Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 27.07.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Тема POMOSHT ZA AVTOMUZIKA!нови  
АвторAAAAAA (Нерегистриран)
Публикувано23.08.04 18:15



ami vzeh si edin ysilvatel.Imam v kolata cd panasonic.
znachi pusnah ysilvatelq svetnaha lampite ama zvuk nqma!?
vsi4ki kabeli si vklu4ih za lqv i desen kanal i za zahranvaneto ama zvuka mi se gubi
ni6to ne izliza ot koe moje da e i kajete kak se svurzvat tezi raboti makar 4e mislq
4e vsi4ko mi e svurzano pravilno!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: POMOSHT ZA AVTOMUZIKA!нови [re: AAAAAA]  
Автор PeteRHR (C18NZ)
Публикувано23.08.04 22:40



Като му подадеш захранване чува ли се нещо във високоговорителите? Поне някакъв малък шум трябва да има.

Да няма някой бушон в самия усилвател и да е изгорял?



Тема Re: POMOSHT ZA AVTOMUZIKA!нови [re: PeteRHR]  
Автор bobopich (Calibra C20XE)
Публикувано24.08.04 17:31



Къв шум трябва да има бе пич. Той да не си го е правил сам усилватела, че да има шум в говорителите. Твоя сигурно е гаражно производство, за да даваш подобна идея. Интересно ми е човек като не разбира от някой работи защо решава че сам трябва да си ги свързва. Нали за това си има специалисти. Защо си мислиш че свързването на усилвател е по елементарна работа от смяна на ангренажен ремък примерно, което със сигурност няма да решиш да си го правиш сам.

Спирачка ??? Аз такъв педал имам ли в колата ???


Тема Re: POMOSHT ZA AVTOMUZIKA!нови [re: bobopich]  
АвторKlizma (Нерегистриран)
Публикувано24.08.04 21:47



Шефе май ти не си наясно достатъчно.
Шум в говорителите ТРЯБВА да има, ако усилвателят усилва и не е технология от бъдещето. Всеки днешен транзисторен или какъвто и да било усилвател, дори и такъв за 10000$ си дава шум. Това е защото отношението сигнал/шум си има граници (измерва се в db - децибели) си има граници, а не е безкрайна функция. Разбира се за да го чуеш този шум трябва да си долепиш ухото до говоротиля, ако пък е увеличено достатъчно може да се чуе и отстрани...



Тема Re: POMOSHT ZA AVTOMUZIKA!нови [re: bobopich]  
Автор NetBuster (Bad Mada facka)
Публикувано24.08.04 21:56



Що си мислиш, че човека не може да си върже сам усилвателя , дори да е собствено производство ? Или ти самия си вързан в ръцете и правиш заключения за другите???
По принцип за всичко си има майстора, ама това с усилвателя е просто като да си включиш телевизора, що караш човека да дава пари на майстор, като може някой от тук да му помогне??



Тема Re: POMOSHT ZA AVTOMUZIKA! [re: NetBuster]  
Автор bobopich (Calibra C20XE)
Публикувано24.08.04 23:27



Щото тва не е форума за усилватели бе. А за шума от експертните заключения получавам запек. Как ше шумят говорители без да има сигнал, който да се усилва бе. То ако имаше сигнал щеше да свирят не да шумят. Ай спирам да се занимавам с неграмотни парчета, че почвам да се нервирам.

P.S. Днешен така наречен "транзисторен усилвател" просто няма, да не говорим за кола. Кой ше прай транзисторен усилвател, ако не някой в къщи. И после да се чудиш що има шум в говорителите. Малииии.

Спирачка ??? Аз такъв педал имам ли в колата ???

Редактирано от bobopich на 24.08.04 23:32.



Тема Re: POMOSHT ZA AVTOMUZIKA!нови [re: bobopich]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано28.08.04 19:27



За "Bobopisch" MOS-FET технологията е също с вид транзистори, наричат се полеви (ако нямаш нищо против - защото се изразяваш доста общо). Шума там не го чуваш защото е много слаб (ток~nA и не заради отнош. сигнал/шум, а заради постоянен ток на утечка), на уред се вижда. Също не всички съвременни усилватели са с такава технология !
Разбира се такива неща не се връзват на око или по шума ! Макар че повечето жичкаджии разчитат на пукането при самото закачане на високоговорителите към усилвател под напрежение (което е неправилно).

PS: Има тонове литература за такива неща, а вие пълните форума с глупости

Редактирано от Astra1.8iGT на 28.08.04 19:30.



Тема Re: POMOSHT ZA AVTOMUZIKA!нови [re: bobopich]  
АвторKlizma (Нерегистриран)
Публикувано29.08.04 18:26



li4i si 4e vse o6te ne si naiasno s vsi4ki pedali ( da ne govorim za pedala vutre v teb ), izli6no e da zadavush vuprosa vuv vsiako ot mneniata si, uvajaemi gospodin pi6



Тема Re: POMOSHT ZA AVTOMUZIKA!нови [re: Klizma]  
Авторastra1.8nz (Нерегистриран)
Публикувано29.08.04 21:42



za shuma: as si bqh pravil usilvatel tip integrala STK nomera ne pomnq no beshe 2x100w s zahranvane 2x50-70 volta. taka shemata ia bqh vzel ot edna knishka i sym q napravil i se systoi gramadnata integrala kolkoto cigarena kutiq malko po malka i dosta po tynka. no za shuma na vhoda na usilvatalq nqma signal ima samo delitel na naprejenie s koito usilvam i namalqvam taka shum nqma samo togava kogata sym namail dokrai pri vkliu4vane i isklu4vane. lek shum ima isklu4vane samo kogato e leko otpushen delitela na naprejenie . ina4e raboti 1000 pyti po dobre otkolkoto nqkoi glupav tranzistoren usilvatel . e neznam kakto beshe po shemata taka go napravih vse pak matemati4eska gimnaziq sym zavyrshil tolkova razbiram. ina4e usilvatelq raboti super. vyobshte nemoje se sravnqva po shumove ot tranzistorniq usilvatel. vse pak domashniq se zahranva ot trafsformator i toka ne e taka 4ist kakto ot akumolatora ,




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.