Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:08 25.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Opel Astra->servo  
Автор|-_-| (Нерегистриран)
Публикувано18.08.04 12:08



Zdraveite...izvinqvam se predvaritelno za tova 4e ne sam kompetenten v tazi sfera....
Zna4i iskam da popitam kakvo e servoto......posledno razbrah 4e servo ima na volana i spira4kite....i drugoto koeto iskam da popitam ....ako naistina e taka 4e ima servo na volana.....kakvo po to4no predstavlqva....te4nost kato maslo li e....kakvo e?Moje li da svar6i i da trqbva da se smeni?
Blagodarq predvaritelno



Тема Re: Opel Astra->servoнови [re: |-_-|]  
Автор|-_-| (Нерегистриран)
Публикувано18.08.04 15:15



Nito edin li v tozi club ne moje da mi otgovori na tozi elementraren vapros.....ili prosto se skatavate



Тема Re: Opel Astra->servoнови [re: |-_-|]  
АвторRosen (Нерегистриран)
Публикувано18.08.04 15:50



Добре де явно ни е хванало слънцето и следобедната дрямка. Значи пиша по принцип, а не конкретно за Астрата. Сервото на спирачките усилва натиска от педала на спирачката посредством вакуум взет от единия от цилиндрите (обикновенно първи или четвърти). Представлява цилиндър с голям диаметър и малка дължина, който преминава в цилиндър с малък диаметър и голяма дължина от който тръгват тръбичките към спирачните механизми. Абе едно време по физика учехме нещо за голям път - малко усилие и обратно. Май нещо не го обясних добре.
А другото дето му викаш серво на волана е хидравлика на волана. Има хидравлично масло и хидравлична помпа , която се върти от ремък към двигателя и нагнетява хидравличното масло към кормилните рейки. Маслото ако всичко ти е наред не се долива, т.е. ако нямаш теч от системата. Долива се ако помпата започне да издава специфичен шум при опит да завъртиш волана или самия волан стане тежък все едно че няма хидравлика. Сменява са на около 50 000км или когато го видиш че е станало черно. Чистото масло за хидравлика обикновено е червено. Дано да разбра нещо от обърканото ми обяснение.



Тема Re: Opel Astra->servoнови [re: Rosen]  
Автор|-_-| (Нерегистриран)
Публикувано18.08.04 16:24



Da stana mi qsno....10x
Zna4i qvno trqbva da se smeni hidravli4noto maslo...shtoto koi znae ot koga ne e smenqno...ako vabshte e smenqno



Тема Re: Opel Astra->servoнови [re: |-_-|]  
АвторRosen (Нерегистриран)
Публикувано18.08.04 17:17



Преди да налееш новото - промий системата. Темата беше дискутирана скоро във форума.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.