Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 04.07.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: вариращ разходнови [re: C2ONE_4x4]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано25.10.04 16:05



А ти до колко си сигурен, че скоростомера ти показва вярно?? Тя и мойта (Вектра C20NE) вдигаше 200 без проблеми, пък после излезе че било 170... Дори и на електронните скоростомери неможе да се вярва, защото производителите залагат да показват по-висока от реалната скорост.... Колко до Митко - останал съм с впечатление, че е виждал доста опели и е карал доста по-мощни коли от Вектра C20NE...



Тема Re: вариращ разходнови [re: Любитeл]  
Автор boxer (стар кадър)
Публикувано25.10.04 16:09



На Вектра C20NE му дават по книжка макс. 197км/ч
C20XE-217 км/ч.



Тема Re: вариращ разходнови [re: imitev]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано25.10.04 17:01



!!! Kazvam tova koeto vidiah na kilometraja! Ne si sastaviam sachinenia - ne e v moi stil...
Ako triabva da sam tochen strelkata be edna idea predi 210 (moje bi 208 -209 km)
Tochno tam se vkliuchi i ogranichenieto za koeto govorish.

Otnosno utochnenieto. Neka i az napravia edno takova.
Dvigatelia mi e C18NE , pulen injekcion i e tochno 105 hp. Dugia variant sushto pulen injekcion 1.8 e 116 h.p

Fakt.......



Тема Re: вариращ разходнови [re: C2ONE_4x4]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано25.10.04 17:04



.....Moje i az da go povozia s C18NE da vidi s ochite si za kakvo ide rech :))) Ako ne mu haresa shte go kachim na C20NE :))



Тема Re: вариращ разходнови [re: milen]  
Авторimitev (Нерегистриран)
Публикувано25.10.04 17:15



Там километража лъже поне с 10%. не си бил с повече от 190...



Тема Re: вариращ разходнови [re: imitev]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано25.10.04 17:26



Pak ti kazvam....tova vidiah na kilometraja. Veche kolko luje, kolko ne - tova neznam.

Aide bezavariino!

P.S za vsichki
Umnata sas skorostite, karame stari koli i niamame putishta za 180-200 km/h



Тема Re: вариращ разходнови [re: milen]  
Автор Milky (Опитен)
Публикувано25.10.04 18:18



Някъде гледах технически характеристики на автомобили модели 2001...2004година.Даваха им възможни отклонения в показанията на скоростомерите от порядъка на 6-9% (за различните модели).Можем сами да преценим на нашите автомобили,който са 10-12годишни какви отклонения дават скоростомерите (поне 10%).
А ми е направило впечатление,че се правят винаги да показват повече от реалната скорост (може би производителят се застрахова по този начин).Мен са ме засичали с радар,когато съм със малко над 190км/ч по километраж,реалната ми скорост е 179км/ч.Това ми е максимума на равен участък.За информация по заводски данни максималната ми скорост е 178км/ч.
От тогава вярвам на фабричните данни за даден автомобил.

Успехи!!!



Тема Re: вариращ разходнови [re: Любитeл]  
Автор PRR (stranen)
Публикувано26.10.04 07:52



Move i powechko ako si slovil po niskoprofilni gumi! Togawa prosto kilometrava pokazwa chudesa, a realnata skorost e ..... Wsashnost kwo znachenie ima! Nali na kilometrava pishe MNOOOOOOGO



Тема Re: вариращ разходнови [re: Mumko]  
Автор Stevek ()
Публикувано26.10.04 13:11



Както вече са написали това в книжката е една приблизителна макс. скорост.
Не се сещам за кола (изправна) която да не може да достигне и подмине макар и с малко тази посочена скорост.
А за над 1000кг и под 150кс, и макс до 200кмч виж например Vectra B с 136кс - каталожно май и дават 215кмч. и май към 190-195 на 4-та.
Повечето съвременни коли със 90-100кс подминават 200, даже гледам че им слагат и скоростомери до 240 или 260кмч.



Тема Re: вариращ разходнови [re: Stevek]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано26.10.04 13:56



С какво една съвременна кола 90кс е по-добра от една не толко съвременна вектра 115кс, че изведнъж започва да вдига 200+, а баба вектра вдига и никога не е могла да вдигне повече от 200 (197)?????
За ученолюбивите:


Както е посочено в сайта при високи скорости, максималната скорост зависи почти из цяло от въздушното съпротивление, като отношението между мах. скорост и мах. мощност е кубично, което значи че за повишение на мах. скорост с 10% требе да вдигнеш мощността с 50%.
Общо взето извода е че мах. скорост зависи от възд. съпротивление на автомобиля и мах. мощност, всичко друго помага само на времето за което се достига. И тъй като баба вектра има челно съпротивление 0.29, което е отлично постижение (Вектра С е с 0.28, порше 911 с 0.33) невиждам как ще вдигне някой със стандартен автомобил 90кс 220 примерно. Може само със ECOSpeedster, ама там челното съпротивление е 0.20

Айде стига толкоз




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.