задръствания без да е натоварен двигателя. И при мен е така сутрин, а вечер като се изкатеря от канала до тел. кула и вече е излязла от синята зона...



Тема Re: Термостат дилеманови [re: Slavi_Vectra 2.Oi]  
Автор Slavi_Vectra 2.Oi (GT spirit)
Публикувано26.11.04 12:48



Значи като гледам най-добри са отзивите от оригиналните и ще търся такъв. Тия дни ще пробвам без вентилация да видя дали ще вдигне 90 градуса за 15-тина минути в движение. По принцип включа ли вентилацията на повече от 1-ва степен и пада температурата доста. Ще пиша пак кво съм направил. Мерси за отговорите.

Ако разбирах от коли, колкото и от компютри...


Тема Re: Термостат дилеманови [re: Slavi_Vectra 2.Oi]  
АвторHotBlg (Нерегистриран)
Публикувано29.11.04 08:48



Колеги, смених термостата с нов BEHR. 12,50 от АУТО+. Стария още работеше, но беше станал ленив, има малко разлика и то за добро .
А въпроса за недоброто парно е малко субективен, може и да е леко позапушено, но слагането на добавки за отпушване е рисковано.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.