Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:40 30.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема вариращ разходнови  
Автор ALEKO_ (ASTRA 1.8)
Публикувано24.10.04 02:02



Зравейте колеги, много живо ме интерисува един въпрос, той е НОРМАЛНО ЛИ Е С 10лв 95Н ДА МИНАВАМ 50 КМ ГРАДСКО??полудявам, ще си купя москвич 412 ако този разход е нормален. Колата е Астра 1.8 моно 92г. ааааа , И не върви както трябва, за това съдя по факта че баща ми има Венто 1.8 моно което без проблем се набира до 210 а мойта с клизма прави 190 като компресията й е 14 на на четирите цилиндъра. Благодаря предварително.!!!



Тема Re: вариращ разходнови [re: ALEKO_]  
Автор Milky (Опитен)
Публикувано24.10.04 15:06



Защо да не е нормално,зависи от градското.При цена на бензина 1.59лв,това е разход 12.6л/100км.Ако я настъпваш,ускоряваш рязко,не използваш инерцията си и караш на къси отсечки и по задръствания - такъв ще е разхода,ти какво очакваш???
Градското е много разтегливо понятие,има градско и градско.Що не я засечеш извън града и ако разхода е нормален и нямаш други проблеми - караш и си свиркаш.
По принцип 1.8 мотора си похапва здраво - почти колкото двулитровия,а върви доста по-зле от него (да не кажа,че е по-близо до 1.6).Аз лично не го обичам тоя мотор 1.8,но това си е мое мнение.

П.С:Разход от около 5.8-6.3 извънградско със 90-100км/ч и около 10.0-10.5 градско е нормален за твоята Астра.

Успехи!!!



Тема Re: вариращ разходнови [re: ALEKO_]  
Автор Milky (Опитен)
Публикувано24.10.04 15:14



Забравих за максималната скорост:
Кажи на баща ти да си оправи километража на Vento-то,че май му е доста напред.
Що не го пробваш някой ден,да видиш как ще го дръпнеш с Астрата



Тема Re: вариращ разходнови [re: Milky]  
Автор ALEKO_ (ASTRA 1.8)
Публикувано24.10.04 20:48



mersi za otgovora, dnes si izmushih katalizatora i sega se nadqvam malko da padne razhoda. da se nadqvam. kolkoto do ventoto to e s elektronen kilometraj a ne sys jilo i az lichno mai na negoviq poveche vqrvam, no kakto i da e.mai vzeh da se zamislqm za AGU.



Тема Re: вариращ разходнови [re: ALEKO_]  
Автор Mumko (Човек)
Публикувано24.10.04 23:55



Zdravei abe az vinagi sum se chudel na tezi koli deto sa po 100hp i vdigat po 200km/h ebasi ako VW ili opel razberat za vashte koli kak vdigat po 190-200km/h vie shte stanete milioneri.
Aз досега не съм виждал кола под 150 коня и над 1000кг да вдига 200 ама знам ли може и ваште да са някакви прототипи. Не се лъжете бе хора най бързия опел е новата вектра шест цилиндъра и вдига 240 май беше.
Митко



Тема Re: вариращ разходнови [re: Mumko]  
Автор astra_maniac (новак)
Публикувано25.10.04 12:03



Kolega Mitko ti ne gledai kakvo ti pi6e v knijkata za max skorost, tazi tam skorost po4ti ne otgovarq na istinata(govorq ot li4en opit).A za novata Vectra moje da pi6e 240 ama sam siguren 4e 6te vdigne i pove4e.

p.s. a za AGU-to 6te ti ka4i razhoda s pone 20%, sam si smetrni da vidi6 kolko 6te stane.Ako ne q kara6 mnogo ne si zaslujava!!

Pozdravi



Тема Re: вариращ разходнови [re: Mumko]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано25.10.04 13:23



S moia Kadett 1.8 i / 105 hp sam pravil 210 km/h edin edinstven put na magistrala v raven uchastak. Iskah da vidia kakvi vazmojnosti ima avtomobila i se okaza che ne sa za podceniavane.
Inache bez nikakav problem poddurja skorost ot 170 - 180 km/h

Tova izpalnenie sam go pravil samo vednuj i niamam merak pak da go povtariam - prosto veche ulegnah kakto se kazva i znam che ne e razumno s takava kola da se razvivat podobni skorosti. Sega si karam 100-110. Dobre varvi i malko gori :)



Тема Re: вариращ разходнови [re: astra_maniac]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано25.10.04 13:30



Абе защо преди да напишеш глупост не прочетеш малко физика и да посмяташ и да видиш, че няма начин да постигнеш с повече от 5км/ч разлика спрямо посочената като мах. скорост в книжката (това на равно де). Стига с фантасмагории с тези скорости...
Колкото до газовото: нормално разхода се повишава с 10-20% при добре монтирано АГУ. По принцип моно-то пасва много добре с АГУ, но ако караш под 10000 на година, май наистина няма смисъл.



Тема Re: вариращ разходнови [re: milen]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано25.10.04 14:31



С инжекцион ще вдигнеш 210 точно на кукуво лято...

Инжекциона ти реже оборотите като достигнат максималната стойност, така че даже и по баир надолу няма да може да минеш максималната стойност обявена от производителя Трябва си тунинг за таз работа...

И малко уточнение - ако е моноинжекцион (1,8i) е 90 коня, ако е 18E (пълна инжекция) e 115 коня.

То още малко и аз дето съм с 1,4 моно ще вдигна 200 а




Тема Re: вариращ разходнови [re: Mumko]  
АвторC2ONE_4x4 (Нерегистриран)
Публикувано25.10.04 14:36



Zdrasti Mitko,

Mi k'vo da ti kaja, ne si savsem prav.
Az (vav moment na bezumie predpolagam) predi 1 godina sam vdigal sas lichnoto mi МПС (Vectra 2.0i C20NE 4x4) 116HP bez da iskam ;) vdignah na ravno 200km/h
i to na gaz.
Nameri njakoj prijatel sas C20NE da te povozi malko po magistralata ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.