Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:55 30.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Колко е разумния харч на масло на 16Vнови  
АвторAstra (Нерегистриран)
Публикувано29.09.04 07:03



Имам от известно време Астра 1,6 16V (X16XEL) и забелязвам, че харчи малко повече от колкототрябва малсо. Сипвам до максимума и мнго бързо (за около 1000км) поада до средата и след това остава дълга време около и под средата. Четох в този форум, че първите такива двигатели имат проблем с главата и от там този харч. Та въпроса е - колко аджеба е нормално да харчи такъв двигател? Колко би следвало да струва ремонта ако се реша да оправям този проблем (дали трябва да се сменя, ако не е сменяна) и струва ли си?
Иначе колата е пушка, няма нищо общо с 1,6 8V, както беше писал някой в друга тема, след 3000 оборота се усеща разлика в ускорението огромна
Бензин ми харчи 6,5 извън и 10 градско, ама лабда сондата ми е за смяна (като настъпя да изпреварвам на 5-та от 100 и светва грешка, иначе на 4-та няма проблем - работила на 80% - така ми каза майстора на теста) - има ли смисъл и нея да сменям, ще падне ли още разхода или да карам така.
10х предварително



Тема Re: Колко е разумния харч на масло на 16Vнови [re: Astra]  
АвторRadioDJ (Нерегистриран)
Публикувано29.09.04 09:59



Vaprosa za har4a na 16V motorite e mnogo slojen. Po princip vsi4ki si har4at, no mnogo zavisi kak se kara - na dalag pat i nad 4000 oborota har4a stava goliam. Sigurno za zastrahovka v knijkite na Opel pi6e 4e 16V motorite har4at do 0,75L/1000km, s drugi dumi 7,5L za 10000km. no normalnia har4 e takav 4e za 10000km masloto da namalee ot MAX do MIN, mereno na pra4kata, s drugi dumi 1L za 10000km.

A za lambdata smeniai i razhoda ti 6te padne s 1L/100km garancia



Тема Re: Колко е разумния харч на масло на 16Vнови [re: Astra]  
Автор saunter (шляещ се)
Публикувано29.09.04 09:59



Аз имам същата Астра и досега за 8000 км не съм забелязал да ми харчи масло.
Мился че по заводски данни дават 100 грама на 10000 км.
Относно разхода по последно засичане ми е 8.6 градско и 5.7 извън града но много зависи как караш, аз специално не съм състезател.



Тема Re: Колко е разумния харч на масло на 16Vнови [re: saunter]  
Авторgvch (Нерегистриран)
Публикувано29.09.04 10:16



Около 1л. на 10000км. е нормално.

Ако главата не е сменяна, нова не ми се мисли колко струва нова (1500-2000лв.), така, че по-добре наливай масло и карай така.



Тема Re: Колко е разумния харч на масло на 16Vнови [re: gvch]  
Авторdoc (Нерегистриран)
Публикувано29.09.04 16:04



astraG 1.6, 16 V Ecotec ot - 200 000 km.

razhod na maslo 5W-40 - 500 ml na 5 000 km.

Razhod: 7.5 gradsko; 6.5 izvyngradsko. NE SAM SYSTEZATEL!!!!!!



Тема Re: Колко е разумния харч на масло на 16Vнови [re: doc]  
АвторAstra (Нерегистриран)
Публикувано30.09.04 09:35



И аз не съм състезател, ама тези разходи градско как ги правите бре хора?
7,5 - баси аз с дизел 1,8 разхода ми беше 7 градско (Варна - предимно центъра). Иначе сигурно ще сменя сондата, ама да се пооправя малко от градушката :(
За разхода на масло и аз забелязах, че като я карам спокойно до 3000 об. харча е значително по-малък, ама ако понастъпвам понамалява по-бързо.



Тема Re: Колко е разумния харч на масло на 16Vнови [re: Astra]  
Авторkrasidd (Нерегистриран)
Публикувано30.09.04 10:17



abe az go imam sa6tia motor na vectraB , i mi har4i okolo 8l gradsko i 6.5-7 izvan grada.
oba4e har4a na maslo mi e okolo 1l na 10000km-ta se biah 6a6nal-ama sega kato gledam mai e normalno:))a i az ne karm savsem spokoino::))(ne 4e se sastezavam ama 4000oborota na skorost mai e sredata:)



Тема Re: Колко е разумния харч на масло на 16V [re: Astra]  
Автор Zhoro X2OXEV (влюбен в колите)
Публикувано30.09.04 11:28



Po printsip normalno 16V dvigateli na OPEL si xar4at pove4ko maslo kakto i dvigatel s dobra kompresiq kato digne6 pru4kata si duxa! A za lambda sondata moqta ne rabote6e vop6te /lampata svete6e po4ti postoqnno/ sled kato q smenix razxoda padna s 1/2 - 1L

Fun is nothing without POWER & POWER is nothing without CONTROL...



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.