Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:40 02.07.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Решил съм да си сменям ламда сондата  
АвторAstra (Нерегистриран)
Публикувано18.10.04 21:11



Здравейте, решил съм да си сменям сам ламбда сондата.
Някой знае ли някакъв чалъм (има ли някаква специфична тънкост) за смяната на сондата? Така като гледам, не виждам някакви проблеми да си я сменя сам за да не давам 20лв на майстор. (толкова ми искат във Варна). Чувал съм че трябва да се загрее колата и сигурно трябва да се пръсне с някакъв спрей за по-лесно отвиване. Трябва ли да се стяга с динамометричен ключ или така на око? После предполагам, че трябва да ресетна компютъра.
Ако някой има опит, моля да споделя!
10х



Тема Re: Решил съм да си сменям ламда сондатанови [re: Astra]  
Авторlvo (Нерегистриран)
Публикувано18.10.04 22:53



Ако ти е по нова колата няма да имаш особени проблеми при свалянето,най-много да ти се наложи дая пръсниш с някакъв спрей и малко повече напън и работата става,но ако е доста прегоряла резбата ще имаш големи проблеми.Що се отнася до затягянето не е проблем затягаш смело без да се притесняваш -е разбирасе не да нараниш резбата и както сам каза след това рестарт на компа и това.Аз не отдавна сменях сонда(майстор де) та всичко което ти казвам го видях с очите си.Пожелавам ти успех с деянието!!!
А забравих-между другото защо ще сменяш сондата какъв ти беше проблема моля сподели за да направя просто една съпоставка!



Тема Re: Решил съм да си сменям ламда сондатанови [re: lvo]  
АвторAstra (Нерегистриран)
Публикувано19.10.04 08:51



Ами заради разхода :))) - извънградско 6,5, градско 10, което е с около литър повече отколкото споделят колегите в клуба. Светва ми и лампата за грешка (сонда) след половин час каране извънградско (в града не е светила). Горният разход е при нормално каране 110-130 км и без минаване на 3000 оборота в града. Чудя се дали ако си сложа сонда с подгряване (моята е без) ще падне още малко разхода в града (Варна повече в центъра). Иначе колата е Астра '96 1,6 16кл комби



Тема Re: Решил съм да си сменям ламда сондатанови [re: Astra]  
Авторc14se® (Нерегистриран)
Публикувано19.10.04 09:09



Zdraveite, naskoro si mahnah katalizatora i vze da mi har4i dosta v grada moje li sus 17 litra 95 da ni 78 kilometra gradsko kato ne sum vdigal pove4e ot 2500 oborota i bihte li mi razkazali ne6to pove4e za tazi sonda, za kakwo sluji to4no i ima li vruzka sus katalizatora



Тема Един съветнови [re: Astra]  
Автор Bat Jorko (BrightSide Jedi)
Публикувано19.10.04 09:59



Няма да попречи преди да почнеш да сменяш сондата да минеш една диагностика двигател - стенд и газ анализатор.

Газ анализа ще каже дали ти е въобще наред сондата, а от стенда ще се разбере дали сондата е в заводските параметри. След това ако се налага, сменяй.

Гледам, че в постингите досега не се казва нищо за поялник - как се свързва новата сонда към плюса тогава?



Тема Re: Скоро е смених...нови [re: c14se®]  
АвторLudiamax (Нерегистриран)
Публикувано19.10.04 10:09



Преди около месец.Може да видиш по-старите коментари и ще разбереш за какво става въпрос. На мене ми даваше по-голям разход, иначе нормално палене и движение, видимо без проблеми.Режеш старите кабели, нахлузваш звездата и с удължител -тръба напъваш и развиваш.Никакви проблеми, без пръскане и т.н., но трябва малко да е загрял мотора.Ресетваш и караш. Резултата е по-добро ускорение и доускорение, даже и с 92бенз. Моята е конструктивно с подгряване и такава сложих. Не съм сигурен дали ако е без подгряване следва да сложиш такава с подгряване, все пак имаш само две жици?





Тема Re: Решил съм да си сменям ламда сондатанови [re: Astra]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано19.10.04 11:15



Мисля че няма смисъл да слагаш с подгряване, защото ECU-то игнорира сигнала от ламбда сондата, докато мотора не достигне нормална работна температура.



Тема Re: Решил съм да си сменям ламда сондатанови [re: Astra]  
Автор vkanev (Vectra C18NZ)
Публикувано19.10.04 12:12



Каква ламбда сонда мислиш да слагаш и кой майстор ти иска 20лв? Чесно казано бих те посъветвал да минеш преди това на една диагностика - в кв. Чайка, зад спортното училище са много начетени момчетата и не гледат да те набутат с нещо скъпо да смениш, ами ти казват точно как стоят нещата.



Тема Re: Решил съм да си сменям ламда сондатанови [re: vkanev]  
АвторAstra (Нерегистриран)
Публикувано19.10.04 17:13



А колко е при тези момчета смяната? По принцип ще взимам БОШ (от киров Бош) около 100лв. Питах в 2-3 сервиза и ми казват 15-20лв смяна. Чувал съм че има сонди и по 60лв, ама не знам дали си струват. Ако някой има опит да сподели.
ПП Минал съм диагностика и сондата трябва да се сменя :( хубавото е че е от най евтините - с един кабел.



Тема Re: Решил съм да си сменям ламда сондатанови [re: Astra]  
Автор vkanev (Vectra C18NZ)
Публикувано19.10.04 20:26



Ако ще си купуваш Бош отиди на Елкон 13(над СОУ Найден Геров/завод Дружба) и питаи там. Моята я купих от там за 100лв(пак еднопроводна) и ми я монтира човека. Даже и гаранция 1 година даде.
Но като цяло не съм доволен от диагностиката, която той ми направи. Инъче сондата е добра и нямам проблеми почти година вече.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.