Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:34 03.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Тема ECU Error code 48: Low Voltageнови  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано17.11.04 10:11



Колеги рев и сълзи, омръзна ми един вид. Вчера два пъти светна ламбата на ECU-то и се оказа въпросната грешка . Някой има ли идея от къв зор я дава, като на акумулатора си му свети окото, а и скоро бях мерил как зарежда - 14.2V. Сутрин си върти перфектно и пали перфектно, т.е. има си напрежение и ламбата на акумулатора не свети - защо се оплаква тогаз пущината?



Тема Re: ECU Error code 48: Low Voltage [re: Любитeл]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано17.11.04 10:51



Аутодата2004 споменава следното като възможни причини:

- ECM Relay
- ECM
- кабелите от акумулатора



Тема Re: ECU Error code 48: Low Voltageнови [re: AstraMan]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано17.11.04 11:07



Благодарско
Какво ще рече ECM?



Тема Re: ECU Error code 48: Low Voltageнови [re: Любитeл]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано17.11.04 11:25



ЕСМ - туй е комютъра (РС-то) на колата...

Съвет - откачи минуса на Акум. за повече от една минута - така ще нулираш натрупаните грешки в ЕСМ-а.
Може грешката да се е получила инцидентно - и сега переодично ЕСМ-а да ти напомня, че нещо не е БИЛО в ред. С нулирането ще видиш дали пак ще я има - т.е. проблема не е бил инцидентен.

И щом ще сваляш клемата за нулиране, то свали и двете и почисти тези на акумолатора. Не забравяй да ги стегнеш добре след това!

А, сетих се още нещо - един приятел даваше ток на друга кола и на него му светна лампата със същата грешка. Да не е и твоя случай такъв?



Тема Re: ECU Error code 48: Low Voltageнови [re: Ивo]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано17.11.04 11:41



ECU=ECM - Верно е тъй . Значи ток не съм давал от половин година. Това се случва в движение, ей така без никакви други признаци. От опита ми с липса на маса от алтернатора си спомням, че и АБС-а светна заедно с ECU-то че му е ниско напрежението, така че ще требе да е някой гаден проблем...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.